Soru EDL ile TWRP atıp LOS kurmak

Emir Akdemir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 5 AI
Konular
2
Merhabalar. Daha önce şöyle bir sorunumu paylaşmıştım: Yardım - Telefona Başka Modelin Firmware'inin Atılması
Okumak istemeyenler için özet: telefon EDL harici hiçbir şekilde PC'ye bağlanmıyor.

Sorun hala çözülmedi. Geçenlerde EDL moda alıp tekrardan stock rom attım, düzelmedi. EDL ile atabildiğime göre anakartta vs. sorun yok. Aklıma EDL ile TWRP kurup Lineage OS'a geçmek geldi. Böyle bir şey yapabilmem mümkün mü? Bootloader açık. MIUI'ı sevmiyorum, Lineage OS de çok temiz çalışıyor gördüğüm kadarıyla. Ona geçiş yapmak istiyorum.

hxuxsxaxm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Kesinlikle sorunun mtp driver ile alakalı, eğer fastboot ile edl moda alınca pc görüyorsa yada test point noktasıyla edl moda aldığında pc görüyorsa soket sağlamdır. şu driverları kur dene şifre:1.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada evet cihazı edl moda alıp twrp.img dosyasının ismini recovery.img yapıp fastboot rom'un içine atarsan çalışır. fastboot rom klasörünün içinden orjinal recovery dosyasını yedeklemeyi unutma her ihtimale karşı, gerçi tgz dosyasını silmemişsen içinde var ama silmişsen 1-2 küsür gb tekrar indirmen gerekebilir boşuna uğraşma.

Son düzenleme:

hxuxsxaxm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Son olarak en güncel twrp'yi kur baktın çalışmadı bir önceki sürümleri sırasıyla dene bazı sürümler mtp cihazı olarak pc'de gözükmüyor zamanında mi4 cihazımda en güncel twrp'yi kurduğumda cihaz gözükmüyordu bir önceki sürüm twrp'ye düşürdüğümde cihaz pc'de sorunsuz gözüktü ve zip yazılım dosyasını cihaza atabilidim. Eğer hiçbir şekilde pc'ye bağlantı sağlayamıyorsan yazılımı direk telefonun tarayıcısından indir sonra telefonu twrp moduna al öyle kur. Hadi sana kolay gelsin :)

Üst Alt