Rehber EDL cihazın hesap engelini kaldırmanın yolu.! RN10Pro

Yaybjk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Aşkın
Cihazım
Poco x3
Konular
0
Öncelikle sabırla beklemek gereken bir yöntem Redmi Note 10 Pro cihazında test edilmiştir
Cihaz auth (Mİ) hesabı olmadan edl'deyse muhtemelen ROM'u flash etmenin yolu
En son MiFlash ve fastboot rom'u indirin Sıkıştırılmış romu açın ve /images klasörüne gidin
prog_ufs_firehose_sdm7150.elf'i
MiFlash klasörüne kopyalayın EDL'ye gidin ve PC'de ''cmd'' yazın
Aşagıda resim olarak ekli Mi Flash dizin komutunu göreceksiniz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu aşamada sabırla "Tamam" görünene kadar bekleyin.
Bu işlemden sonra telefonu EDL'ye yeniden bağlayın ve ROM'u flashlayın baştada bahsettiğim gibi sabırla bekleyin...
Sabrın sonunun selamet olduğunu yaşayarak göreceksiniz...

Konu 'dan alınmıştır.
Hocam elf dosyasına kadar sorun yok. Lakin mi flash klasöründe kopyaladıktan sonra edl ye gidin derken?
Mı flaşh pro ve diğerlerini de denedim sahara.exe yok diyor.(Tüm alt klasöründe tek tek denedim bir tek mı flaşh ile oldu ondada hata verdi port hatası veriyor. Ha birde qfil ile denedim ondada aynı hatayı verdi. Tam qfil ile herşeyi yaptım install edince Sahara hatası verdi. Bu Sahara hatasınib çözümü yok mu?)
Resimlerle paylaşır mısınız tek tek adımları. Ve bende normal şekilde herşeyi yüklüyor flaşh fastboot modunda ama ikidebir boot da kalıyor bootloop oluşuyor. Twrp yi de görmüyor. Edl modda oluyor biliyorum daha önce yaptırdım online yolla. Lakin bunda edl moda geçirdiğimde yetkisiz giriş olduğu için hello packet dan sonra yüklemiyor. Hiçbir yolu yokmu edl modda yüklemek istiyorum.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Hocam elf dosyasına kadar sorun yok. Lakin mi flash klasöründe kopyaladıktan sonra edl ye gidin derken?
Mı flaşh pro ve diğerlerini de denedim sahara.exe yok diyor.(Tüm alt klasöründe tek tek denedim bir tek mı flaşh ile oldu ondada hata verdi port hatası veriyor. Ha birde qfil ile denedim ondada aynı hatayı verdi. Tam qfil ile herşeyi yaptım install edince Sahara hatası verdi. Bu Sahara hatasınib çözümü yok mu?)
Resimlerle paylaşır mısınız tek tek adımları. Ve bende normal şekilde herşeyi yüklüyor flaşh fastboot modunda ama ikidebir boot da kalıyor bootloop oluşuyor. Twrp yi de görmüyor. Edl modda oluyor biliyorum daha önce yaptırdım online yolla. Lakin bunda edl moda geçirdiğimde yetkisiz giriş olduğu için hello packet dan sonra yüklemiyor. Hiçbir yolu yokmu edl modda yüklemek istiyorum.
bu yöntemler işe yaramaz note 10 pro da yetkili hesap şart.

Üst Alt