Yardım Direnç kayıtlı cihaza twpr ve root

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Cihaz hafıza erişemediği için yükleme yapmıyor
Twpr yes yazıp silsem imei gidermi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazı root yapmadan qcn dosyasını felanda alınmıyor
twrp ekranında backup kısmında efs seçenegi varsa o zaten qnc dediğiniz olay geri yüklersen sorun olmaz da bence farklı twrp sürümü deneyin orangefox olabilir

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
QCN yedeği almak için diag port açmak gerekir bu da root gerektirir evet.
Arkadaşımız EFS yedeği tavsiye etmiş doğrusu EFS yedeği cihazdan cihaza çok farklılık gösteriyor bazı cihazlara yüklenmiyor veya dosyalar bozulabiliyor. Daha önce EFS yedeği ile yarı yolda kaldığım için ben ona kırmızı çizgi çektim aslında. Siz yine de bir test edin. Her ikisini de deneyebilirsiniz.

Emircan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Emircan
Cihazım
Xiaomi
Konular
7
size basit bir yol söyleyim hocam cihaz snapdragon oldugundan dolayı işinize yarayacaktır cihaza twrp yi yüklemek yerine sadece boot edin 1 kereye mahsus açmak yani açınca cmd ekranına

fastboot boot twrpxxx.img yazarak sadece 1 kez cihaza yükleme yapmadan açabilirsiniz

dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1 of=/sdcard/modemst1
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2 of=/sdcard/modemst2
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg of=/sdcard/fsg
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/fsc of=/sdcard/fsc
bu komutları yazın ve cihazın modem dosyaları bu dosyalar cihazın hafızasına yedeklenmiş olacak bu dosyaları bilgisayarda güvenli bir yerde tutun eger imei de sorununuz olursa bu dosyaları sadece fastboottan flashlayın misal
fastboot flash modemst1 modemst1
fastboot flash modemst2 modemst2
fastboot flash fsg fsg
fastboot flash fsc fsc
evet böyle geri yüklemiş olursunuz eger cihaz bu şekilde yazmanıza izin vermezse dosyaları yine twrp modundayken cihazın hafızasına atın
dd if=/sdcard/modemst1 of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1
dd if=/sdcard/modemst2 of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2
dd if=/sdcard/fsg of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg
dd if=/sdcard/fsc of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsc
bunu yazarak da geri yükleme yapabilirsiniz
Hocam bu kodlar tüm Snapdragon Xiaomi cihazlar için olur mu? IMEI gittiği zaman fastbottan bunları flashladığımız zaman geri gelir mi?

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Hocam bu kodlar tüm Snapdragon Xiaomi cihazlar için olur mu? IMEI gittiği zaman fastbottan bunları flashladığımız zaman geri gelir mi?
snapdragon cihazlar için kodlar evet ama garanti edemem hem bu komutlar imei yedegi alma ve geri yüklemek için olan şeyler olmayan yedeği veya başka cihazın yedegini yüklemez cihaza bu kodları denedim mi ? evet onlarca kez alıp yeri yükledim hatta telefondaki tüm bölümleri yedeklerim ben
misal olarak elimdeki poco f5 cihazın tüm bölümlerin yedegini aldım 128 bölümün tüm yedekleri elimde bazıları hiç işe yaramayacak ama olsun

Emircan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Emircan
Cihazım
Xiaomi
Konular
7
snapdragon cihazlar için kodlar evet ama garanti edemem hem bu komutlar imei yedegi alma ve geri yüklemek için olan şeyler olmayan yedeği veya başka cihazın yedegini yüklemez cihaza bu kodları denedim mi ? evet onlarca kez alıp yeri yükledim hatta telefondaki tüm bölümleri yedeklerim ben
misal olarak elimdeki poco f5 cihazın tüm bölümlerin yedegini aldım 128 bölümün tüm yedekleri elimde bazıları hiç işe yaramayacak ama olsun
Hocam aklıma takıldı bu kodların MediaTek versiyonu var mı? Nvdata corrupted hatası verirse mesela bunları flashlarsak olur mu?

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Hocam aklıma takıldı bu kodların MediaTek versiyonu var mı? Nvdata corrupted hatası verirse mesela bunları flashlarsak olur mu?
hocam mediatek cihazlar çok daha hassas cihazlar bu kodların benzeri var ama onda twrp sadece boot edemezsiniz yüklemeniz lazım sürüm farkı nedeniyle sistem sıkıntıya girebilir " " işlem karışık mtk işlemcili cihazlarda rom root işlerini yapacaksanız unbrick bilmeniz gerekiyor biraz bilgi sahibi olmadan yapılan işlemler size maddi olarak zarar a ugratabilir

Mustafa Yurdagül

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samsung
Cihazım
S20 ultra
Konular
4
İmei silinmeden root atmayı başardım boot.img magisk parch sonrada fasboot mod yoluyla

sozdar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sinan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
1
Arkadaşlar konuyla alakasız olacaka ama bende mi 11 ultra aldım hayalet ekran koruyucu taktıracaktım ama takarasanız parmak izi tanımaz kalın olduğu için diyorlar böyle bir şey var mı ?

Üst Alt