Yardım Dokunmatik Problemi

mayrincir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mayri
Cihazım
N7100
Konular
1
Arkadaşlar miglobe miui12 ye geçtiğimden beri dokunmatik ekran sağ üst köşede takılıp kalıyor. Sanki gizli bir parmak sağ üst köşeye dokunup orada parmağını titretiyor. Telefon da haliyle abuk subuk davranıyor. Ekranı kapatıp açınca normale dönüyor. Geliştirici seçeneklerinden dokunmaları göster deyince farkettim bu sapıtma olayını. Arada bir klavyenin sağ alt tarafında bir harfe dokununca birden fazla kez yazması da oluyor... Ekran kapanıp açılınca normale dönen bu durum sanki MIUI 12 den sonra başladı. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan ve çözen varsa bana yardım etsin lütfen.

ahmeteray

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9 Lite
Konular
1
Bende aynı problemi yaşıyorum. Benim de MIUI 11 güncellemesinden sonra başlamıştı. Araştırdım ettim fakat bulamadım. Senin şimdi yazdığını okuyunca fark
ettim. Acaba geliştirici seçeneğini mi kapatsak. :)

Oyla:

mayrincir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mayri
Cihazım
N7100
Konular
1
Ekranı yandan hızlıca kapatıp açınca düzeliyor. Bilemedim. N11 den kırılmaz cam istedim, belki temas yüzeyi ile araya mesafe girmesi düzeltir. Mantığım almıyor durumu, donanımsal değildir diye düşünüyorum. Bir ara xda dan lineage os yükliycem, deniycem. Gelişmeyi yazarım burdan.

Oyla:

resolute

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
resolute
Cihazım
discovery
Konular
1
Ben de aynı sorunu yaşıyorum ama güncelleme ile mi ilgilidir emin değilim. Donanımsal bir sorun olabilir mi?

Oyla:

piranaks35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 Lite
Konular
0
son bir haftadır bende de var bu sorun. acaba 11.0.2 güncellemesi ile alakalı olabilir mi? kamera ile fazlaca foto çekince biraz ısınma oluyor onunla mı alakalı anlamadım gitti. bazen de sabahları yapıyor. umarım donanımsal değildir.

Oyla:

mayrincir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mayri
Cihazım
N7100
Konular
1
Arkadaşlar ben birkaç gündür Evolution X 4.4 rom kullanıyorum. Miui kadar çok sorun yaşamadım. Birkaç defa oldu. Sonrasında build.prop dosyasının sonuna dokunmatik hassasiyetini düşürmek adına şu alttaki satırları ekledim ve bu gün hiç sorunla karşılaşmadım. Rootlu miui rom kullanan arkadaş var ise aranızda bu kodları bir denesin ve sonucu bizimle paylaşsın. Ben şimdilik bu romdayım, sizden gelen cevaba göre miui ye dönebilirim. Umarım çözüm olur.

touch.deviceType=touchScreen
touch.orientationAware=1
touch.size.calibration=diameter
touch.size.scale=1
touch.size.bias=0
touch.size.isSummed=0
touch.pressure.calibration=physical
touch.pressure.scale=1
touch.orientation.calibration=none
touch.distance.calibration=none
touch.distance.scale=0
touch.coverage.calibration=box
touch.gestureMode=spots
MultitouchSettleInterval=1ms
MultitouchMinDistance=1px
TapInterval=1ms
TapSlop=1px

Bu kodlar normalde dokunmatik hassasiyeti artırmak amaçlıymış. touch.pressure.scale=0.001 olunca hassasiyet artıyormuş, ben o değeri 1 yaptım kendimde. Sıkıntı yok gibi.
Bir deneyin derim ama bir sıkıntı yaşarsanız (sanmam) sorumluluk kabul etmem, sonuçta sisteme müdahale edeceksiniz. Anlayan bir arkadaş denesin.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar ben birkaç gündür Evolution X 4.4 rom kullanıyorum. Miui kadar çok sorun yaşamadım. Birkaç defa oldu. Sonrasında build.prop dosyasının sonuna dokunmatik hassasiyetini düşürmek adına şu alttaki satırları ekledim ve bu gün hiç sorunla karşılaşmadım. Rootlu miui rom kullanan arkadaş var ise aranızda bu kodları bir denesin ve sonucu bizimle paylaşsın. Ben şimdilik bu romdayım, sizden gelen cevaba göre miui ye dönebilirim. Umarım çözüm olur.

touch.deviceType=touchScreen
touch.orientationAware=1
touch.size.calibration=diameter
touch.size.scale=1
touch.size.bias=0
touch.size.isSummed=0
touch.pressure.calibration=physical
touch.pressure.scale=1
touch.orientation.calibration=none
touch.distance.calibration=none
touch.distance.scale=0
touch.coverage.calibration=box
touch.gestureMode=spots
MultitouchSettleInterval=1ms
MultitouchMinDistance=1px
TapInterval=1ms
TapSlop=1px

Bu kodlar normalde dokunmatik hassasiyeti artırmak amaçlıymış. touch.pressure.scale=0.001 olunca hassasiyet artıyormuş, ben o değeri 1 yaptım kendimde. Sıkıntı yok gibi.
Bir deneyin derim ama bir sıkıntı yaşarsanız (sanmam) sorumluluk kabul etmem, sonuçta sisteme müdahale edeceksiniz. Anlayan bir arkadaş denesin.

Arkadaşlar biraz önce yine oldu :(

Son düzenleme:
Oyla:

ahmeteray

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9 Lite
Konular
1
Arkadaşlar bende bu sorunu MIUI 11 güncellemesinden sonra başladı. Henüz sorunu çözmedim. Donanımsal bişey olduğunu sanmıyorum. Yazılımsal bir durum ama hayırlısı diyelim.

Oyla:

mayrincir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mayri
Cihazım
N7100
Konular
1
Artık donanımsal olduğuna emin gibiyim. Bende miui 12 ye geçince başladı. Miui 12 den 11 e döndüm hala var. Orjinal rom yükleyip bootloader kilitleyip servise vercem bir ara.

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Arkadaşlar bende bu sorunu MIUI 11 güncellemesinden sonra başladı. Henüz sorunu çözmedim. Donanımsal bişey olduğunu sanmıyorum. Yazılımsal bir durum ama hayırlısı diyelim.
Donanımsal sorun. Böyle yavaş yavaş başlıyor. Bir kaç ay sonra kanser etmeye başlıyor

Oyla:

ilter88

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilter
Cihazım
MI 9 LITE 128GB
Konular
1
Arkadaşlar miglobe miui12 ye geçtiğimden beri dokunmatik ekran sağ üst köşede takılıp kalıyor. Sanki gizli bir parmak sağ üst köşeye dokunup orada parmağını titretiyor. Telefon da haliyle abuk subuk davranıyor. Ekranı kapatıp açınca normale dönüyor. Geliştirici seçeneklerinden dokunmaları göster deyince farkettim bu sapıtma olayını. Arada bir klavyenin sağ alt tarafında bir harfe dokununca birden fazla kez yazması da oluyor... Ekran kapanıp açılınca normale dönen bu durum sanki MIUI 12 den sonra başladı. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan ve çözen varsa bana yardım etsin lütfen.
Merhaba;
Ne zaman başladı bu problem? 6 aydır kullanıyorum inanılmaz memnunum aklıma takıldı şimdi :)

Oyla:
Üst Alt