Yardım Dirençli Xiaomi 13 Problemleri

musaerencnr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musa Eren
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
14
Merhaba farklı bir sorum olacak Xiaomi 13 cihazim direnç kayıtlı ve NFC kullanıyorum fakat hangi banka kartını telefonun arkasına tutsam NFC algılandı diyip okuyor ve uygulamayı aç diyor.Fakat açılan uygulama her seferinde aynı oluyor sadece Yapikredi mobil uygulamasını aciyor.Hicbir şey anlamadım açıkçası NFC okuyor temelde fakat yanlış okuyor gibi.Gecenlerde banka kimlik doğrulamasinda da NFC okut dedi okuttum ve sorun olmadı bir yandan da.Nfcyi nasıl test edebilirim ya?
Ayrıca direnç kaydından dolayı bataryam az gidiyor olabilir mi ? Onun dışında bir problemim yok,şebeke çekiminde vs hiç sorun yok fakat bataryada da sorun yaşıyorum.Bu sebeple teli ilk aldığım MIUI 14.0.4 e döndüm fakat yine de 120hz kullanımda blueetooth açık,yarı parlaklıkta forumda 5 dk dolaşsam yüzde 1 şarjım gidiyor.Bu sebeple tekrardan direnç kaydı yaptırasim.var ya...Düzgün direnç yapıp NFC ve batarya düzelsin diye.
Tavsiyeleriniz nelerdir arkadaşlar ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-11-18-05-36-57-598_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_2023-11-18-05-36-57-598_com.facebook.katana.jpg
    539,1 KB · Görüntüleme: 37

webumut

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
w
Cihazım
w
Konular
29
Bunu en iyi direncini değiştiren usta bilebilir.

Bence 2 seçenek var.

1. Direnç değeri veya toleransları olması gerektiğinden hatalı takıldı.

2. Söküm takım esnasında nfc parçası hasar gördü veya soketi takilmadi

Oyla:

M_aTRa_X

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
mi 13
Konular
0
nfcniz çalışıyor sorun aramaya çalışıyorsunuz. sarj olayıda belli bir döngüde kullanın çözülür.

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
nfcniz çalışıyor sorun aramaya çalışıyorsunuz. sarj olayıda belli bir döngüde kullanın çözülür.
Allah başka dert vermesin diyelim bu durumdagiggle~~

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Oyla:

sefa142

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Mi 9 Global
Konular
18
NFC çalışıyor, varsayılan ödeme aracınız yapikredi seçili diye hata alıyorsunuz. bildirim panelinden NFC ye basılı tutun açılan yerde ödeme varsayilani diye bir seçenek var orayi bir değiştirin.

Oyla:

musaerencnr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musa Eren
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
14
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
NFC çalışıyor, varsayılan ödeme aracınız yapikredi seçili diye hata alıyorsunuz. bildirim panelinden NFC ye basılı tutun açılan yerde ödeme varsayilani diye bir seçenek var orayi bir değiştirin.
Hocam varsayılan ödeme aracını değiştirmeme rağmen durum değişmedi.Hangi kartı okutursam okutayım yine de yapıkredi uygulamasını açıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hatalı çalışıyor hocam.Her seferinde yapıkrediyi açıyor ki bu durumda aslında çalışmıyor bile diyebiliriz bence.

Oyla:

M_aTRa_X

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
mi 13
Konular
0
Hocam varsayılan ödeme aracını değiştirmeme rağmen durum değişmedi.Hangi kartı okutursam okutayım yine de yapıkredi uygulamasını açıyor.

Hatalı çalışıyor hocam.Her seferinde yapıkrediyi açıyor ki bu durumda aslında çalışmıyor bile diyebiliriz bence.
siz kendi kartınızı okutuyorsunuz posa okutmanız gerekiyor

Oyla:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17

NFC bozuk olsa yapıkredi uygulaması açılmaz hocam. Ayarlardan istediğiniz banka uygulamasını seçin daha sonra alışveriş yaparken deneyin. Tabi hangi bankayı seçtiyseniz ayarlarından temassız ödemeyi açmayı unutmayın.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-11-19-00-26-36-135_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-11-19-00-26-36-135_com.android.settings.jpg
    123,6 KB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_2023-11-19-00-26-26-049_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-11-19-00-26-26-049_com.android.settings.jpg
    317,5 KB · Görüntüleme: 20
Oyla:

tıslayankedi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MIUI Destek
Cihazım
POCO X3 PRO
Meslek
ROM Geliştiricisi
Konular
36
Hocam selam,
Benim de xiaomi13 cihazım dirençli ve her türlü romu yüklüyorum hatta port rom denemeleri yapıyorum. Şarjla ilgili hiiç de sorun yaşamadım.
NFC' ye gelecek olursak onda da hiç problem yaşamadım. NFC özelliğiniz çalışmıyor olsa zaten hiç tepkime vermez/hata mesajı alırsınız. Ancak sizdeki tamamen yazılımsal bir problem.

Oyla:

musaerencnr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musa Eren
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
14
NFC bozuk olsa yapıkredi uygulaması açılmaz hocam. Ayarlardan istediğiniz banka uygulamasını seçin daha sonra alışveriş yaparken deneyin. Tabi hangi bankayı seçtiyseniz ayarlarından temassız ödemeyi açmayı unutmayın.
hocam istediğim uygulamayı seçsem bile farklı bir kart olan akbankı okutuyorum mesela nfc okundu etiketi aç diyor ve tekrardan yapıkredi uygulamasını açıyor ya...

Hocam selam,
Benim de xiaomi13 cihazım dirençli ve her türlü romu yüklüyorum hatta port rom denemeleri yapıyorum. Şarjla ilgili hiiç de sorun yaşamadım.
NFC' ye gelecek olursak onda da hiç problem yaşamadım. NFC özelliğiniz çalışmıyor olsa zaten hiç tepkime vermez/hata mesajı alırsınız. Ancak sizdeki tamamen yazılımsal bir problem.
yani hocam eu rom vs kurdum fakat onda denemedim nfcyi ama global romda tüm versiyonlarda 14.0.4 den android 14,14.0.6 ya kadar Nfc bu şekilde ne kartı olursa olsun yapıkredi app i açıyor.Hatta çipli kimliğimi bile okutunca yapıkrediyi açıyor .d Bilmiyorum ya şarj problemimde çok fazla tekrardan bir direnççiye götürüp,tekrar direnç atmasını isteyeceğim galiba ya.Bu telefonda bu kadar sarj gitmesi normal değil yani 5dk da yüzde 1 gidiyor oyunlarda 20 dk oyunda yüzde 4 sarj gitti mesela.

çoğu zaman blueetooth kulaklıkla kullanıyorum teli ve blueetoth kulaklığımı da kendi uyguulamasından eq ayarı yaparak sesı maks duzeyde kullanıyorum.Belki de bu sebeple de sarjım az gidiyor olabilir ama dun blueetoth kapalı baktım yıne sarj olayı kotuydu mesela.Brawl stars oyununda 20 dk oynadım ve yuzde 4 sarjım gitti ki bu da saatte yuzde 12 ye tekabul eder.Onun dısında blueetoth acık kulaklıkla ıken 4 5 dk da yuzde 1 sarj dusuyordu microsoft edge mobil ile forumda takılırken.

Oyla:
Üst Alt