Sohbet Doğubanktan alınan xiaomi

Fırat arslan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fırat
Cihazım
Mi 8 se
Konular
5
Arkadaşlar bir kaç ay önce eminönü doğubanktan cihazı aldım e devletten imei sorgulamaya girdim farklı bir markanın imeilinin kayıtlı olduğunu gördüm bu durum sıkıntı olurmu kapanma vs gibi

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
:)

devletimiz, imei nin kayıtlı olduğu cihaz ile - aynı imenin içindeki cihazın markasını henüz kontrol etmiyor. bir samanlar siemens in java bulunan turuncu renk dijital ekranı olan tlf ların imei lerini çakıyorlardı yurt dışından kaçak gelen tlf lara.

aldığın cihaz ve satan firmanın imei konusunda ne anlaştığınızı bilmeyince.... dicek bişi yok

ama genel olarak sorun yaşamıyorsan, sorunsuzdur

The Sirius

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
51
İmei attırmak demek buna boyun eğmek demek zaten hocam.Orda Telefonunun modeli yazsın istersen 600 tl ödüyorsun malesef..

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Arkadaşlar bir kaç ay önce eminönü doğubanktan cihazı aldım e devletten imei sorgulamaya girdim farklı bir markanın imeilinin kayıtlı olduğunu gördüm bu durum sıkıntı olurmu kapanma vs gibi
Cihazınızda IMEI Tamiri işlemi yapılarak Farklı bir telefonun , hatta Büyük ihtimalle artık kullanılmayan bir telefonun IMEI 'sini , sizin telefonunuza aktarmışlar.
Genelde bu işlem Devlet tarafından farkedilmez.
Lakin Eğer o büyük ihtimalle kullanılmayan olarak bahsettiğimiz telefon kullanılmaya başlanırsa , IMEI 'nin klon olduğu tespit edilip her iki cihazda belirli bir süre içerisinde kullanıma kapanacaktır.

Bu durumda cihazınızda yeni bir IMEI Repair işlemi yapılması gerekecektir.

Tüm bu sorunlarla uğraşmamak için kayıtlı bir cihaz veya IMEI Tamiri yapılmamış bir cihaz satın almak en sağlıklısı olacaktır.

arruna

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Kamu
Konular
10
Başka bir imei atılmış, aldığınız yere sorun imeisi atılan o telefon imha edildi mi diye, bence sorun çıkmaz ama yine de içiniz rahat etmesi için sorun.

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
hangi cihaz hocam???çokmu zor hangi cihaz olduğunu yazmak?yada zahmet falanmı yoksa cihaz ismi yazınca extra vergi mi veriliyor? Öyleyse vergisini ben verecem.bu kadar kıt bi konuya nasıl bi yardım beklentisi var bilmiyorum

eymevt

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
5
hangi cihaz hocam???çokmu zor hangi cihaz olduğunu yazmak?yada zahmet falanmı yoksa cihaz ismi yazınca extra vergi mi veriliyor? Öyleyse vergisini ben verecem.bu kadar kıt bi konuya nasıl bi yardım beklentisi var bilmiyorum
Hocam sizin tesbitlerinize bayılıyorum harika yorumlarda bulunuyorsunuz

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam sizin tesbitlerinize bayılıyorum harika yorumlarda bulunuyorsunuz
Eyvallah hocam. Forum kurallarında açık açık yazıyor "konu açarken cihaz bilgilerini tam yazın,konuyu açıklayıcı yazın" diye ama kimsenin pek taktığı yok

Fırat arslan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fırat
Cihazım
Mi 8 se
Konular
5
Mi 8 se cihaz

Üst Alt