Rom DotOS 5.0 [A11] Custom AOSP Rom Mi Note 10/CC9 Pro(tucana)[unoffical]

cusufer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
mi note 10
Konular
3
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba arkadaşlar Mi note 10 için yepyeni bir aosp custom rom yayınlandı

1. Romun Kurulumu için öncelikle cihazınıza android 11 base rom indirmeniz gerekiyor. şuan için en iyisi global olan 12.1.3.0 sürümdür.
  2. Cihazınızı TWRP modunda başlatıp wipe bölümüne gelin ve format datayı yes yapın.
  3. cihazı TWRP de yeniden başlatın
  4. Tekrardan wipe ekranına gelin ve advanced wipe dan international storage ve otg hariç hepsini tikleyin ve oku kaydırın. daha sonra tekrardan cihazı twrp modunda başlatın.
  5. İndirmiş olduğunuz global android 11 base romu twrpden flaşlayın. flaşlama bittikten sonra cihazı yeniden TWRP modda başlatın.
  6. Wipe ekranına gelin ve tekrardan format data yes diyin. ve reboot recovery tıklayın

7. zaten android 11 base romda iseniz eğer sadece TWRP den format data yes diyip reboot recovery diyin.
  8. İndirmiş olduğunuz DotOS 5.0 dosyasını , Gapps dosyasını ve Magisk (yüklemek istiyorsanız) dosyasını telefon hafızasına atın ve sırayla
  9. Önce rom Sonra Gapps Ve en son Magisk olarak kurulumu yapın. 3 kurulum da bittikten sonra Wipe Dalvik/Chace yapın Reboot System diyin ve Romun Boot olmasını bekleyin...

Anlatım biraz uzun oldu arkadaşlar Detaylı bi şekilde anlatmak İstedim Herkes Yapabilsin Diye.

NOT: Romu telefon üzerinden indiricekseniz eğer indirme tamamlandıktan sonra Kesinlikle!!! bilgisayara kopyalayın Format Data sırasında herşey silinecektir!!!

Yaptığınız İşlerden Kendiniz Sorumlusunuz Hatalarınızdan Beni Suçlamayın... Yardım Amaçlı Olarak Telegramdan @CusuferR Adı İle Yardım İstiyebilirsiniz. Elimden Geldiğince size Yardımcı Olmaya Çalışırım

Hoşçakalın :)

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373
Elinize sağlık. Bu yapımcıların romları kaliteli olur, önceki cihazlarımda uzun süreler kullanmıştım. Akşam yükleyip detaylı bir inceleme yapmak isterim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Global 12.1.3 sürümünü bulamadım Eu da var bu sürüm. Varsa linki paylaşır mısınız. Teşekkürler.

Son düzenleme:

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373
Rom hakkındaki ilk izlenimlerim

8 saniye kadar açılma hızı var, yani oldukça hızlı. İçinde bir çok özelleştirme mevcut ama stabil çalışmıyor ve bazı özelliklerde hata veriyor kapanıyor. Parmak izi çalışmıyor, kalibre edemiyorsunuz (Cihazdan cihaza değişiklik gösterebilir) Batarya performansı iyi ama performans modu çalışmıyor sadece görsel olarak oraya koymuşlar. İçinde gömülü gelen doze (Derin uyku modu) var ancak her uygulama içinde çalışmıyor. Çağrı uygulaması basit aosp tarzı ama çağrı kayıt yok, wolte aktif görünüyor ama işlevini anlayamadım çalışıp çalışmadığı meçhul, wowifi yok. Kulaklıklar için yeni aptx denen codec' ler yüklü değil. Kamerası CameraGo uygulaması ve beş para etmez, içinden ayar bile yapamıyorsunuz. Anx kamera modülü ile toparlanır ama anlamsız. Kişiselleştirme bölümünde parmak izi animasyonu hata veriyor ve açılmıyor. Tam ekran hareketleri aktif ve nasıl kapatıldığını bulamadım, ileri geri kaydırma ile menülerde gezebiliyorsunuz.

Şahsi fikrim bu romu yapan arkadaş ya çok acemi, yada öylesine çıkartayım demek için çıkarmış. Hiç öyle bu cihaza yakışır bir rom olmamış. Çok geliştirilmesi lazım. Kurmak isteyen arkadaşlara önerim, kurulum anlatımındaki işlemlerden sonra en son romu, gapps ve magisk flashladıktan sonra dalvik/cache silmeyin, cihaz twrp moduna geri geliyor. Tüm işlemlerden sonra cihazı yeniden başlatın, yine recovery moda gelirse, 4 wipe yapın ve romu yeniden yükleyin. Sevgiler.

(Burada yazdıklarım elimdeki Note 10 cihazı geçerli, farklı cihazlarda çalışmayan özellikler çalışabilir)

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
EU İÇİN O SÜRÜMÜ YAZDIM ZATEN GLOBALDEKİ AYNI SÜRÜM DEĞİL EU YETERLİ OLUCAKTIR
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

CUSTOM ROMLAR HİÇ BİR ZAMAN 4/4LÜK DEĞİLDİR SANIRIM BU KONUYA AŞİNASINIZ DEDİĞİNİZ GİBİ BÖYLE GÜZEL BİR CİHAZA YAKIŞMIYACAK BUGLAR VAR AMA BUNLAR İLLAKİ ÇÖZÜLEBİLİCEK ŞEYLER. SADECE ZAMAN İSTİYOR. 2-3 AY ÖNCESİNE KADAR PARMAK İZİ ÇALIŞMIYORDU BİLE ŞİMDİ ÇALIŞTIRDILAR. YETERİ KADAR HIZLI DEĞİL. ŞUAN ONUN ÇALIŞMALARI YAPILIYOR OLUMLU SONUÇLAR ALDIK. ENTEGRASYON KISA ZAMANDA YAPILACAKTIR BÜTÜN AOSP ROMLARA. TUCANA MODELİ İÇİN ÇALIŞAN BUİLD YAPAN SADECE 3 TANE DEV VAR ONLARDA YABANCI. 1 TANESİ ZATEN BURNUNDAN KIL ALDIRMAZ BU DOT OS TA ONA AİT DİĞER ARKADAŞLA HİÇ GÖRÜŞMEDİM. PE EXPERİENCE ROMUNUN DEVİ İLE ARAM ÇOK İYİ SADECE. PARMAK İZİ FİKRİDE BENDEN ÇIKTI 4 KİŞİ BİRDEN ONU FİXLEDİLER ŞUAN SADECE GELİŞTİRME AŞAMASINDA DOZE MODU DA AYNI ŞEKİLDE ŞUAN TEST AŞAMASINDA YAKINDA KUSURSUZA YAKIN OLUCAK. HATTA ŞÖYLEDE BİR BİLGİ VEREYİM. PE EXPERİANCE ROM OFFİCAL VERSİYONA GEÇİCEK YAKIN ZAMANDA. BEN KİMİM DİYE SORUCAK OLURSANDA AOSP ROMLARIN TÜRKİYEDEKİ BUG FİX İŞLERİNE BAKIYORUM KULLANICALARDAN GEREKLİ BUGLARI ÖĞRENİP DİĞER SÜRÜMLER İÇİN DEVLERELE İLETİŞİME GEÇİP DÜZZELTİYORUZ :) UMARIM YARARLI OLMUŞTUR
Hocam, konuyla alakasız ama forumlarda tamamen büyük harfle yazmak bağırmak anlamına gelir ve kural dışı sayılır. Bundan sonrasında forum içinde ceza yeme durumunuz olabilir. Olabildiğince harflerin büyük ve küçük oluşuna dikkat etmeniz gerek bence. Saygılar. :)

cusufer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
mi note 10
Konular
3
Hocam, konuyla alakasız ama forumlarda tamamen büyük harfle yazmak bağırmak anlamına gelir ve kural dışı sayılır. Bundan sonrasında forum içinde ceza yeme durumunuz olabilir. Olabildiğince harflerin büyük ve küçük oluşuna dikkat etmeniz gerek bence. Saygılar. :)
Eyvallah Dostum Sağolasın Kurallara Tam Hakim Değilim Değerlendiricem Yorumunu :)

Pecerr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Mi
Konular
0
Yok ne yaptıysam ettiysem kurulmuyor mi ekranında kapanıp açılıyor

bugycugy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Konular
8
Yok ne yaptıysam ettiysem kurulmuyor mi ekranında kapanıp açılıyor
Firmware (FW) kuruyor musunuz? Kurulum aşaması olarak yapmanız gerekenler detaylıca açıklanmış Firmware kurmuyorsanız eğer yaşadığınız sorun normal.

Recovery'den Full Wipe yapın.
Firmware (kurulumda tavsiye edilen sürümü yüklemeniz önerilir), Rom, Gapps ve Root (isteğe bağlı) yükleyin.
Recovery'den Format Data atıp ardından sistemi yeniden başlatın.

Fakat AOSP Rom kullanacaksınız madem, neden güncel olan Rom'lardan birisini kurmuyorsunuz?

Üst Alt