EDL moda girmesine rağmen MiFlash ile Rom Yüklenmiyor

akesmis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
aydın kesmez
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
3
Arkadaşlar Redmi Note 3 Pro cihazımda TWRP yüklü, bootloader kilidi açık, rootlu ve Developer rom yüklüydü. Cihazımı TWRP üzerinden wipe yaptım ve cihazım bir daha açılmadı. Mi logosu dahi anlık gelip geri gidiyor. Şarja bağladığımda Led bildirim ışığı kırmızı yanıp sönüyor. EDL moda girmiyordu önce ama fastboot2edl diye bir yöntemle girmeyi başardım. Aygıt yöneticisinde 9008 modunu gördüm. MiFlash uygulaması Com port numarası ile cihazımı gördü. en.miui sitesinden son sürüm fastboot romları indirip zipden çıkardım ve d: sürücüsüne attım. Klasör adında boşluk olmamasına dikkat ettim. 64 bit Windows 10 yüklü bilgisayarımda miflash üzerinden romu yüklemek istediğimde "bu işlemi tamamlamak için yeterli depolama alanı yok" diyerek yükleme yapmadı. Türlü yöntemlerle tekrar tekrar denedim. İnternet araştırmaları yaptım ve sonuca ulaşamadım. En son buraya yazmak zorunda kaldım. Yardım eder misiniz?

EDİT:
ÇÖZÜM
Arkadaşlar sw33tking adlı arkadaşın uzaktan yardımıyla sorun çözülmüştür. Kendisine teşekkür ederim. Başına gelen olursa benzeri bir durumda ya başka bir bilgisayarda denesinler ya da bilgisayarı formatlasınlar ve sonra tekrar denesinler. Ayrıca Bootloader kilidini kaldırırken Mi Unlock yazılımı uyumluluk sorunu çıkartabiliyor. Uyumluluk modundan "Windows 7" seçerek sorunu atlatabilirsiniz.

Son düzenleme:

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Arkadaşlar Redmi Note 3 Pro cihazımda TWRP yüklü, bootloader kilidi açık, rootlu ve Developer rom yüklüydü. Cihazımı TWRP üzerinden wipe yaptım ve cihazım bir daha açılmadı. Mi logosu dahi anlık gelip geri gidiyor. Şarja bağladığımda Led bildirim ışığı kırmızı yanıp sönüyor. EDL moda girmiyordu önce ama fastboot2edl diye bir yöntemle girmeyi başardım. Aygıt yöneticisinde 9008 modunu gördüm. MiFlash uygulaması Com port numarası ile cihazımı gördü. en.miui sitesinden son sürüm fastboot romları indirip zipden çıkardım ve d: sürücüsüne attım. Klasör adında boşluk olmamasına dikkat ettim. 64 bit Windows 10 yüklü bilgisayarımda miflash üzerinden romu yüklemek istediğimde "bu işlemi tamamlamak için yeterli depolama alanı yok" diyerek yükleme yapmadı. Türlü yöntemlerle tekrar tekrar denedim. İnternet araştırmaları yaptım ve sonuca ulaşamadım. En son buraya yazmak zorunda kaldım. Yardım eder misiniz?

Mi Flash All seçeneği ile denediniz mı?

Twrp yüklü ve tüm Wipelari yaptıysanız. Açılmaması normal. Herşeyi silmissiniz demektir.
Xiaomi.eu romu indirip, twrp > mount> usb ile romu telefon hafızasına atabilir ve yükleyebilirdiniz ;)

akesmis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
aydın kesmez
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
3
Mi Flash All seçeneği ile denediniz mı?

Twrp yüklü ve tüm Wipelari yaptıysanız. Açılmaması normal. Herşeyi silmissiniz demektir.
Xiaomi.eu romu indirip, twrp > mount> usb ile romu telefon hafızasına atabilir ve yükleyebilirdiniz ;)

Tüm flash seçeneklerini denedim. Hiçbiri ile rom yüklenmedi. TWRP /mount/ usb ile global stable romu daha önce hafıza kartına yüklemiştim. Sonra oradan da romu kurdum. Ondan sonra zaten şu anki durumuna geldi. Şu anda recovery moda girmiyor.

Son düzenleme:

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Tüm flash seçeneklerini denedim. Hiçbiri ile rom yüklenmedi. TWRP /mount/ usb ile global stable romu daha önce hafıza kartına yüklemiştim. Sonra oradan da romu kurdum. Ondan sonra zaten şu anki durumuna geldi. Şu anda recovery moda girmiyor.

Fastboot modda, adb programıyla yeniden twrp yükleyerek deneyin.
Şimdi mobil olduğum için uzak bağlantı ile yardım edemiyorum.
Müsait olan arkadaşlar varsa yardım edeceklerdir, yoksa yarın musait bi zaman da yardımcı olabilirim

akesmis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
aydın kesmez
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
3
Fastboot modda, adb programıyla yeniden twrp yükleyerek deneyin.
Şimdi mobil olduğum için uzak bağlantı ile yardım edemiyorum.
Müsait olan arkadaşlar varsa yardım edeceklerdir, yoksa yarın musait bi zaman da yardımcı olabilirim

Şu anda adb ile twrp de yükleyemedim. Kafam karman çorman oldu aslında. Bildiğimi de yapamıyorum şuanda. Birileri uzaktan ya da yakından yardım etmeden yapamayacağım sanki.

RepairM@n

Hak ismi okunmalı dillerde !
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RepairM@n
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
Kullandığınız MiFlash 64 bit olmadığı için bu hatayı alıyorsunuz.

Linkte verilen programı kurun. C bölümünde Program Files altından Xiaomi dizinini göreceksiniz. Dikkat (x86) içindeki değil...
Oradan açın MiFlashı ve yüklemeyi deneyin. Sorun olmayacaktır. Ayrıyeten bootloader kilidi kaldırılmış bir cihazda edl gereği yok. Fastboot modda yükleme yapılabilirdi.

aliyoruk38

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
1
Sürücü imzalamayi devre dışı bırakmalisiniz

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

akesmis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
aydın kesmez
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
3
Kullandığınız MiFlash 64 bit olmadığı için bu hatayı alıyorsunuz.

Linkte verilen programı kurun. C bölümünde Program Files altından Xiaomi dizinini göreceksiniz. Dikkat (x86) içindeki değil...
Oradan açın MiFlashı ve yüklemeyi deneyin. Sorun olmayacaktır. Ayrıyeten bootloader kilidi kaldırılmış bir cihazda edl gereği yok. Fastboot modda yükleme yapılabilirdi.
Sürücü imzalamayi devre dışı bırakmalisiniz

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RepairM@n

MiFlash kesin 64 bit sizin söylediğiniz gibi Program files içindeki Miflash ile denedim sonuç değişmedi. Cihazda şu anda bootloader halen açık mı bilmiyorum. Bence bu yaptıklarımdan sonra kapanmıştır.

aliyoruk38
Sürücü imzalama devre dışı olmasına rağmen bu hatayı alıyorum.

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
RepairM@n

MiFlash kesin 64 bit sizin söylediğiniz gibi Program files içindeki Miflash ile denedim sonuç değişmedi. Cihazda şu anda bootloader halen açık mı bilmiyorum. Bence bu yaptıklarımdan sonra kapanmıştır.

aliyoruk38
Sürücü imzalama devre dışı olmasına rağmen bu hatayı alıyorum.

Özelden Yazdım Hocam ;)
Yanlış Anlaşılma Olmasın UZAKTAN BAĞLANTI talebinde Bulundum..

Üst Alt