Yardım Devletin İmei uygulamasının ilk mağduru

ayaz_ll

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
miu5
Konular
4
Sürekli artan fiyatlardan dolayı uygun bir rakama mi9t pro alıp kenara koymuştum bir kaç ay önce.
yakın zamanda uygulanan şu imei uygulaması haberleri iyice artınca cihazı kutudan çıkardım şarj ettim ve bingo!!!
imei sorguladığımda cihaz bilgileri şeklinde bir menü açılıyor ve sadece seri numarası yazan bir kısım var.
sanırım elimde telefon namına bir şey kalmadı.
var mıdır bu konuda bilgi sahibi olan?

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
kanun onaylandı ama henüz devrede değil daha bugün onaylandı gsm operatörlerinin bunları tespit edip bildirmesi vb vb 1 haftalık iş bide kabunda hemen anında kapanır demiyorki senin sorunun başkadır.Kanun saçma ama daha meclisten geçeli saatler oluyor hemen aktif edilmemiştir 1-2 gün teknolokik hazırlığı tespiti filan sürer

ayaz_ll

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
miu5
Konular
4
daha önce cihazı bir kaç defa kullanmıştım, bootloader kilidini açtığım için böyle bir şey yaşanmış olabilir mi peki? şu anda cihazda imei namına hiçbir şey yok

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
150
Sürekli artan fiyatlardan dolayı uygun bir rakama mi9t pro alıp kenara koymuştum bir kaç ay önce.
yakın zamanda uygulanan şu imei uygulaması haberleri iyice artınca cihazı kutudan çıkardım şarj ettim ve bingo!!!
imei sorguladığımda cihaz bilgileri şeklinde bir menü açılıyor ve sadece seri numarası yazan bir kısım var.
sanırım elimde telefon namına bir şey kalmadı.
var mıdır bu konuda bilgi sahibi olan?
Sadece seri numarası yazıyorsa onda null konuma düşmüştür devlet bişey yapmamış yani

ayaz_ll

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
miu5
Konular
4
bu durumda nasıl bir yol izlemem gerekiyor

yasinh37

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi note 9s
Konular
23
kanun onaylandı ama henüz devrede değil daha bugün onaylandı gsm operatörlerinin bunları tespit edip bildirmesi vb vb 1 haftalık iş bide kabunda hemen anında kapanır demiyorki senin sorunun başkadır.Kanun saçma ama daha meclisten geçeli saatler oluyor hemen aktif edilmemiştir 1-2 gün teknolokik hazırlığı tespiti filan sürer
Nasıl yani hocam. Artık yurtdışı IMEI değiştirilmiş telefonlarin hepsi kullanilmayacak hale mi gelecek? Bu arada kaynak varsa kaynak rica edebilir miyim?

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
150
bu durumda nasıl bir yol izlemem gerekiyor
IMEI repair yapılacak yada tr cihazı ise faturası ile aldığın yer ile görüsmen gerekicek ama kolay kolay kendiliğinden nul olmaz cihaz kullanıcı kurcalar anca öyle

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
durum şöyle mecliste yeni geçen yasaya göre 1 yıldan uzun süredir kapalı kalan telefonların imeyi kaydı silinecek ..yani sizin yedekte tuttuğunuz kayıtlı yurt içi cihazınız dahi 1 yıl içine hat takılmazsa kapanacak...Extra olarak yurt dışından getirilen kaçak telefonları eski tuşlu telefonların imei ile kaydı zorlanacak çünkü piyasada eski telefon bulmak zorlaşacak...çoğu telefoncu çalışmayan eski telefonların imesini alıp klonluyor..şimdi çalışmayan eski telefona hat takıp imeiside aktif edilemeyeceği için piyasada imei attırma işlemi daha pahalı hale gelecek....koskoca meclis işi gücü bırakmış milletin cebindeki telefonla ilgileniyor....Kardeşim parası olan zaten gidip en son model yurt içi telefon alıyor ama büyük çoğunluk adam akıllı kalite bir telefonu ucuza kullanabilmek için yurt dışından kaçak getirtiyor yada satın alıyor sen bu sorunu çöz bu fakir halkı nasıl kalkındırabilirim nasıl zengin kesim gibi bu fakir halkıda yasal telefon almaya yönlendirebilirim onlarında alım gücünü nasıl yükseltebilirim diye uğraşacağına ülkende 20 milyara satılan telefonu 8 milyara kaçak alıp kaydettiren fakir fukara ile uğraşş........ Söylenecek çoook söz vardaaaaa Allah büyük

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
durum şöyle mecliste yeni geçen yasaya göre 1 yıldan uzun süredir kapalı kalan telefonların imeyi kaydı silinecek ..yani sizin yedekte tuttuğunuz kayıtlı yurt içi cihazınız dahi 1 yıl içine hat takılmazsa kapanacak...Extra olarak yurt dışından getirilen kaçak telefonları eski tuşlu telefonların imei ile kaydı zorlanacak çünkü piyasada eski telefon bulmak zorlaşacak...çoğu telefoncu çalışmayan eski telefonların imesini alıp klonluyor..şimdi çalışmayan eski telefona hat takıp imeiside aktif edilemeyeceği için piyasada imei attırma işlemi daha pahalı hale gelecek....koskoca meclis işi gücü bırakmış milletin cebindeki telefonla ilgileniyor....Kardeşim parası olan zaten gidip en son model yurt içi telefon alıyor ama büyük çoğunluk adam akıllı kalite bir telefonu ucuza kullanabilmek için yurt dışından kaçak getirtiyor yada satın alıyor sen bu sorunu çöz bu fakir halkı nasıl kalkındırabilirim nasıl zengin kesim gibi bu fakir halkıda yasal telefon almaya yönlendirebilirim onlarında alım gücünü nasıl yükseltebilirim diye uğraşacağına ülkende 20 milyara satılan telefonu 8 milyara kaçak alıp kaydettiren fakir fukara ile uğraşş........ Söylenecek çoook söz vardaaaaa Allah büyük
Böyle saçma bir sistem meclisten geçti mi :D Yahu ben çift hatlı telefonun 2. imeisine hat takmazsam repairli teller gibi tek simliye mi dönecek :D Canım ülkem

ayaz_ll

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
miu5
Konular
4
Cihaza twrp yüklüyorum magisk yüklenmiyor. Sonrasında cihaz hiç açılmıyor. Bu defa tüm belleği silip rom atıyorum, twrp gidiyor. Tek tıkla yüklenen twrpleri mi denemedim kendim komut mu yazmadım. Yeni rom sonrası twrp'yi hiç sallamıyor cihaz kendi miui recovery modunda açıyor. Fastboot üzerinden deniyorum aynı döngü. Hayır daha önce 3 tane cihaza kendim IMEI atmıştım bu cihaz bana mısın demedi

Üst Alt