Soru Dual Boottan Linux Mint Kaldırma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Herkese iyi forumlar. Bundan birkaç gün önce Linux Mint kurdum Win10'un yanına dual boot olarak. Ancak şimdi kaldırmak istiyorum. Belki ileride daha hafif bir dağıtım kurabilirim.

İnternette araştırıp öğrendiğim kadarıyla OS-Uninstaller ile (Boot-Repair live usb oluşturarak) Mint'i sildim ancak hem grub ekranında görünmeye devam ediyordu hem de depolama alanı olduğu gibi duruyordu (sadece format atılmış şekilde). Bootice ile de grub ekranından sildim ancak önceden Mint kurulu diskler konusunda kararsız kaldım.

Win10 üzerinden Disk Yönetiminden birimi silmek istiyorum ama hangilerini silersem sorun olmaz anlamadım. Ekran görüntüleri atacağım, yardımcı olursanız mutlu olurum. :)

Aşağıda Disk Yönetimi'nden görüntü var. Burada kırmızı ile kutucuk içine aldığım tüm diskleri mi sileceğim? Disk 0 Bölüm 1 için EFI Sistem Bölümü yazıyor, emin olamadım.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Bir de bilgisayarı aldım alalı içinde olan (abimden aldım, daha önceden var mı bilmiyorum) RECOVERY D bölümü var. Aşağıya onun da içeriğini atıyorum, silmemi önerir misiniz?

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
130 GB'lık bölum olabilir. NTFS olanlara kurmamışsınızdır Mint. 130 GB bölüme sağ tık yapınca hangi seçenekler kullanılabilir halde?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
130 GB'lık bölum olabilir. NTFS olanlara kurmamışsınızdır Mint. 130 GB bölüme sağ tık yapınca hangi seçenekler kullanılabilir halde?
130luğu çoktan sildim hocam. Şu anlık sorun yok ama Windows Boot Manager'da Ubuntu (Linux Mint) görünüyor. Gerçi direkt Windows açılması için ayarladım şimdi. Sorun yok gibi. :)

Anladığım kadarıyla diğer ikisine dokunmamam lazımdı zaten. :) Şimdi tek anlamadığım Recovery D diski. Şimdilik dokunmuyorum ona da. :)

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
130luğu çoktan sildim hocam. Şu anlık sorun yok ama Windows Boot Manager'da Ubuntu (Linux Mint) görünüyor. Gerçi direkt Windows açılması için ayarladım şimdi. Sorun yok gibi. :)

Anladığım kadarıyla diğer ikisine dokunmamam lazımdı zaten. :) Şimdi tek anlamadığım Recovery D diski. Şimdilik dokunmuyorum ona da. :)
Disk NTFS görünüyor, onun Linux ile alakası olduğunu sanmıyorym.

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Recovery bölümünün windows onarma yeri olduğunu düşünüyorum.
Bununla birlikte recovery bölümü 14 gb görünüyor, bu fazla olmuş. Bence yine de oraya dokunmasan daha iyi.
Kırmızı içine aldığın yerler ise Ubuntu Mint veya Mate ile ilgili.

Sözkonusu bölümleri manuel olarak silmenizin windows'un çalışmasını etkileyip etkilemeyeceğini bilemiyorum.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Teşekkürler cevaplar için. En iyisi daha fazla hiçbirine dokunmayayım. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt