Çözüldü EDL Mode Nedir?

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
-
Telefon Modeli
-
Bootloader Kilidi
Kapalı
Arkadaşlar Emergeny Download Mode nedir? Brick olmuş cihazlarda çözüm oluyorsa MI 8'de de neden olmuyor?

Çözüm
Telefonun açılmadığı ve aynı zamanda bootloader kilidinin kapalı olduğu durumlarda tek çare testpoint noktalarını kısa devre ederek edl moda almak ve cihaza tekrar yükleme yapmaktır. Yani kısaca bir tür özel yükleme modu da denilebilir. Brick olmuş cihazların hemen hemen hepsinde bu yöntem başarılı olsa da maalesef şuanda mi8 cihazlarda program hata veriyor. Muhtemelen yakın bir süre sonra sorun çözülmüş olur bende aynı şekilde mi8 cihaza sahibim ve 1 aydır cihazım evde uyuyor. İyi akşamlar

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Telefonun açılmadığı ve aynı zamanda bootloader kilidinin kapalı olduğu durumlarda tek çare testpoint noktalarını kısa devre ederek edl moda almak ve cihaza tekrar yükleme yapmaktır. Yani kısaca bir tür özel yükleme modu da denilebilir. Brick olmuş cihazların hemen hemen hepsinde bu yöntem başarılı olsa da maalesef şuanda mi8 cihazlarda program hata veriyor. Muhtemelen yakın bir süre sonra sorun çözülmüş olur bende aynı şekilde mi8 cihaza sahibim ve 1 aydır cihazım evde uyuyor. İyi akşamlar

Oyla: Çözüm

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Sanırım çoğu cihazda çalışıyor fakat MI 8'de olmuyor?

Oyla:

hyttrkoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hayati
Cihazım
Mi4LTE-Mİ6
Konular
1

Sorumluluk sizin. Böylede bir yöntem var. (Başka bi cihazda defalarca yaptım fakat xiaomi cihazımda hiç denemedim daha doğrusu ihtiyaç olmadı.)

Oyla:

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68

Sorumluluk sizin. Böylede bir yöntem var. (Başka bi cihazda defalarca yaptım fakat xiaomi cihazımda hiç denemedim daha doğrusu ihtiyaç olmadı.)
Sanırım MI8'lerde işe yaramıyor diye biliyorum.

Oyla:

zalimhoroz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
muzaffer
Cihazım
kötüsamsung
Konular
2
Arkadaşlar Emergeny Download Mode nedir? Brick olmuş cihazlarda çözüm oluyorsa MI 8'de de neden olmuyor?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bu nasıl forum ? sorulara cevap verilmiyor,adminler uyuyormu ?

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bu nasıl forum ? sorulara cevap verilmiyor,adminler uyuyormu ?
Konu açılalı 2 yıldan fazla olmuş
Konu devam edilmediği için demek ki çözüm bulunmuş
Yöneticilerimiz aktiftir merakınız olmasın
Edl mod snapdragon cihazların hepsinde işe yarar o dönemde cihaz yeni olduğu için hata vermiş olabilir ama şuan sorunsuz

Oyla:

yusuf.srb390

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yusuf
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
1
Konu açılalı 2 yıldan fazla olmuş
Konu devam edilmediği için demek ki çözüm bulunmuş
Yöneticilerimiz aktiftir merakınız olmasın
Edl mod snapdragon cihazların hepsinde işe yarar o dönemde cihaz yeni olduğu için hata vermiş olabilir ama şuan sorunsuz
merhaba telefonum çökmüş durumda telefonu açmak istediğimde redmi yazısı yanıp sönüyor 1 saniyede yanıp sönüyor ve fastboota recovery giremiyorum :(

Oyla:

Pivok

Söz konusu vatansa gerisi teferruattır
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Pivok
Cihazım
poco x3 pro
Meslek
Operatörlük
Konular
29
Edl modundan yazılım yüklenmesi lazım yetkili hesap ile veya ufi dongle gibi cihazlar ile ücretli onarım kısmına bakınız iyi forumlar

Oyla:
Üst Alt