Uygulama Dolby Atmos Magisk Modülü (Android 10/Miui 11)

felekcan0066

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
acemi
Cihazım
mi5
Konular
1
miui 11 eu stabil rom kullanıyorum,dolby atmos 1.0 sürümünü twrp den direk flaşladım sıkıntısız çalışıyor ve çok mükemmel bir şekilde çalışıyor net yüksek ve dijital bir ses veriyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-12-31-18-35-55-096_com.dolby.ds1appUI.jpg
    Screenshot_2019-12-31-18-35-55-096_com.dolby.ds1appUI.jpg
    517,6 KB · Görüntüleme: 29

planter02

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
planter
Cihazım
XİAOMİ Mİ 11 Lİ
Konular
4
miui 11 eu stabil rom kullanıyorum,dolby atmos 1.0 sürümünü twrp den direk flaşladım sıkıntısız çalışıyor ve çok mükemmel bir şekilde çalışıyor net yüksek ve dijital bir ses veriyor.
Telefonla konuşurken kulaklik sesi de net değil. Dolby yuklersek kulakliga olumlu yonde etkisi olur mu acaba

bayramavci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
Pocophone F1
Konular
32
Eu romda dun audio compati yada moticifation guncellmesj vardi magiskten guncelledim. Dolby atmosum durduruldu hatasi almaya basladim Android 9 euroom; 11.0.5.0

caner1453

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
caner
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
14
Uzun uğraşlar sonucu Dolby Atmos modülünü android 10'da çalıştırabildim. Başlamadan önce twrp'den yedeklerinizi alın, magisk manager kurup recoveryden modül kaldırma şansınız olsun, bozulan romlardan sorumlu tutulmak istemem.

Öncelikle bu işlemin aslının en son Pie sürümleriyle uyumlu olduğunu söylemem gerek fakat bir şekilde 10 ile çalıştırabildiğim için paylaşmak istedim.

1. Öncelikle bu işlemleri yapabilmek için Selinux modumuzu "permissive" olarak değiştirmemiz gerekiyor yoksa uygulamayı açtığımız zaman kapanma hatası alıyoruz. Bunun bir kaç yolu var. Magisk üzerinden yapmak isterseniz aşağıya "Magisk_SELinux_Manager-v1.0.5" modülünü bırakıyorum. Yapmanız gereken magisk'e girip modüller sayfasından + işaretine tıklayarak dosyayı gösterip flashlamanız, ardından size telefonunuzun ses yükseltme ve azaltma tuşlarınızı kullanarak permissive'i seçmenizi isteyecek. Aynı işlemi terminal emulator'den "su", "getenforce", "setenforce 0" kodlarıyla da deneyebilirsiniz fakat ben verdiğim magisk modülü ile yaptım.

2. Eklediğim dolby atmos 6.0 ya da 6.5'i flashlayın. Yine magisk'ten modüllerden yapıyoruz bu işlemi. Ben ikisini de denedim 6.5 çalıştı, sorun yaşarsanız 6.0 deneyin. Reboot ediniz cihazı. Yeni dolby zipleri ekliyorum aşağıya, böylelikle apk işlemini yapmamıza gerek kalmayacak.
Dolby_Fix_Onett_red isimli dosyayı flashlıyoruz magisk+modüller + seçeneğiyle. (eski dosyaları silmiyorum sorun yaşayan üstü çizili olan yöntemi de deneyebilir.)

3. Audio_Modification_Library-v2.4(47) isimli ekteki dosyayı flashlayın, bu cihaza ses modları kurarken gerekli ayarlamaları sağlıyor.

4. Son flash olarak Audio_Compatibility_Patch-v1.7.3(33) ekteki bu dosyayı kuruyoruz. Kurulum sırasında seçimler yapmanız istenecek sırasıyla: no yes no yes no no secimlerjni yapın ses açma ve kapama tuşlarıyla

Dolby uygulamamız yüklenmiştir, açıp profilleri aktivite edebilirsiniz.

Hepsi bu kadar, v4a'ya alternatif bir ses modülü. İnat edip yükledim, meraklısı vardır diye bir kaynak olsun diye yazdım.
Yedek almadan yapmayın, dolby dosyasını aldığım kaynak . Ekte vermiş olduğum modülleri magisk'in download kısmından kendinizde bulabilirsiniz.
Geliştiricisi vesaire değilim sadece kullanıcıyım, umarım sizin içinde çalışır.
Başkan 4.kısımdaki no yes bölümünü tam olarak anlayamadım ki, soruyu ne zaman sorduğunu kafama göre no yes yaptım.
Miu 11.0.5.0 yüklüydü cihazda bu uygulama eskidir hatası verdi.

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
Eu romda dun audio compati yada moticifation guncellmesj vardi magiskten guncelledim. Dolby atmosum durduruldu hatasi almaya basladim Android 9 euroom; 11.0.5.0
Aynı durum bende oldu. Dolby kaldırdım tekrar yükledim sorun çözüldü.

Bilgiyi paylaşmak güzeldir. MI 9 LİTE den yazıldı.

caner1453

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
caner
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
14

Ustam 4.aşamayı nasıl yaptınız, sanırım 4. aşamayı yanlış yaptığımdan ötürü program bende açılmıyor.

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
Ustam 4.aşamayı nasıl yaptınız, sanırım 4. aşamayı yanlış yaptığımdan ötürü program bende açılmıyor.
4. Aşamayı burada anlatılan "yes no" bölümünü kağıda yazıp yüklerken dikkat ederseniz volume ÷ - şeklinde bir şeyler yazıyor. İşte o zaman buradaki sıralamaya göre ses tuşlarını kullandım.

bayramavci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
Pocophone F1
Konular
32

Tamamdir ustad , onerini deneyecegim , teşekkür ederim

Shewky

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Şevki Akdemi
Cihazım
Mi2
Konular
4
Hocam hangi cihaz sizinki?

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt