Rehber EA ile Steam Anlaştı | Büyük İndirim Var !!

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
99
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Steam Nedir ?

Steam, Valve Corporation tarafından 2003 yılında geliştirilen bir dijital oyun dağıtım platformudur.
Satın almak istediğiniz oyunu Steam hesabı açarak uygulama içerisinden çevrimiçi olarak satın alabilir veya oyun ücretsizse direkt indirebilirsiniz.

Zaman zaman yaptığı kampanyalarla oyunculara büyük indirimler sağlayan dijital market platformu, bazı oyunlar için de kısıtlı sayıda veya belirli bir süre için ücretsizsatın alma seçeneği sunuyor. Steam yaz indirimleri, Black Friday ve yıl sonu indirimleri sayesinde Steam'deki oyunlar büyük rağbet görüyor.

Ayrıca Steam'de arkadaş ekleme, oyunları beraber oynama ve arkadaşlara oyun hediye etme seçenekleri bulunuyor.

Steam'in sağladığı bir diğer kolaylık da oyun yedekleme seçeneği.

Böylece başka bir bilgisayardan da oyunlara ulaşabilir ve indirme işlemiyle zaman kaybetmeden direkt kuruluma başlayabilirsiniz.

EA ile Steam Anlaştı: EA Oyunları Artık Steam’de Yayınlanacak

Günümüz dünyasında teknoloji sürekli gelişiyor ve oyunlar da devasa platformlar üzerinden dijital olarak satılıyor.
Bildiğiniz üzere Steam, bu şirketlerin arasında en popüler olanı ve pek çok yeni oyun, bu platform üzerinden satılıyor fakat şirketin rakipleri de yok değil.
Hal böyle olunca son zamanlarda güç kaybetmeye başlayan şirket, eski gücünü geri kazanmak için dev oyun firması EA Games ile anlaşmaya vardı.

Origin platformunda bir türlü istediğini bulamayan ve sorunlar yaşayan EA Games’in artık canına tak etmiş olacak ki şirket, pek çok oyununu Steam’e taşıyacak.
Bu kapsamda Valve’ın çatısı altında yayınlanacak olan ilk oyununsa Jedi: Fallen Order olacak. Yalnızca bununla yetinmeyen EA Games,
takip eden süreçte The Sims 4, Unravel 2, Apex Legends, FIFA 20 ve Battlefield V oyunlarını da Steam’e getirecek.

Tüm yeniliklerin bu kadar olduğunu sanıyorsanız bir haberimiz daha var. EA Access de Steam’e gelecek. Bu noktada EA, oyuncuların Origin üzerinden satın aldıkları oyunları
Steam'e aktaramayacaklarını söylüyor ancak şirketin Origin ve Steam sürümleri arasında çapraz platform desteği için çalıştığı biliniyor.

EA, daha önceleri de Steam üzerinden oyunlarını yayınlamış ancak daha sonra anlaşamadıkları için Steam platformundan çekilmişti. Bu yüzden Origin platformunun
kısa vadeli süreçte varlığını koruması beklenirken uzun vadede ne olacağı henüz bilinmiyor. Son olarak ayrıntıları henüz netlik kazanmayan anlaşmadan
oyuncuların nasıl etkileneceğini ise ilerleyen günlerde göreceğiz.​

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Electronic Arts tarafından yayınlanan atıcıların satışı Steam hizmetinde başladı.

İndirimli satışın bir parçası olarak aşağıdaki oyunlar satın alınabilir;
  • Titanfall 2
  • Crysis
  • Crysis 2 Maximum Edition
  • Crysis 3
  • Battlefield 1
  • Battlefield 3
  • Battlefield 4
  • Battlefield V
Steam
| |

Electronic Arts

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
EA Play de de anlaşmıştı ilkin cüzi fiyatta sunduktan 2 gün sonra fiyatı şişirmişti. İşin içinde EA varsa güvenemiyorum ya ben. Bu kadar paracı, bu kadar aç başka bir firma görmedim. Allah gözlerini doyursun adım atsam dlc isteyecek. Ama bakalım bekliyorum şaşırtır belki. Birde bunun Uplay ayağı vardır oda tam bir trailer makinesi, trailerde gösterilenlerle oyunun son nihai sürümü arasında dağlar kadar fark oluyor. Yıllardır da bi r6 ya Türk operatör getiremediler, sinirliyim dostlar, çok sinirliyim 650 lira para bayıldım, pişmanmıyım değilim oynatıyor merette bir bordo bereli felan görmek isterim ülkemden Türk operatör oyunda. Yani bu firmaların hepsi böyle, hele ki EA nın ticket sistemi aşırı berbat.

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
99
EA Play de de anlaşmıştı ilkin cüzi fiyatta sunduktan sonra fiyatı şişirmişti. İşin içinde EA varsa güvenemiyorum ya ben.
Steam üzerinden satın alıp steam hesabınıza geçecek. Zaten steam üzerinde satın alırken hangi içerik dahilinde aldığınız belli olduğundan ben bir sorun
olacağını düşünmüyorum, yinede tercih size ait hocam.

ultraasln5098

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Steam üzerinden satın alıp steam hesabınıza geçecek. Zaten steam üzerinde satın alırken hangi içerik dahilinde aldığınız belli olduğundan ben bir sorun olacağını düşünmüyorum, yinede tercih size ait hocam.

Ben fiyat açısından diyorum hocam.

ultraasln5098

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Anladım hocam benim alıp da kullanabilceğim PC olmadığı için fiyat konusunda bilgim yok kusura bakmayın. İyi forumlar..

Mesela bunlar birkaç sene önce 29 lira gibi bir rakam yapmışlardı 12 aylığını ea playin steamde ilk defa çıkarken millet aldı etti 2 gün sonra birden fiyatı 169 küsür liraya çıkarttılar bu sefer de aylık 10 liralık paketi 29 lira yaptılar. EA denince tiksinmemin nedeni bunlar.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
78
Allah belalarını versin fiyat politikalarının, çok sevdiğim F1 serisini de satın alarak 90 liralık oyunu 400 lira yaptılar. Kuru direk yansıtmaktan başka bir şey yapmıyorlar.

Üst Alt