Yardım Duvar Kağıdı ve Menü Arkaplanı Problemi

roadmonsterboy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Storm
Cihazım
Mi_9
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Rom
Telefon Modeli
Mi 9
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhabalar,

Mi 9 alarak Mi ailesine yeni katıldım. Forumu oluşturan arkadaşlara teşekkür ederim. Benim sorum şöyle olacak;

Standart Mi başlatıcı "Launcher" kullanılarak telefon kullanıldığında eğer renkli bir duvar kağıdı kullanılırsa, uygulama isimleri, klasör isimleri vb. yazılar beyaz olduğu için görünmüyor ve karışıyor. Bir ana ekran ya da uygulama ekranı ayrımı olmadığından böyle bir sıkıntı yaşanıyor sanırım. Duvar kağıdı kaydırma opsiyonu ile bu sıkıntıyı gidermeye çalıştım. Bir çok farklı boyut ve renkte duvar kağıtları denedim. Örneğin normal duvar kağıdı genişliği 1080 pikselken 3240 pixel genişlikte bir resim oluşturdum, ilk kısma isteğim duvar kağıdını diğer kısımlara ise koyu renk bazı görüntüler yerleştirdim ve kayan duvar kağıdı özelliğini aktif hale getirdim ama çözüm olmadı. İlk ekranı sanki ana ekran gibi sadece hava durumu olacak şekilde bıraktım, uygulama ve kısa yolları diğer iki ekrana yükledim ama bu seferde ilk ekranın çeyrek kısmında renkli duvar kağıdı, kalan kısımlar koyu kalıyor. Ekran sayısı ne kadar arttırılırsa arka plan o kadar yavaş ilerliyor kayarken. Netice itibari ile düzgün bir görüntü elde edemedim. Elimde gayet güzel ekrana sahip bir telefon olmasına karşın güzel bir duvar kağıdı kullanmak imkansız gibi görünüyor.
İlk ana ekran görünümü gibi ayarladığımız ekrandan sonra kalan kısımların koyu renkli bir duvar kağıdı üzerinde olması ya da arka planı yalnızca bulanıklaştırarak klasör ve uygulama kısayollarını daha bariz bir hale getirme yolu yok mudur?
Launcher kullanılsa bile bir çok launcher da klasör oluşturma opsiyonu yok. Yani uygulamaları klasöre gruplandıramıyoruz. Apex Launcher Pro en güzel çözüm gibi ama tam istediğim buda değil. Herhangi bir launcher kullanmadan bir yolu olmalı. Belki ben beceremedim, belki de Xiaomi bu durumu atlamış mı acaba?

Ekli dosyalar

• ekran_01.jpg
    ekran_01.jpg
    734,3 KB · Görüntüleme: 29
  • ekran_02.jpg
    ekran_02.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 26

Lovelesss

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlyas
Cihazım
Mİ 11 LİTE
Konular
17
Hava durumu widgetini çok beğendim hangi tema acaba

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

roadmonsterboy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Storm
Cihazım
Mi_9
Konular
1
Hava durumu widgetini çok beğendim hangi tema acaba

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba, kullandığım hava durumu uygulaması, Canlı Hava Durumu (Weather Live-Apalon)
keyifli kullanımlar dilerim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

okuduğum bölümle alakam sıcıonfsonfaoıf :D

Merhaba, kullandığım hava durumu uygulaması, Canlı Hava Durumu (Weather Live-Apalon)
keyifli kullanımlar dilerim.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Launcher değiştirmeden farklı launcher'ların duvar kağıdı seçimlerini kullanabilirsiniz. Duvar kağıdı kaydırmayı açmak istediğimde öncelikli olarak nova launcher açıyorum. Duvar kağıdı seçimini yaptıktan sonra tekrar varsayılan launcher olarak orijinal launcher seçiyorum. Bu şekilde sorun yaşanmıyor.

Oyla:
Üst Alt