Yardım Direnç kayıtlı cihaza twpr ve root

Mustafa Yurdagül

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samsung
Cihazım
S20 ultra
Konular
4
Arkadaşlar merhaba
Mi 11 ultra aldım direnç kayıtlı rotlu değil root ve twpr yüklesem imei silinir mi yada imei silinmeden nasıl yüklerim yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Öncelikle kayıt işlemi yapan kişi cihaz hafızasında saklanması için qcn vb yedekler yollar onları bir sağlama alın.

Direnç ile kayıt olan cihazlar genelde stok recovery ile sıfırlama alınca imei kaybeder.
Olası bir sorun durumunda qcn ile kurtarmak çok kolaydır.

TWRP ve root kurmak oldukça kolaydır klasik fastboot yöntemi ile TWRP kurup Magisk yüklemesi yapabilirsiniz.

Ancak
İleride güncelleme yapmak istediğinizde TWRP üzerinden stok dosya kurulursa bazı cihazlarda imei silinme durumu oluşabilir.

Böyle bir durumda qcn yedeğinin yeniden yazılması gerekir. İşlemlere başlamadan önce qcn yedeğinizin olup olmadığını kontrol edin yoksa Google kullanarak biraz araştırma yapıp bir yedek alın. Araştırma yaparken karşınıza EFS de çıkabilir TWRP üzerinden alınan EFS yedekleri genelde geri yüklerken sorun yaratır siz qcn alın.

Ekleme:
Stok rom yerine eu vb custom romlar kullanırsanız TWRP üzerinden güncellemede vs imei zarar görmez.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Öncelikle kayıt işlemi yapan kişi cihaz hafızasında saklanması için qcn vb yedekler yollar onları bir sağlama alın.

Direnç ile kayıt olan cihazlar genelde stok recovery ile sıfırlama alınca imei kaybeder.
Olası bir sorun durumunda qcn ile kurtarmak çok kolaydır.

TWRP ve root kurmak oldukça kolaydır klasik fastboot yöntemi ile TWRP kurup Magisk yüklemesi yapabilirsiniz.

Ancak
İleride güncelleme yapmak istediğinizde TWRP üzerinden stok dosya kurulursa bazı cihazlarda imei silinme durumu oluşabilir.

Böyle bir durumda qcn yedeğinin yeniden yazılması gerekir. İşlemlere başlamadan önce qcn yedeğinizin olup olmadığını kontrol edin yoksa Google kullanarak biraz araştırma yapıp bir yedek alın. Araştırma yaparken karşınıza EFS de çıkabilir TWRP üzerinden alınan EFS yedekleri genelde geri yüklerken sorun yaratır siz qcn alın.

Ekleme:
Stok rom yerine eu vb custom romlar kullanırsanız TWRP üzerinden güncellemede vs imei zarar görmez.
Sevgili hocam, stok romu trwp den yükleyince, reboot etmeden tekrar Twrp ye girildiği halde mi İmei gidiyor dirençli işlemli cihaz'da yoksa direkt mi uçuyor

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Sevgili hocam, stok romu trwp den yükleyince, reboot etmeden tekrar Twrp ye girildiği halde mi İmei gidiyor dirençli işlemli cihaz'da yoksa direkt mi uçuyor

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam normalde TWRP içeren cihaza resmi rom yüklenirse arkasına Magisk yüklenmesi gerekir. Magisk yüklenmezse TWRP uçar.

Ben Çin romu arkasına Magisk yüklediğim halde TWRP uçtu arkasına İMEİ de uçtu.
Magisk kurulumu başarılı görünüyordu ancak başarısız da olmuş olabilir. Bu riske bir daha girmem sanırım.

Mustafa Yurdagül

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samsung
Cihazım
S20 ultra
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ben bunu ikinci el aldım nerde yaptırdığını bilmiyorum qcn bu dosyayı imei atılmadan öncemi alınması lazımdı yaksa şuanda atılmış durumdaykenmi alıyım
Cvb için tşk ederim

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Hocam ben bunu ikinci el aldım nerde yaptırdığını bilmiyorum qcn bu dosyayı imei atılmadan öncemi alınması lazımdı yaksa şuanda atılmış durumdaykenmi alıyım
Cvb için tşk ederim
Atılmış durumda yedeğini alıp bir kenara koyun olası sorunda geri yüklemek için elinizin altında olsun. Custom rom kullanırsanız zaten böyle bir risk de olmaz.

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Arkadaşlar merhaba
Mi 11 ultra aldım direnç kayıtlı rotlu değil root ve twpr yüklesem imei silinir mi yada imei silinmeden nasıl yüklerim yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim
size basit bir yol söyleyim hocam cihaz snapdragon oldugundan dolayı işinize yarayacaktır cihaza twrp yi yüklemek yerine sadece boot edin 1 kereye mahsus açmak yani açınca cmd ekranına

fastboot boot twrpxxx.img yazarak sadece 1 kez cihaza yükleme yapmadan açabilirsiniz

dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1 of=/sdcard/modemst1
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2 of=/sdcard/modemst2
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg of=/sdcard/fsg
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/fsc of=/sdcard/fsc
bu komutları yazın ve cihazın modem dosyaları bu dosyalar cihazın hafızasına yedeklenmiş olacak bu dosyaları bilgisayarda güvenli bir yerde tutun eger imei de sorununuz olursa bu dosyaları sadece fastboottan flashlayın misal
fastboot flash modemst1 modemst1
fastboot flash modemst2 modemst2
fastboot flash fsg fsg
fastboot flash fsc fsc
evet böyle geri yüklemiş olursunuz eger cihaz bu şekilde yazmanıza izin vermezse dosyaları yine twrp modundayken cihazın hafızasına atın
dd if=/sdcard/modemst1 of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1
dd if=/sdcard/modemst2 of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2
dd if=/sdcard/fsg of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg
dd if=/sdcard/fsc of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsc
bunu yazarak da geri yükleme yapabilirsiniz

Mustafa Yurdagül

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samsung
Cihazım
S20 ultra
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
twpr yükledim magisk yükleycektim magisk girdiğimi hafızayı görmüyor ekran şifresini kaldırdım

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
twpr yükledim magisk yükleycektim magisk girdiğimi hafızayı görmüyor ekran şifresini kaldırdım
advanced kısmında adb sideload seçenegi var onunla pc den yükleme yapabilrisin magisk zip dosyasını xxxx.zip olarak adb klasörünün içine at adb sideload seçenegine gir twrp den alttaki çubugu saga dogru çek ve pc den cmd ekranına 'adb sideload xxxx.zip' yaz ve gönder telefon otomatik yükleyecektir

Mustafa Yurdagül

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samsung
Cihazım
S20 ultra
Konular
4
Cihaz hafıza erişemediği için yükleme yapmıyor