Yardım Dirençli Redmi K60 sıfırlama

FikretAdil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fikret Adil
Cihazım
Xiaomi 13 T
Konular
7
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global
Telefon Modeli
K60
Bootloader Kilidi
Açık
Herkese merhaba.
Bugun direnc kayitli bi K60 aldim. Aldigim arkadas imeiler ucar diye cekindi ve telefonu sifirlamadi. Acaba sifirlasam imeiler ucar mi.
Kendisi global rom kurmus ama o zaman sifirlandiginda imeiler silinmemis.
Oyle bilgi verdi.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Bende anlamadim. Twrp den wipe all data dedim telefonu actim baktim imeiler bilinmiyor yaziyor :(
Kendim imeileri atabilir miyim acaba ?
Nasıl yani TWRP ile sıfırlama yaparak imei mi gitti ? Şebeke alıyor mu cihaz ? Doğru bir direnç sonrası repair ile böyle bir durum yaşanmamalı. Repair için farklı bir uygulama kullanılmış olabilir. SD işlemci olduğu için bir bilgisayar ile çözümleri var. Genelde imei gittiğinde bilinmiyor gibi bir yazı olmaz 0 yazar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

dirençli cihazlarda fastboot rom atılamıyor mu yani sıfırlama yaparak orayı anlamadım ilk defa duyuyorum bunu. imeili dirençli cihazlar sadece ayarlar kısmından sıfırlanırsa uçar diye biliyorum ben çünkü
Stok recovery devreye girince gidiyor. Resmi fastboot da stok recovery mantığı ile sıfırlama yaptığı için riskli. fastboot ile eu rom kurarken vs sorun yaratmıyor ama

Bende anlamadim. Twrp den wipe all data dedim telefonu actim baktim imeiler bilinmiyor yaziyor :(
Kendim imeileri atabilir miyim acaba ?
Sizin TWRP dediğiniz şey bu ekran mıydı ?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:
Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
dirençli cihazlarda fastboot rom atılamıyor mu yani sıfırlama yaparak orayı anlamadım ilk defa duyuyorum bunu. imeili dirençli cihazlar sadece ayarlar kısmından sıfırlanırsa uçar diye biliyorum ben çünkü
Hocam burada önemli olan telefonun işlemcisi mediatek işlemcili dirençli cihazlarda sıfırlama güncelleme sorunsuz orjinal recovery ile hemde. 13T ve 13T pro mesela hiç bir şekilde imei silinmiyor. Snapdragon işlemcili cihazlarda güncelleme oluyor ama sıfırlamada imei siliniyor.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Elinize sağlık. Sanırım arkadaşımız burada stok recovery ile TWRP'yi karıştırdı.
Aynen sizinde bilgilerinize sağlık. orjinal recovery den sıfırlamış galiba. Ekstra bilgi ve destekte verildi artık imei gitmeden nasıl sıfırlama yapılması gerektiğini biliyor.

Oyla:

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
129
Hocam burada önemli olan telefonun işlemcisi mediatek işlemcili dirençli cihazlarda sıfırlama güncelleme sorunsuz orjinal recovery ile hemde. 13T ve 13T pro mesela hiç bir şekilde imei silinmiyor. Snapdragon işlemcili cihazlarda güncelleme oluyor ama sıfırlamada imei siliniyor.
Aman hocam yani ben de direnç attırcam 8 ay dolunca poco x6 proya. Fastboot rom atarken uçmuyor çünkü bi an kafamı karıştırdı uçuyor diye 🤣

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Aman hocam yani ben de direnç attırcam 8 ay dolunca poco x6 proya. Fastboot rom atarken uçmuyor çünkü bi an kafamı karıştırdı uçuyor diye 🤣
Sizin cihazınız MTK işlemcili direnç işlemi yapan kişi gerekli bilgiyi verir zaten. Genelde benim verdiğim bilgiler SD işlemci odaklıdır. Dikkatli okumak önemli.

MTK konusunda bu işler çok farklı bu arada bunun bir genellemesi yok. Her işlemci modeli için ayrı değerlendirin özetle.

Son düzenleme:
Oyla:

ercan19866

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ercan
Cihazım
Mi9t pro
Konular
1
Eminiz dimi reis 13t pro var kendi recoverysin den reset yapacam imeiler gitmiyor değilmi😄

Oyla:

FikretAdil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fikret Adil
Cihazım
Xiaomi 13 T
Konular
7
Aynen sizinde bilgilerinize sağlık. orjinal recovery den sıfırlamış galiba. Ekstra bilgi ve destekte verildi artık imei gitmeden nasıl sıfırlama yapılması gerektiğini biliyor.
Aynen. Degerli uyemiz H.kadioglu destegi ile sorunumuz cok kisa surede cozuldu.
Kendisine tekrar cok tesekkur ederim

Nasıl yani TWRP ile sıfırlama yaparak imei mi gitti ? Şebeke alıyor mu cihaz ? Doğru bir direnç sonrası repair ile böyle bir durum yaşanmamalı. Repair için farklı bir uygulama kullanılmış olabilir. SD işlemci olduğu için bir bilgisayar ile çözümleri var. Genelde imei gittiğinde bilinmiyor gibi bir yazı olmaz 0 yazar.

Stok recovery devreye girince gidiyor. Resmi fastboot da stok recovery mantığı ile sıfırlama yaptığı için riskli. fastboot ile eu rom kurarken vs sorun yaratmıyor ama

Sizin TWRP dediğiniz şey bu ekran mıydı ?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Aynen ben bunu twrp ekrani sanmistim

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Eminiz dimi reis 13t pro var kendi recoverysin den reset yapacam imeiler gitmiyor değilmi😄
Evet eminim yinede işlemi yapan kişiye bağlı acemi biri yaptıysa farklı method kullandığı için silinebilir.

Oyla:
Üst Alt