Yardım Dokunmatik Problemi

mayrincir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mayri
Cihazım
N7100
Konular
1
Arkadaşlar miglobe miui12 ye geçtiğimden beri dokunmatik ekran sağ üst köşede takılıp kalıyor. Sanki gizli bir parmak sağ üst köşeye dokunup orada parmağını titretiyor. Telefon da haliyle abuk subuk davranıyor. Ekranı kapatıp açınca normale dönüyor. Geliştirici seçeneklerinden dokunmaları göster deyince farkettim bu sapıtma olayını. Arada bir klavyenin sağ alt tarafında bir harfe dokununca birden fazla kez yazması da oluyor... Ekran kapanıp açılınca normale dönen bu durum sanki MIUI 12 den sonra başladı. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan ve çözen varsa bana yardım etsin lütfen.

mayrincir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mayri
Cihazım
N7100
Konular
1
Yaklaşık aynı zamanda almışız. 1-2 aydır çektiğim çiledir. Yabancı forumlardan da araştırdım, xiaominin kullandığı malzemeye göre şans işiymiş. Belli bir firmadan aldığı paneller bu sıkıntıyı yapıyormuş. Birçok modelde görülebiliyormuş. Ucuz fiyat ucuz malzeme diyenler çok. Açıkçası xiaomiden soğudum ne yalan söyleyim.

Oyla:

mayrincir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mayri
Cihazım
N7100
Konular
1
Arkadaşlar buna ghost touch deniyor. Hayalet dokunuş. Maalesef aynen soylediğiniz gibi kullanılan dokunmatiğin kalitesi ile ilgili.
Yapabilecekleriniz sınırlı. İlki garanti kapsamında ise ekran değişimi istemek.
Birde ekran koruyucu varsa çıkarın ve ekranı alkolle nemlendirilmiş bir bezle silin.
Ekran silme, koruyucu filmi çıkartma hiç biri çözmüyor, çözemez zaten. Build.prop trikleri, denemediğim yöntem kalmadı. Lineage base rom bile denedim. En son miui 11 e döndüm o bile çözüm olmadı. Bir sürü yabancı site taradım… Kanaatimdir sıkıntı DONANIMSAL :((…
Pes ettim. İlk fırsatta garantiden panel değiştirtcem.

Oyla:

Occaut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Meslek
Tekstil
Konular
11
Sorunun tek çözümü cihazdaki statik elektriği almak ya da cihaz şarjda iken kullanmak

Statik elektriği almak için , cakmaklarin elektrik çakan mekanizmasını ekrana 1-2 kere degdirerek cakarsaniz bir süre düzelecektir

Kısacası saçmalık, maalesef xioami de (bazı cihazlarda, sana işi) bu sorun var

Oyla:

mayrincir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mayri
Cihazım
N7100
Konular
1
Arkadaşlar telefonumun serviste garanti kapsamında ekranı değişti. Sorun donanımsal. Ben kurtuldum, geçmiş olsun.

Oyla:
Üst Alt