Dahili hafiza

'Xiaomi Mi2/2S' forumunda mv_9522 tarafından 8 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

1. Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.
  1. [attachment=272]Arkadaşlar benim şöyle bir sorum var?
    ben mi2 32GB version kullaniyorum. hafizanin 32 GB olmasina bakmayarak onun 4GB (3.7GB) dahili hafiza, 26 GB ise sanal olarak SD kart sayiliyor. Ben bi miktar oyun,program yukledikten sonra bellek doldu diyor yani programların yuklendiyi dahili hafiza (4 gb olan) doluyor.
    bilmek istediyim şu aslinda mi3gb ve ya mi4 64GB versionlarinda ve ya redmi 1s ve ya redmi note telefonlarinda dahili bellek 8gb olarak gosteriliyor. Bu telefonlardadami  4GB olarak system (program ve oyun) hafizasi olarak sunuluyor...
    Ama bildiyim kadari ile blackberry, samsung gibi telefonlarda bu boyle diyil.

2. Cvp: Dahili hafiza

Hocam WSM tools içinde bununla ilgili bir modül vardı galiba... Uygulamaların SD karta yüklenmesini sağlıyordu.

3. Cvp: Dahili hafiza

öyle bi şey bulamadimda hocam, ama benim bilmek istediyim neden samsung ve diger telefonlarda app yüklene bilecek dahili hafiza çokken mi2- de sadece 3.70 GB. Ve mi3 ve mi4 gibi telefonlarda dami öyle, ve ya xiaominin tüm telefonlarında dami öyle?

4. Cvp: Dahili hafiza

Hocam modülün adı xextstorage buradan indirebilirsiniz : http://en.miui.com/thread-23243-1-1.html

Diğer sorunuzu ise mi3 kullanan bir arkadaş cevaplasa daha iyi olacak galiba :)

5. Cvp: Dahili hafiza

Teşekkürler hocam. Sizde Nexus 4 diyilmi. O telefonda da mi dahili hafiza ben dedigim gibi bölünüyor. Yoksa birleşiktir?

6. Cvp: Dahili hafiza

Yok hocam bende olduğu gibi 16GB... Hatta büyük oyun falan kurmam gerektiğinde hafızayı temizleyip kuruyorum. Yani 16 GB sistem olarak kullanılabiliyor.

Eğer ki yukarıdaki modül işe yaramazsa size link2SD de önerebilirim. Tüm uygulamalarınızı oyunlarınızı vs. hafıza kartına kurmanızı sağlayacaktır. Çok uzun süre kullandığım ve çok sevdiğim bir uygulamadır.

7. Cvp: Dahili hafiza

dahili hafıza telefonun belleğini kaplayan rom un kullandığı alana göre farkeder . Bir telefonda 3 gb yer kaplar diğerinde 4 gb . yani 8gb hafızalı 2 telefonun birinde 5 gb boş alan olabilirken diğerinde 4gb boş alan olur .

8. Cvp: Dahili hafiza

Arkadaş benim telefonum mi2. Telefonun hafizasi 32GB. Ama aaslinada 3.7GB kullanila bilen dahili hafiza, kalan 26GB alan ise SD kart hafizasi gibi kullaniliyor.Ama bir "ok telefonda telefonun hafizasi 16Gb olarak gosteriliyor ve kullaniciya mesale 12gb boş alan sunuluyor. Benim bilmek istediyimde mi3 ve ya mi4 telefonlarda ve ya redmi notda da öyle olduğumu?

9. Cvp: Dahili hafiza

tabiki her telefonda öyle . hiç bir telefon 32 gb hafızalı diye 32 gb kullanılabilir alan olmaz ....

10. Cvp: Dahili hafiza

ya arkadaş ben derdimi sana anlatamadim galiba. Sen mesela yukarida @cantara hocamizin yorumunu ve benim yazdiklarimi tam okuyup anladinmi? benim söyledigim hepsinin kullanila bilir olmasi diyilki. app kura bilecek alanin 32Gb lik bir telefona gore 3.7gb verilipte 26gb sd kart gibi kullanila bilir olmasi. mesela nexus 4,blackberry z10 ve diger bir sürü telefonda 16gb hafizanin nereseyse 12gb-na app kura bilirsin.

11. Kardeş senin telefonda problem var götür geri ver o zaman :DDDD

12. Cvp: Dahili hafiza

yapmaya...  bu kadar mi2 arizalimi yani... :@

13. Cvp: Dahili hafiza

Hocam sorunu çözebildiniz mi?

14. Cvp: Dahili hafiza

Benim bu sorunum sadece geneldi. Yani aslinda dediklerinizden link2sd ni kurdum, fakat şu an için denemedim.
    Hocam benim aslinda oyrenmek istedigim xiaominin diger telefonlarinda dami hafizanin systeme verilen payinin ne kadar olduğunu oyrenmekti. Malasef kimse bu kpnuda bi sey soylemedi. 
    Yardimlarinizdan dolayi size minnetdarim. tesekkurler...

15. Cvp: Dahili hafiza

Maalesef elimde cihaz olmadığı için bu sorunuza net bir cevap veremiyorum hocam, kusura bakmayın... :(

16. @mv_9522, akşam kardeşimin mi3 telefonuna baktım. Mi2 gibi bölümlere ayrılmamış, tek bölüm şeklinde.

17. Cvp: Dahili hafiza

@proton252, tesekkurler... Demek ki mi4 de ayni mi3gibi olacaktir..

18. Cvp: Dahili hafiza

cihazınızda farklı romlar denedinizmi mi2 16gb sahibiyim mi3 64gb de kullandım ve elden çıkarttım

bahsettiğiniz gibi bir partition  ayrımı telefonda hiç görmedim yuklu rom farklı bir  xiaomi cihazının  backup  ı olabilirmi veya  sorunlu rom olabilirmi   farklı rom deneyiniz

kendi cihazıma 4.4.4.  kitkat kurdum forum mesajlarımda   rom un adresi ve  bilgileri mevcut

komple  sd kartı uçurarak kurunuz sonucu yazarsanız sevinirim

19. Cvp: Dahili hafiza

ben telefonu aldigim zamandan boyle. Original rom yuklemisim, gelistirici rom yukledim. Bunu ben bolusturmedim.

20. Daha önce mi 2 kullanmıştık, şimdi mi 3 kullanıyorum mi 2 16gb, mi 3 64gb ve sonuna kadar app kurula biliniyor. Sizin cihazda bir sıkıntı var.

MI 3W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

21. Cvp: Dahili hafiza

Hocam affedersiniz sizinde mi2 telefonunuz var ve sizdede benim telefonda oldugu gibi(yukaridaki  resimdeki gibi)  dahili hafiza iki kisima bolunmusmu yoksa birlesikmi? 
    Arkadaslarin soylediyine göre bu yalniz benim telefonumda böyle. Eger oyleyse ben nasil hafizani birlestire bilirim. Telefonum original olmasina hiç bir şüphe yok.

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...