Rehber Düşük Mobil Veri Hızını İyileştirme 4G Band Değiştirme

Doğukan.unalan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Redmi Note 9PRO
Konular
5
Öncelikle bu olay , bulunduğunuz bölgedeki 4G bandlari ile alakalidir. Telefon kendisi en yüksek cekim gücü olani tercih ediyor genellike bu da internetin yavas olmasına sebep olabiliyor (yoğunluk yüzünden). Videoda göstermiş olduğum yöntemle iyilestirme yapiliyor ve band sabitleme yapiliyor bu sayede düşük pingli ve daha hizli internet kullanabiliyorsunuz.

Uygulama kullanimi için ROOT şart.
Ek olarak Uygulamada işlemleri yaptıktan sonra arka planda çalışmasına gerek yok durmaya zorla diyerek devam edebilirsiniz seçtiğiniz bandı kullanmaya devam eder.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:

MXKM

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi9
Meslek
Emekli
Konular
6
Öncelikle bu olay , bulunduğunuz bölgedeki 4G bandlari ile alakalidir. Telefon kendisi en yüksek cekim gücü olani tercih ediyor genellike bu da internetin yavas olmasına sebep olabiliyor (yoğunluk yüzünden). Videoda göstermiş olduğum yöntemle iyilestirme yapiliyor ve band sabitleme yapiliyor bu sayede düşük pingli ve daha hizli internet kullanabiliyorsunuz.

Bir hata,uyumsuzluk,vb. olursa işlem geri alınabiliyormu?

Doğukan.unalan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Redmi Note 9PRO
Konular
5
Bir hata,uyumsuzluk,vb. olursa işlem geri alınabiliyormu?
Videodaki gibi kullanmak istemediğiniz bir band olursa işaretleyip yandan kilit tuşuna basıyorsunuz eski haline getirmek için de tekrardan kapattığınız bandı aktifleştirin. Ayrıca uygulamanın arkada çalışmasına gerek yok onuda söylemiş bulunuyum .

MXKM

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi9
Meslek
Emekli
Konular
6
Dost
Videodaki gibi kullanmak istemediğiniz bir band olursa işaretleyip yandan kilit tuşuna basıyorsunuz eski haline getirmek için de tekrardan kapattığınız bandı aktifleştirin. Ayrıca uygulamanın arkada çalışmasına gerek yok onuda söylemiş bulunuyum .
Dostum programı kurdum. Videoda ki sırayı takip ettim ama iptal edilecek kanal numarasının nasıl kaldırılacağını bulamadım. Önce programı çalıştırdım. Sonra programın içinde ki hız testini çalıştırdım ve sonra hız testi bitince arkaplanda çalışan programı tekrar çalıştırdım ama sonra ne yapacağımı bilemiyorum. Neye göre hangi kanalı iptal etmeliyim?

Doğukan.unalan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Redmi Note 9PRO
Konular
5
Dost

Dostum programı kurdum. Videoda ki sırayı takip ettim ama iptal edilecek kanal numarasının nasıl kaldırılacağını bulamadım. Önce programı çalıştırdım. Sonra programın içinde ki hız testini çalıştırdım ve sonra hız testi bitince arkaplanda çalışan programı tekrar çalıştırdım ama sonra ne yapacağımı bilemiyorum. Neye göre hangi kanalı iptal etmeliyim?
Hocam tek tek ordakileri deneyerek bulacaksın ama genelde Band 1 , Band 3 , Band7,Band8,Band20 olanlar çalışır durumda oluyor. Uygulamaya girdiğinde orada örneğin Band 20 yazıyor ve hız testinde 5mbps bir hız çıktı diyelim uygulamadan band 20 yi kapatıyorsun o zaten diğer en güçlü çeken banda kendisi bağlanıcak diğerindede Band 3 e bağlandı diyelim ve hız band 3 te 20 mbps çıkıyor olay böyle işliyor ha eğerki daha düşük çıkıyorsa band 3 ü kapatıyorsun diğerlerini deniyorsun en yüksek hangisi ise onu kullanıyorsun.

fatihist

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 9 Lite
Konular
3

Ek olarak Uygulamada işlemleri yaptıktan sonra arka planda çalışmasına gerek yok durmaya zorla diyerek devam edebilirsiniz seçtiğiniz bandı kullanmaya devam eder.

Hocam telefonum çift hatlı fakat sadece tek hattımı görebiliyorum. 2. Hattım olan Vodafone'yi göremiyorum.

Doğukan.unalan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Redmi Note 9PRO
Konular
5
Hocam telefonum çift hatlı fakat sadece tek hattımı görebiliyorum. 2. Hattım olan Vodafone'yi göremiyorum.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Sim kart isaretine basinca degismesi lazim .

fatihist

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 9 Lite
Konular
3
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Sim kart isaretine basinca degismesi lazim .
Çok teşekkürler fark edememişim kusura bakmayın. Telefonumda zaten band20 yok (mi cc9) band 20'ye bağlanamaz zaten ama yinede kapatmak işe yarayabilir diye düşünüyorum. Sizde ki videoda band seçimlerinin üzerindeki LTE only, auto gibi seçenekler işaretli değil gibi gözüküyor fakat bende auto işaretli nedense ve tiki kaldıramadım. Bi sorun oluşturmaz sanırım.

Doğukan.unalan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Redmi Note 9PRO
Konular
5
Çok teşekkürler fark edememişim kusura bakmayın. Telefonumda zaten band20 yok (mi cc9) band 20'ye bağlanamaz zaten ama yinede kapatmak işe yarayabilir diye düşünüyorum. Sizde ki videoda band seçimlerinin üzerindeki LTE only, auto gibi seçenekler işaretli değil gibi gözüküyor fakat bende auto işaretli nedense ve tiki kaldıramadım. Bi sorun oluşturmaz sanırım.
Ordaki seçim Auto olarak kalsın sorun yaratmaz. İse yarar mi bilmiyorum açıkçası ben Turkcell de kullaniyordum programi hiz bir anda 10 kat artiyordu 😂

Üst Alt