Çözüldü Dokunmatik kendi kendine calisiyor.

• Konbuyu başlatan Arami
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 17
  • Görüntüleme 20K
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Arami

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Engin
Cihazım
Redmi pro
Konular
6
Redmi pro kullanıyorum dokunmatik durduk yere kendi kendine bir yerlere girip çıkıyor sebebi ne olabilir acaba yazılımsal mı donanımsal mı

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Dünden beri wonderland isimli temayı kullanıyorum, dokunmatik sorun çıkarmadı daha inş. Da çıkarmaz. Bu temadan öncesi, 1 haftadır nerdeyse her gün 2-3 kez dokunmatik çalışmadığı oluyordu. Tek can sıkan sorun nüks ettiğinde twrp modda bile devam etmesi. Bakalım hayırlısı..
Yok hocam benim twrp modda kesinlikle öyle birşey yapmıyor basima hiç gelmedi twrp de ayrıca başınıza gelecektir hocam tema kaynaklı bir sorun değil

Oyla:

cahomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cahit
Cihazım
Redmi pro
Konular
19
Yok hocam benim twrp modda kesinlikle öyle birşey yapmıyor basima hiç gelmedi twrp de ayrıca başınıza gelecektir hocam tema kaynaklı bir sorun değil
Aynı kanıdayım donanımsal dır diyorum. Yalnız temayı değiştirince, birden sorunun bıçak gibi kesilmesi düşündürmüyor değil. Yazılımsal bir takım etkiler sorunu daha fazla hissetmemize sebep oluyor olabilir mı?

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Aynı kanıdayım donanımsal dır diyorum. Yalnız temayı değiştirince, birden sorunun bıçak gibi kesilmesi düşündürmüyor değil. Yazılımsal bir takım etkiler sorunu daha fazla hissetmemize sebep oluyor olabilir mı?
belki yazılımsal bir takım sorunlar olabilir ama custom romda daha az sıkıntı yaşadım zaten ama stock romda daha sık başıma geliyor

Oyla:

cahomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cahit
Cihazım
Redmi pro
Konular
19
belki yazılımsal bir takım sorunlar olabilir ama custom romda daha az sıkıntı yaşadım zaten ama stock romda daha sık başıma geliyor
Sorun dokunmatik te bu gün yine yaptı :(
Tuş kilidi ekranında dokundum ekrana hiçbir kıpraşma yok. Bende biraz ekrana bastırdım ve çalıştı.

Oyla:

bazzrulz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mahir
Cihazım
xiaomi mi 9 se
Meslek
Broker/Owner
Konular
30
Arkadaşlar bu durumun aynısı benim mi 9 t model telefonumda da olmaya başladı. Telefona format attım birkaç şüpheli uygulamayi sildim sorun devam ediyor. Neden kaynaklanıyor çözümü var mı ?

Oyla:

cahomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cahit
Cihazım
Redmi pro
Konular
19
Arkadaşlar bu durumun aynısı benim mi 9 t model telefonumda da olmaya başladı. Telefona format attım birkaç şüpheli uygulamayi sildim sorun devam ediyor. Neden kaynaklanıyor çözümü var mı ?
Yazılım ile alakası yok, fabrika da cihaz montaj veya parça kusuru var. Aynı sorunu arka kapağı açarak, ana karta giren ekran, dokunmatik Flex kabloları söktüm. Tekrar düzgün taktım, o gün bu gündür dokunmatik sorunsuz. Ha garanti varsa ve bozmak istemiyorsan veya elin yatkın değilse hiç açma. Ama açarım diyorsan da tavsiyem ince plastik kasa açacak aparat kullan yoksa kapağa hasar verirsin. Ve ekran ile kasayı ayırmak için ekrana vakumlu vantuz iyi oluyor.

Oyla:

bazzrulz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mahir
Cihazım
xiaomi mi 9 se
Meslek
Broker/Owner
Konular
30
Bilgi için teşekkür ederim kardeşim. Sizin telefonunuzun modeli neydi peki, şayet sorun dediginiz gibiyse hallederim biraz daha detay verirsen

Oyla:

cahomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cahit
Cihazım
Redmi pro
Konular
19
Bilgi için teşekkür ederim kardeşim. Sizin telefonunuzun modeli neydi peki, şayet sorun dediginiz gibiyse hallederim biraz daha detay verirsen
Benim cihazım redmi pro 2017 de HB dan aldım. Cihaz geldiği anda sorunluydu, forumda da aynı sorunu çok yazan oldu. Yani sanırım Xiaomi kalite kontrol konusunda sıkıntıları olan bir üretici. Tabi HB geri iade etme girişimleri başarısız oldu. Tüketici hakem heyeti vs de uğraşmak istemedim. Garanti evofon olduğu için ve çok şikayet okuduğum için de garantiyide yaktım. İçini açmaya karar verdim. İnternet te zaten detaylı parçalama videoları var. İzle zaten hangi Flex hangi parçanın çözersin. Ben kapağı açtım, ekran dokunmatik, alt menü butonu vs söktüm. Sonra geri taktım Flex kabloları soketlerine, kapağı kapatmadan test ettim sorunsuz. Umarım sorunun çözülür. 2 sene olmuş o gün bugün dokunmatik sorunsuz.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt