Yardım Dil değişikliği sonrası Bootloop

Dreasdox

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağatay
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
3
Selam arkadaşlar.

Telefonuma 20 Eylül akşamı rom attım, magisk kurdum falan. Herşey yolunda idi.

3 gün önce telefonun ekranı kırıldı, tamire bıraktım. Uzun lafın kısası tamir oldu fakat şu anda telefon Bootloop yaşıyor. İlk gün hariç hiç bootloop yaşamadım.

Aradaki tek görebildiğim fark telefonun dilini Türkçe'ye dönmüş olması. Tamir eden kişi yapmış bunu ne yazık ki.

Lütfen verebileceğiniz tavsiye var mı?

Sürümler:
11.0.2.0 stabil rom
3.3.1-15 TWRP (bununla alakalı bir sorun var sanırım ayrıca, benim pc'deki twrp'nin sürümü bu fakat telefonda 3.3.1-13 gözüküyor.)

Yarın iş var, telefon lazım :D tavsiyesi olan var mı?

Buradaki şeyleri kullanarak sıfırladım dili. Tavsiye edilir bu sorunu yaşarsanız.

Son düzenleme:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Daha önceki konudaki çözümü denediniz mi ?

Oyla:

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Selam arkadaşlar.

Telefonuma 20 Eylül akşamı rom attım, magisk kurdum falan. Herşey yolunda idi.

3 gün önce telefonun ekranı kırıldı, tamire bıraktım. Uzun lafın kısası tamir oldu fakat şu anda telefon Bootloop yaşıyor. İlk gün hariç hiç bootloop yaşamadım.

Aradaki tek görebildiğim fark telefonun dilini Türkçe'ye dönmüş olması. Tamir eden kişi yapmış bunu ne yazık ki.

Lütfen verebileceğiniz tavsiye var mı?

Sürümler:
11.0.2.0 stabil rom
3.3.1-15 TWRP (bununla alakalı bir sorun var sanırım ayrıca, benim pc'deki twrp'nin sürümü bu fakat telefonda 3.3.1-13 gözüküyor.)

Yarın iş var, telefon lazım :D tavsiyesi olan var mı?
Hocam bölümde mevcut orange fox kurulum ve kullanım konusu var. Lakin bootloop yaşıyor derken ne anlatmak istediniz anlamadım.

Oyla:

Dreasdox

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağatay
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
3
Daha önceki konudaki çözümü denediniz mi ?

Tekrar Rom atabilirim elbet, çözüm olacağını biliyorum ama içinde kaybetmek istemediğim bazı uygulama data'ları var. Onları backup'la dışarı alıp, daha sonra rom attıktan sonra geri yüklemek gibi bir opsiyonum var mı?

Hocam bölümde mevcut orange fox kurulum ve kullanım konusu var. Lakin bootloop yaşıyor derken ne anlatmak istediniz anlamadım.

Şu şekilde, telefonun kilit ekranına kadar geliyorum sonra telefon kapanıyor, TWRP'ye giriyor.

Oyla:

Dreasdox

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağatay
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
3
Tekrar yazıyorum buraya afedersiniz ama Eu rom'da türkçe dilde bootloop bilinen bir sorunmuş. Dili değiştirmenin yolu var mıdır acaba telefondaki herşeyi kurban etmeden? Bu arada, TWRP'mi güncelledim belki sorunumu çözer diye fakat olmadı. Bir andan da 11.0.5 stabil rom indiriyorum son çare olarak. Ayrıca telefondaki herşeyin backup'ını aldım, güncelleme sonrası hangilerini restore edebilirim sorunsuz ne yapabilirim birisi bana yardımcı olabilir mi?

Edit: Dili değiştirebilirsem bütün bu sorunlar şıp diye çözülecek sanki.

Oyla:
Üst Alt