Tema Duru Sans Yazı Tipi

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584
Bir Türk tasarımcının hazırlanmış olduğu yazı tipi fontudur. Bu yazı tipi fontu sadece regular olarak hazırlanmış. Kullanmak isteyenler için bunun üzerinde kalın (bold) olarakta hazırlayıp uygulama mağazında yükledim.

Font Tasarımcısı: Onur Yazıcıgil

Onur Yazıcıgil, İstanbul merkezli bir tipograf ve tasarım eğitimcisidir. 1983'te doğan Onur, ilk yıllarını Dhahran ve Ankara'da mektuplar çizerek geçirdi - bu tutkunun ilk belirtileri, onu Purdue Üniversitesi'nde Latince sans-serif yazı karakterlerinin tarihsel evrimini incelemek için 2006'da Amerika'ya taşınmaya sevk etti. MFA'sını tamamladıktan sonra, Google tarafından satın alınan ilk metin yüzü Duru Sans'ı tasarladığı ve yeni bir tipografik müdahale sistemi olan Text Invader'ı geliştirdiği Sabancı Üniversitesi'nde öğretmenlik yapmak üzere işe alındı. 2011 yılında ISType'ı kurmanın yanı sıra 2013-2019 yılları arasında ATypI'de yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Onur, tipografi alanında birçok konuda ders vermiştir. 2016 yılında Mimar Sinan Üniversitesi'nde Osmanlı nesih yazı karakterlerinin tarihini araştıran bir tez çalışmasına başladı ve 2020'de doktorasını tamamladı. Onur, Sabancı Üniversitesi'nde Yardımcı Doçent olarak çalışmanın yanı sıra düzenli olarak yazı karakterleri ve çok metinli tipografi tasarlamakla görevlendiriliyor. düzenler. Onur, hem profesyonel yaşamında hem de boş zamanlarında marka yaratmanın sonsuz olanaklarını keşfetmekten keyif alıyor ve tipografi ile illüstrasyon arasında daha fazla sinerji geliştirmeye devam ediyor.

TL Sembolü Eklenmiş halidir.

Sistem Ekran Görüntüsü

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Eu Rom çin tema uygulaması kullananlar aşağıdaki videodaki gibi indirebilir.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

bekobaba142

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Beko
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
23
Elinize sağlık hocam. Sayenizde değişiklik yapıyoruz telefonda.

Üst Alt