Yardım Dokunmatik bozuk

Mental04

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi note 9S
Konular
25
Telefonum elimden suya düştü ekran Sabah yarı çalışırken birden simsiyah ekran oldu pirince falan yatırdim şimdi açılmış fakat dokunmatik Kendi kendine çalışıyor birden başka bi şeye tıklıyor cihaz mi 11 ultra Türkiye de pek olmadığını için ekranını internetten baktım 5000 TL falan ekran değişimi gerekiyor mu acaba lütfen yardım edin ne yapmalıyım bu parayı hayatta veremem Zar zor aldım telefonu zaten

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Telefonum elimden suya düştü ekran Sabah yarı çalışırken birden simsiyah ekran oldu pirince falan yatırdim şimdi açılmış fakat dokunmatik Kendi kendine çalışıyor birden başka bi şeye tıklıyor cihaz mi 11 ultra Türkiye de pek olmadığını için ekranını internetten baktım 5000 TL falan ekran değişimi gerekiyor mu acaba lütfen yardım edin ne yapmalıyım bu parayı hayatta veremem Zar zor aldım telefonu zaten

Maalesef halen sıvı teması var gibi. Bu durumda cihazı çalıştırmadan tamir vermeniz gerekiyor. Batarya çıkartılıp oksit temizliği ile kurtarılma ihtimali vardı. Şuan için buradan yapılacak birşey yok. Tamire vermenizi öneririm.

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Maalesef halen sıvı teması var gibi. Bu durumda cihazı çalıştırmadan tamir vermeniz gerekiyor. Batarya çıkartılıp oksit temizliği ile kurtarılma ihtimali vardı. Şuan için buradan yapılacak birşey yok. Tamire vermenizi öneririm.
Hocam tamamen şans annem telefonunu suya düşürmüştü bikac saat fark etmemiş açıp sadece temizlik ve batarya değişimi yaptım sorunsuz çalışıyor ama en kısa sürede müdahale gerekir pirinç vb işe yaramıyor

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam tamamen şans annem telefonunu suya düşürmüştü bikac saat fark etmemiş açıp sadece temizlik ve batarya değişimi yaptım sorunsuz çalışıyor ama en kısa sürede müdahale gerekir pirinç vb işe yaramıyor

Hocam, bunu bir kaç kez yaşadım. Dediğiniz gibi Galaxys3 3-4 gün çalıştı. Sonra yine gitti. Oksitlenme yapmış. Temizledik düzelmişti. Dediğiniz gibi şans

altunkeser

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
atilla
Cihazım
mi mix
Konular
2
Geçmiş olsun.benim anlamadığım bu cihazda zaten ip 68 özelliği yokmu?

kcellat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
KML
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
2
Geçmiş olsun.benim anlamadığım bu cihazda zaten ip 68 özelliği yokmu?
sözde var. ama cihaz baya baya su alıyor. benim telefonda sıvı teması sonrası kamera lenslerinde buğulanma olmuştu. yabancı forumlarda vs de aynı sorunla karşılaşan çok var. 2-3 hafta bekleyip o buğunun gitmediğini yazanlar vardı. Sim kart yuvasını çıkarıp, telefonu o şekilde bekleterek su buharının burdan tahliye olmasını sağladım, şuan sorun yok... Ama kesinlikle, o IP68 hikaye...

burucu08

Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
sözde var. ama cihaz baya baya su alıyor. benim telefonda sıvı teması sonrası kamera lenslerinde buğulanma olmuştu. yabancı forumlarda vs de aynı sorunla karşılaşan çok var. 2-3 hafta bekleyip o buğunun gitmediğini yazanlar vardı. Sim kart yuvasını çıkarıp, telefonu o şekilde bekleterek su buharının burdan tahliye olmasını sağladım, şuan sorun yok... Ama kesinlikle, o IP68 hikaye...
Bu işi zamaninda bı iyi yapan Sony vardı eski Sony z2 cihazım mümkün değil hiçbir şekilde su gecirmezdi havuzda vb ne bileyim muslukta yikardim telefonu 🤣

kcellat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
KML
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
2
Bu işi zamaninda bı iyi yapan Sony vardı eski Sony z2 cihazım mümkün değil hiçbir şekilde su gecirmezdi havuzda vb ne bileyim muslukta yikardim telefonu 🤣
evet aynı şekilde huawei p20 pro kullanırken, denizde su altı çekimleri yapardık bana mısın demezdi :)
Xiaomi muslukta belki yıkanabilir ama suyun içine asla sokulmamalı...

burucu08

Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
evet aynı şekilde huawei p20 pro kullanırken, denizde su altı çekimleri yapardık bana mısın demezdi :)
Xiaomi muslukta belki yıkanabilir ama suyun içine asla sokulmamalı...
Kesinlikle güncel olarak bu su konusunda Samsung'a güveniyorum sadece s serisi filan

Üst Alt