Yardım Direnç Kayıtlı BL Kapalı Cihaz

simos35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Safa
Cihazım
Red Mi Note 7
Konular
4
Yaklaşık bir yıldır Facebook üzerinden bulduğum bir satıcıdan almış olduğum Mi 11 t proyu kullanıyorum. Cihazı direkt olarak direnç işlemi yapılmış IMEI atılmış şekilde aldım. Bu işlerden pek anlamadığım için aylar sonra kontrol ettiğimde BL kilidinin kapalı olduğunu gördüm. Miui global 14.0.3 sürümünü kullanıyorum fakat bu MIUI 14e geçtim geçeli kamera bariz kötüleşti özellikle gece çekimi berbat hale geldi diyebilirim. Sürüm düşürmek istiyorum fakat BL kilidi kapalı.
Şimdi sorum şu ben BL kilidini açarsam sanıyorum bu imeiler silinecek.
IMEI silinince 120 gün süre olayı devreye girecek mi yoksa hiçbir şekilde telefondan sinyal alamaz mıyım?
Ya da sürüm düşürmek veya farklı romlar kurmak için izlemem gereken yol nedir yardımcı olursanız sevinirim.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Direnç kayıtlı cihazda BL kilitlemek büyük risk.
Açmanız gerekiyor.
Sıfırlama durumunda IMEI kaybı yaşarsınız BL kilidi kapalı olursa büyük kriz çıkar.

IMEI silinmesi durumu maalesef orijinale dönüş şeklinde olmaz tamamen gider null olur şebeke almaz.

Cihazın bootloader kilidi açık olmalı cihazı açarken açık kilit logosunu görmeniz gerekiyor.

BL kilidi açarken IMEI giderse küçük bir ücret ile tamiri olur ancak BL kilitli şekilde IMEI giderse çok daha büyük masraflar ile karşı karşıya kalırsınız.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
mi11t pro formatta imei gittiği için bootloader kilidi açarsanız imeiler silinecektir. Şu şekilde yaparız kilit açmadan önce yedeğini alır, kilidi açtıktan sonra geri yükleriz uzak bağlantı ile.

simos35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Safa
Cihazım
Red Mi Note 7
Konular
4
mi11t pro formatta imei gittiği için bootloader kilidi açarsanız imeiler silinecektir. Şu şekilde yaparız kilit açmadan önce yedeğini alır, kilidi açtıktan sonra geri yükleriz uzak bağlantı ile.
Yedeğini nasıl alırız?

CoderZ

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
CoderZ
Cihazım
note 12 pro 5g
Konular
1
direnc atılmıs cıhazlarda guncelleme ve fabrıka ayarlarına geri donme gibi durumlarda imel kaybı yasanmaz dıye bılıyorum yanılıyormuyum . dırenc atmanın amacı bu degıl mı zaten . dırencız atılan imel ler bahsıttım durumlarda zaten siliniyor

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
direnc atılmıs cıhazlarda guncelleme ve fabrıka ayarlarına geri donme gibi durumlarda imel kaybı yasanmaz dıye bılıyorum yanılıyormuyum . dırenc atmanın amacı bu degıl mı zaten . dırencız atılan imel ler bahsıttım durumlarda zaten siliniyor
yanlış biliyorsunuz. direnç atmanın amacı bu değil.

CoderZ

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
CoderZ
Cihazım
note 12 pro 5g
Konular
1
yanlış biliyorsunuz. direnç atmanın amacı bu değil.
her sekilde imel kaybı yasanacaksa neden daha yuksek ucret ödeyip direnc atılır cihaza . bilgilendirebilirmisiniz aradakı farkı
xiaomi tools da boyle acıklamaları var
edmi Note 12 Pro / Pro +rubyDimensity 1080Direnç ile çift SIM mümkündür. Güncelleme yapabilirsiniz numaralar silinmez, Format işleminin sadece TWRP üzerinden yapılması tavsiye edilir.

Yazılımsal olarak çift SIM mümkündür. Güncelleme ile numaralar silinir, sıfırlama ile silinmez. (İstisna durumlarda sıfırlamada da silinebilir.)

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
her sekilde imel kaybı yasanacaksa neden daha yuksek ucret ödeyip direnc atılır cihaza . bilgilendirebilirmisiniz aradakı farkı
edmi Note 12 Pro / Pro +rubyDimensity 1080Direnç ile çift SIM mümkündür. Güncelleme yapabilirsiniz numaralar silinmez, Format işleminin sadece TWRP üzerinden yapılması tavsiye edilir.

Yazılımsal olarak çift SIM mümkündür. Güncelleme ile numaralar silinir, sıfırlama ile silinmez. (İstisna durumlarda sıfırlamada da silinebilir.)
Güncelleme yapmak için direnç gerekli aksi halde otomatik güncelleme ile kayıt patlar.

simos35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Safa
Cihazım
Red Mi Note 7
Konular
4

Benim cihaz mi11 t pro hocam bunda maalesef twrp üzerinden yapılan sıfırlama harici siliniyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üst Alt