Rom [DURDURULDU][9.0]crDroid Pie

• Konbuyu başlatan mitux
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 19
  • Görüntüleme 4K

dixerzia

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Efecan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
1
Güncellemeyi direk üstüne hiçbir şey yapmadan yani wipe falan filan yapmadan kurabilir miyiz?

Tersah

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasret
Cihazım
Xiaomi mi a1
Konular
0
Güncellemeyi direk üstüne hiçbir şey yapmadan yani wipe falan filan yapmadan kurabilir miyiz?
Xda da okuduğum kadarıyla advanced wipedan system ve cache i seçip wipe işlemi yapıp ardından son sürüm romu kurmak gerekiyor. Romdan sonra da en güncel gapps kuruumunu yapmanız şart.

mitux

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
5
Konu güncellenmiştir.

Bu arada 9 üzerine kurulum denedim hata alınca 8.1 e düşürüp öyle kurulum gerçekleştirdim. Fakat aldığım hatanın sürümle alakası yoktu sanırım. Twrpde wipe işlemlerinde bile format datadan sonra twrpyi yeniden başlatmak gerek. Yoksa advanced wipeda hata veriyor. Aslında twrp bölümünde her işlem sonrası yeniden başlatmak en sağlıklısı sanırım. Bugün öğleden sonra kurulum gerçekleştirdim şu saate kadar bi sorunla karşılaşmadım. Kendine has özelleştirmeleri gayet güzel. Bakalım uzun kullanım sonrası yorumu mu da güncellerim. Bu arada yeni güncelleme gelmiş roma. Bu gece onu da yüklemeyi düşünüyorum.
Format Data'da hata alınca TWRP'yi yeniden başlatıp denemek işe yarar, ama her kurulum aşamasından sonra yeniden başlatmak sisteminizi kullanılamaz hale getirebilir.

Bazı wipe işlemlerini yaparak, fakat yine de verilerinizi kaybetmeden romu kurabilirsiniz. Fakat bu işlem sonucunda romda herhangi bir hatanın meydana gelme olasılığı daha yüksek olur.

Telegram: @mia1turkiye
Facebook:

Son düzenleme:

mitux

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
5
Rom geliştiricisi desteğini çekti bilginize mitux hocam.
Evet haberim var, ama linkler hala çalıştığı için konuyu güncelleme gereği duymamıştım. Yine de ben güncelleyeyim en iyisi konuyu.

Facebook:

Son düzenleme:

Tersah

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasret
Cihazım
Xiaomi mi a1
Konular
0
Romu severek kullanıyorum fakat ufak bir sıkıntım var; normal kullanımda ( en basiti bildirim panelini aşağıya çekerken bile ) bazen böyle fps düşüşü mü diyeyim nasıl adlandırayım bilemedim çok ufak kasmalar meydana geliyor. Çözümü var mıdır acaba? Yada yapmam gereken ufak bir ayar mı var? Pil ayarını ellemedim dengelide şuan acaba ondan mı kaynaklı ?

Onun dışında custom romların içerisinde ağ bağlantısı en iyi olanı bu rom sanki. Hemde volte hiçbir ek ayar çekmeden sıkıntısız çalışıyor. Üstelik diğer custom romların çoğunda wifi bağlantı hızı düştüğüne dair geri dönüşler var ki buna bende dahilim kesinlikle bağlantı hızı düşüyor. Benim tek anlamadığım nokta bu rom lineage os tabanlı ve ben bu romda sıkıntı çekmezken lineage os yükleyince şebeke sapıtıyor ve bağlantı hızı düşüyor. Şebeke anlık 2 çizgiye düşüyo çıkıyo veya komple gidip geri geliyor. Bunun nedeni nedir acaba?
( Hangi romun altına yazacağımı bilemedim ve bu romu kullandığım için buraya yazdım.)

mitux

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
5
Romu severek kullanıyorum fakat ufak bir sıkıntım var; normal kullanımda ( en basiti bildirim panelini aşağıya çekerken bile ) bazen böyle fps düşüşü mü diyeyim nasıl adlandırayım bilemedim çok ufak kasmalar meydana geliyor. Çözümü var mıdır acaba? Yada yapmam gereken ufak bir ayar mı var? Pil ayarını ellemedim dengelide şuan acaba ondan mı kaynaklı ?

Onun dışında custom romların içerisinde ağ bağlantısı en iyi olanı bu rom sanki. Hemde volte hiçbir ek ayar çekmeden sıkıntısız çalışıyor. Üstelik diğer custom romların çoğunda wifi bağlantı hızı düştüğüne dair geri dönüşler var ki buna bende dahilim kesinlikle bağlantı hızı düşüyor. Benim tek anlamadığım nokta bu rom lineage os tabanlı ve ben bu romda sıkıntı çekmezken lineage os yükleyince şebeke sapıtıyor ve bağlantı hızı düşüyor. Şebeke anlık 2 çizgiye düşüyo çıkıyo veya komple gidip geri geliyor. Bunun nedeni nedir acaba?
( Hangi romun altına yazacağımı bilemedim ve bu romu kullandığım için buraya yazdım.)
Mi A1 cihazımda hem Lineage OS hem de crDroid kullandım, kasma sorununu crDroid'de hiç yaşamadığımı söyleyeyim. TWRP üzerinden Wipe -> Dalvik/ART Cache yapıp yeniden başlatmayı deneyin, belki düzelir. Şebeke sorunu hakkında ise herhangi bir sıkıntı yaşamadığım için maalesef yardımcı olamayacağım. Fakat şunu söylemem yerinde olacaktır: Bu ROM yazılırken Mi A1 için yazılmış olan LOS direk taban alınmıyor, LOS kaynaklarından tabanı alıp Mi A1 cihaz ağaçları ile build ediyorlar. Yani Mi A1'in LOS geliştiricisi şebekeyi tamamen bozsa da crDroid bundan etkilenmeyecektir. En azından benim bildiklerim bu yöndedir. Saygılarımla :)

Facebook:

Son düzenleme:

Tersah

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasret
Cihazım
Xiaomi mi a1
Konular
0
Mi A1 cihazımda hem Lineage OS hem de crDroid kullandım, kasma sorununu crDroid'de hiç yaşamadığımı söyleyeyim. TWRP üzerinden Wipe -> Dalvik/ART Cache yapıp yeniden başlatmayı deneyin, belki düzelir. Şebeke sorunu hakkında ise herhangi bir sıkıntı yaşamadığım için maalesef yardımcı olamayacağım. Fakat şunu söylemem yerinde olacaktır: Bu ROM yazılırken Mi A1 için yazılmış olan LOS direk taban alınmıyor, LOS kaynaklarından tabanı alıp Mi A1 cihaz ağaçları ile build ediyorlar. Yani Mi A1'in LOS geliştiricisi şebekeyi tamamen bozsa da crDroid bundan etkilenmeyecektir. En azından benim bildiklerim bu yöndedir. Saygılarımla :)
Kaç kere sıfırdan temiz kurulum denedim fakat los her seferinde şebeke sorunu çıkardı. Şuan crdroid son sürüm kullanıyorum üstüne halifax kernel flashladım. Şebeke sorunum yok, fakat kasma sorunu devam ediyor. Kasma dediğim de sadece bildirim çubuğunda herhangi bir bildirimi sağa kaydırıp temizlemek istediğimde ufaktan bi takılıyor. Onun dışında bi kasma göremedim. Bide ekran süresi sanki 8.1 stock roma göre biraz az. Ortalama 5.5-6 saat alıyorum şuan bu rom ile. Stock 8.1 de 6 yı çok rahat geçiyordu.

umutfs14

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
UMUT ÖZDEMİR
Cihazım
xiaomi mi a1
Konular
0
Lineage OS ve crDroid arasında kararsız kaldım hangisi daha stabil çalışır telefonum mi a1 android pie yüklü

mitux

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
5
Lineage OS ve crDroid arasında kararsız kaldım hangisi daha stabil çalışır telefonum mi a1 android pie yüklü
crDroid'in geliştirilmesi cihazımız için durdurulduğundan Lineage kurmanızı öneririm.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Konudaki Magisk sürümünü özellikle güncellemiyorum çünkü daha yeni Magisk sürümlerinde stok kamera uygulaması çalışmıyor.

Facebook:

Son düzenleme:
Üst Alt