Duyuru Duyuru - [Erteleme] MIUI 8 Global Beta/Developer Rom Güncellemeleri

karadayi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
3
Evet, Root'lamalısınız...Global ROM'un Güncelleme alıp/almayacağını maalesef bilmiyorum

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Allah razı olsun teşekkür ederim kardeşim

patlican

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
leven
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
1
Şuan da sürüm 8.1.2.0 telefonu yeni aldım. herhangi birşey yapmadım telefonu açtığım da sürüm bu şekildeydi. herhangi bir rom falan yüklememe gerek var mı? araçlar kısmında ki güncelle seçenegine dokunduğum da herhangi güncelleme gelmiyor. ne yapmam lazım şimdi? bişeyler falan indirip kurmama gerek var mı?

eren2535

Canım kızım
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aydın
Cihazım
xiaomi mi8
Meslek
matbaa
Konular
3
Şuan da sürüm 8.1.2.0 telefonu yeni aldım. herhangi birşey yapmadım telefonu açtığım da sürüm bu şekildeydi. herhangi bir rom falan yüklememe gerek var mı? araçlar kısmında ki güncelle seçenegine dokunduğum da herhangi güncelleme gelmiyor. ne yapmam lazım şimdi? bişeyler falan indirip kurmama gerek var mı?
Bölgeyi Hindistan yap güncelleyiciden üzerinden tekrar kontrol et
En son 8.2.2 olması lazım

patlican

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
leven
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
1
Bölgeyi Hindistan yap güncelleyiciden üzerinden tekrar kontrol et
En son 8.2.2 olması lazım

şuan da bölgeyi hindistan yaptım tekrar kontrol ettigim de birşey olmadı. fakat sag üstteki 3 noktaya dokundugum da yani indirmeyi başlat tarzı kutucuga tıkladıgım da birşeyler indirmeye başladı yaklaşık 35 dakikadır bekliyorum. %56 durumun da şuan. bitince tekrar yazarım.

hakanxml

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
0
Herkese merhaba, yüksek performansı düşük fiyata vermesi ve güncelleme desteğinin iyi olduğunun söylenmesi üzerine Xiaomi mi 5s plus aldım. Telefondan memnunum sorun yok.

Ancak Xiaomi'den memnun değilim! Güncelleme dedikleri sadece eski modellere veriliyor. Anladık eskilere destek oluyor güzel iyide kardeşim bütün firmalar önce yeni modele güncelleme verir. Samsung bizi böyle alıştırdı :) mi5'e android 7 geldi 2014 model telefon geldi ama benim mi 5s plus'a gelmedi aylarcada geleceği yok çin beta seviyesinde daha. Xiaomide güncelleme desteği iyi diye s7 edge'imi satıp geçtim bekleyip duruyorum. Global beta kurdum bir cacık değiştiği yok 3-5 makyajdan başka.

Xiaomi f/p oranında çok başarılı ancak güncelleme desteiğinden şahsen memnun değilim. Ha diyebilirsinizki kardeş 3-4 sene sonrada telefonuna destek verecek zaten 4 Sene sonra ben bu telefonu ne yapayım? Hurda sınıfına girecek o zamana kadar üstüne kaç model değiştiririm.

Bu güncelleme desteği konusunda sizlerin görüşleri nelerdir sizce Xiaomi'ye haksızlık mı ediyorum acaba?

patlican

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
leven
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
1
şuan da bölgeyi hindistan yaptım tekrar kontrol ettigim de birşey olmadı. fakat sag üstteki 3 noktaya dokundugum da yani indirmeyi başlat tarzı kutucuga tıkladıgım da birşeyler indirmeye başladı yaklaşık 35 dakikadır bekliyorum. %56 durumun da şuan. bitince tekrar yazarım.

Son durum: bölgeyi hindistan yaptıktan sonra yapılan yüklemeler bitti. fakat dili anlamadıgım için çıkan pencerelere sürekli sag tarafdaki şıkkı işaretledim. hiç birşey olmadı herhalde restart atmam gerekiyor telefona diye düşündüm. ve kapattım yeniden açtım sonuç aynı hiçbir değişiklik yok sürüm de aynı kaldı. daha sonra dili türkçeye çevirdim. tekrardan araçlar kısmında ki güncellemeye girdim ve sag üstteki üç noktaya basıp indirme seçenegini kullandım. şuan bölge türkçe ve birşeyler indiriyor neden böyle oldu ne indiriyor onuda bilmiyorum. bakalım bekeyelim..

karadayi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
3
Son durum: bölgeyi hindistan yaptıktan sonra yapılan yüklemeler bitti. fakat dili anlamadıgım için çıkan pencerelere sürekli sag tarafdaki şıkkı işaretledim. hiç birşey olmadı herhalde restart atmam gerekiyor telefona diye düşündüm. ve kapattım yeniden açtım sonuç aynı hiçbir değişiklik yok sürüm de aynı kaldı. daha sonra dili türkçeye çevirdim. tekrardan araçlar kısmında ki güncellemeye girdim ve sag üstteki üç noktaya basıp indirme seçenegini kullandım. şuan bölge türkçe ve birşeyler indiriyor neden böyle oldu ne indiriyor onuda bilmiyorum. bakalım bekeyelim..

Bende sabah senin yaptığın gibi üç noktaya bastım indirmeye başladı bitti yeniden başlattı güncelledi. Herşey aynı maalesef :) demek yine öncekini indirmiş

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Redmi pro için neden yok bilginiz var mı acaba

Global konusu olduğu için mi Mi4s, Mi4c... gibi cihazlar listede yok?

MI 4S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet arkadaşlar konu global olduğu için China romlara yer vermedim. China romlar için ise durum aşağıdaki şekilde

Ertelenenler:
Mi 2/2S / Mi 3 / Mi 4 / Mi Note / Mi Pad 1 / Mi Pad 2 / Google Nexus 5 / Redmi 1 / Redmi 1S / Redmi 2 / Redmi 2A / Redmi 2 Prime / Redmi 3 / Redmi 3S/3X / Redmi 4A / Redmi 4 / Redmi 4 Prime / Redmi Pro / Redmi Note 4 / Redmi Note 3G / Redmi Note 4G / Redmi Note Prime / Redmi Note 2 / Redmi Note 3 MTK / Redmi Note 3 Qualcomm

Güncellemesi olağan devam edecek olanlar:
Mi 6 / Mi Note 2 / Mi MIX / Mi 5c / Mi 5s / Mi 5s Plus / Mi 5 / Mi 4S / Mi 4c / Mi Max 2 / Mi Max 64G(128G) / Mi Max 32G / Mi Note Pro / Redmi Note 4X/Qualcomm / Redmi 4X

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Evet arkadaşlar konu global olduğu için China romlara yer vermedim. China romlar için ise durum aşağıdaki şekilde

Ertelenenler:
Mi 2/2S / Mi 3 / Mi 4 / Mi Note / Mi Pad 1 / Mi Pad 2 / Google Nexus 5 / Redmi 1 / Redmi 1S / Redmi 2 / Redmi 2A / Redmi 2 Prime / Redmi 3 / Redmi 3S/3X / Redmi 4A / Redmi 4 / Redmi 4 Prime / Redmi Pro / Redmi Note 4 / Redmi Note 3G / Redmi Note 4G / Redmi Note Prime / Redmi Note 2 / Redmi Note 3 MTK / Redmi Note 3 Qualcomm

Güncellemesi olağan devam edecek olanlar:
Mi 6 / Mi Note 2 / Mi MIX / Mi 5c / Mi 5s / Mi 5s Plus / Mi 5 / Mi 4S / Mi 4c / Mi Max 2 / Mi Max 64G(128G) / Mi Max 32G / Mi Note Pro / Redmi Note 4X/Qualcomm / Redmi 4X
Hocam, yanlışşam düzeltin Lütfen...Ben bunu şöyle anlyorum, Mi Max 2 için zaten henüz Global ROM olmadığından, EU Romlara devam

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam, yanlışşam düzeltin Lütfen...Ben bunu şöyle anlyorum, Mi Max 2 için zaten henüz Global ROM olmadığından, EU Romlara devam

Evet hocam.

Xiaomi.eu romları esasen china romların düzenlenmiş halidir. China romlarda google uygulamaları bulunmuyor ancak bizim için işe yaramayan pek çok gereksiz çin uygulaması mevcut. Türkçe dil yok vs. Yani bizim ülkemizde ve diğer pek çok ülkede kullanışlı değil. Xiaomi.eu ekibi ise yayınlanan China romlarını alır dil ve google uygulamalarını ekler, Çin uygulamalarını kaldırır ve bir kaç küçük değişiklikle daha yayınlar. Yani xiaomi.eu romu güncellemeleri ile China rom güncellemeleri senkronize şekilde devam eder.

Üst Alt