Soru Dokunmatik donuyor, kilit yapıp açınca düzeliyor?

Trissandom

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Pocophone F1
Konular
61
telefonu kullanırken durduk yere bir anda dokunmatik işlemeyi kesiyor, ne zaman telefonu kilitleyip geri açarsam sorun ortadan kalkıyor?
Bu sorunu yaşayan başka bir insan var mı?
Global sürümde hiç yapmazdı, kurduğum romlarla mı alakalı bilmiyorum ama diğer hiç kimse de olmadığı için, bende bir sorun olduğunu düşünüyorum.
Panel ve ya donanımsal bi arıza olsaydı, kilit yapıp açınca düzelmemesi gerekirdi, ayrıca touch testte ekranın her noktasına dokunup test ettim, sorunsuz çalışıyor.
Bunun nedeni ne olabilir arkadaşlar, bir modül falan mı eksik nedir? Şu an Oos stable 6t kullanıyorum rom soranlara ama EU 'da da aynısını yapıyordu.
Globale dönsem belki şimdi globalde de yapmaya başlar, telefona zıt gelen bir durum mu var nedir, bu sorun twrp ile alakalı olabilir mi? Ne zaman twrp kurdum, o zaman başladı sanki?
TWRP silip onun yerine orangefox kursam düzelir mi acaba? Bunun için bir rehber v.s. var mı? Yorumlarınızı bekliyorum.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
telefonu kullanırken durduk yere bir anda dokunmatik işlemeyi kesiyor, ne zaman telefonu kilitleyip geri açarsam sorun ortadan kalkıyor?
Bu sorunu yaşayan başka bir insan var mı?
Global sürümde hiç yapmazdı, kurduğum romlarla mı alakalı bilmiyorum ama diğer hiç kimse de olmadığı için, bende bir sorun olduğunu düşünüyorum.
Panel ve ya donanımsal bi arıza olsaydı, kilit yapıp açınca düzelmemesi gerekirdi, ayrıca touch testte ekranın her noktasına dokunup test ettim, sorunsuz çalışıyor.
Bunun nedeni ne olabilir arkadaşlar, bir modül falan mı eksik nedir? Şu an Oos stable 6t kullanıyorum rom soranlara ama EU 'da da aynısını yapıyordu.
Globale dönsem belki şimdi globalde de yapmaya başlar, telefona zıt gelen bir durum mu var nedir, bu sorun twrp ile alakalı olabilir mi? Ne zaman twrp kurdum, o zaman başladı sanki?
TWRP silip onun yerine orangefox kursam düzelir mi acaba? Bunun için bir rehber v.s. var mı? Yorumlarınızı bekliyorum.

Hocam fw sürümünüzü güncelleyin. Driverleriniz güncellensin sonra tekrar bakalım duruma

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Bu tam olarak ne işe yarar hocam

Cihazınızın stok yazılımına ait grafik,ses,blueutot vb bölümlerinin sistem dosyalarını içerir. Yüklediğiniz custom romlardan önce bunu yüklemenizde fayda var. Cihazınıza wipe işlemi yapıp custom rom yüklediğiniz vede custom içinde bu fw ye ait dosyalar yoksa bazı problemler çıkıyor. Örneğin, max 2 cihazımda twrp 3.2.3. sürümüyle wipe yapıp rom yüklersem vede bu fw yi yüklemezsem yakınlık sensörü çalışmıyor. Ama twrp 3.3.1 sürümünde hata olmuyor

Oyla:

İbrahim kavak

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Poco X3 (Karna)
Konular
34
Cihazınızın stok yazılımına ait grafik,ses,blueutot vb bölümlerinin sistem dosyalarını içerir. Yüklediğiniz custom romlardan önce bunu yüklemenizde fayda var. Cihazınıza wipe işlemi yapıp custom rom yüklediğiniz vede custom içinde bu fw ye ait dosyalar yoksa bazı problemler çıkıyor. Örneğin, max 2 cihazımda twrp 3.2.3. sürümüyle wipe yapıp rom yüklersem vede bu fw yi yüklemezsem yakınlık sensörü çalışmıyor. Ama twrp 3.3.1 sürümünde hata olmuyor
Anladım hocam bunun için illa twrp şart demi

Oyla:

Trissandom

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Pocophone F1
Konular
61
Hocam fw sürümünüzü güncelleyin. Driverleriniz güncellensin sonra tekrar bakalım duruma

Hocam paylaşım için önce teşekkür ederim, firmware güncellemesini ben vendor ile yaptım çünkü Oos kullanıyorum, fakat bu sürümü kullananlarda da bu sorun gözükmüyor, bu arada bugün yeniledim, eğer tekrar tekerrür ederse bana yardımcı olabilir misiniz, twrpden olabileceğini düşünüyorum.

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Anladım hocam bunun için illa twrp şart demi

Yani custom recovery olsunda illa twrp şart değil. Diğer müdailleride olur. Ama stok romdaysanız zaten böyle bir güncellemeye ihtiyacınız yok.

Hocam paylaşım için önce teşekkür ederim, firmware güncellemesini ben vendor ile yaptım çünkü Oos kullanıyorum, fakat bu sürümü kullananlarda da bu sorun gözükmüyor, bu arada bugün yeniledim, eğer tekrar tekerrür ederse bana yardımcı olabilir misiniz, twrpden olabileceğini düşünüyorum.

Elimden geldiğince yardımcı olurum.

Oyla:

Trissandom

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Pocophone F1
Konular
61
Yani custom recovery olsunda illa twrp şart değil. Diğer müdailleride olur. Ama stok romdaysanız zaten böyle bir güncellemeye ihtiyacınız yok.

Teşekkür ederim kullanıcı adını unutmamak adına takip ediyorum şimsi sizi, çok teşekkürler.

Buradaki güncel bağlantılar, custom romla uyuşmayabilir mi? Ayrıca bir de her firmware updateden sonra tüm sistemi yeniden kurmak gerekir mi, konu içinde açıklamalarda bulamadım bu soruların yanıtını o yüzden. Mesela ben vendor firmware olarak güncellemem gerekiyor malum Oxygen OS kullandığım için, bunlardan birini kursam işe yarayabilir mi?

// Ayriyeten konu hakkında bilgisi olanlar ve yaşayanlar varsa yorumlarını bekliyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam devam ediyor, sizin dediğinizden de olabilir ama günlerdir o kadar uğraştım ki sıkıldım, vendorun firmware dosyası gayet sorunsuz çalışıyor millette pocof1 için, sorun bende yani. Donanımsal ise belki panelle işlemci arasında kablo temas eksikliği var, fakat böyle olsa neden kilit yapıp açınca düzelsin bilmiyorum, hani istisnasız olarak düzeliyor yani öyle söyleyim. Garip bilmiyorum galiba bir tek de ben yaşıyorum.

Son düzenleme:
Oyla:

kenan1923

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
conan
Cihazım
redmi note 4
Konular
1
İlgili sürümü otadan yaptim root twrp yok stock orjinal hersey gelen ses duzelti nitekim dokunmatik sorunu var cihazı ilk aldigimizdaki sürüm gibi guncelleme ile duzelecektir diye tahmin ediyorum

Oyla:
Üst Alt