Yardım Dirençli Xiaomi 13 Problemleri

musaerencnr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musa Eren
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
14
Merhaba farklı bir sorum olacak Xiaomi 13 cihazim direnç kayıtlı ve NFC kullanıyorum fakat hangi banka kartını telefonun arkasına tutsam NFC algılandı diyip okuyor ve uygulamayı aç diyor.Fakat açılan uygulama her seferinde aynı oluyor sadece Yapikredi mobil uygulamasını aciyor.Hicbir şey anlamadım açıkçası NFC okuyor temelde fakat yanlış okuyor gibi.Gecenlerde banka kimlik doğrulamasinda da NFC okut dedi okuttum ve sorun olmadı bir yandan da.Nfcyi nasıl test edebilirim ya?
Ayrıca direnç kaydından dolayı bataryam az gidiyor olabilir mi ? Onun dışında bir problemim yok,şebeke çekiminde vs hiç sorun yok fakat bataryada da sorun yaşıyorum.Bu sebeple teli ilk aldığım MIUI 14.0.4 e döndüm fakat yine de 120hz kullanımda blueetooth açık,yarı parlaklıkta forumda 5 dk dolaşsam yüzde 1 şarjım gidiyor.Bu sebeple tekrardan direnç kaydı yaptırasim.var ya...Düzgün direnç yapıp NFC ve batarya düzelsin diye.
Tavsiyeleriniz nelerdir arkadaşlar ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-11-18-05-36-57-598_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_2023-11-18-05-36-57-598_com.facebook.katana.jpg
    539,1 KB · Görüntüleme: 37

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
hocam istediğim uygulamayı seçsem bile farklı bir kart olan akbankı okutuyorum mesela nfc okundu etiketi aç diyor ve tekrardan yapıkredi uygulamasını açıyor ya...

NFC dediğiniz şey o şekilde çalışır zaten her kart için ayrı NFC çipi yok. Varsayılan NFC uygulaması belirlersiniz ve hangi kartı okutursanız okutun o FC uygulaması açılır.

mesela.Brawl stars oyununda 20 dk oynadım ve yuzde 4 sarjım gitti ki bu da saatte yuzde 12 ye tekabul eder.Onun dısında blueetoth acık kulaklıkla ıken 4 5 dk da yuzde 1 sarj dusuyordu microsoft edge mobil ile forumda takılırken.

Saatte %12 eder ki bu da toplamda 8-8.5 saat ekran süresi demektir ki bu da son derece iyi bir süre.

Yazdıklarınıza göre sorun telefonda veya direnç işleminde değil...

Oyla:

Mehmet414

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9t
Konular
16
Kardeşim diğerlerini bilmem ama sarj sorunu çözmek için birşeyler yaparsan haber eder misin. Galiba bendede şarj sorunu var.

Oyla:

musaerencnr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musa Eren
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
14
Kardeşim diğerlerini bilmem ama sarj sorunu çözmek için birşeyler yaparsan haber eder misin. Galiba bendede şarj sorunu var.
Nfc çalışıyormuş hocam bugün markette denedim,varsayılan uygulama ziraat seçmiştim ve temassız ödeme yapabilirim.Fakat şarj problemi cidden büyük sıkıntı.Özellikle android 14'te batarya eriyor resmen...

Oyla:

dursunhkaya

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Süpersin
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
7
Android 14 de şarj durumu biraz düzelmiş gibi sabah 8 de cikariyorum sarjtan gece 11 de yüzde 25 felan kalmış oluyor normal sakın kullanımda direnç kayıtlı cihazım

Oyla:
Üst Alt