Yardım Daha Çok İş ve Akademi Ağırlıklı Oyun da Oynatan Laptop Tavsiyesi

ilNeminis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilNeminis
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
25
Merhabalar,

Yaklaşık 6 yıldır ASUS N550jv laptop kullanmaktayım. Son zamanlarda zaten değiştirmeyi düşünüyordum ancak kedim çalışma masasının üstündeki raftan bilgisayarın üstüne ray mysterio tarzı bir hareketle atlama kararı aldıktan sonra daha ciddi bir şekilde yenilemeyi düşünüyorum.

Uzman klinik piskoloğum, akademik olarak makale okur makale yazarım, iş takibinde bilgisayar kullanırım bazen 2 Word, 2 Excel dosyası açık olur internet tarayıcı ile birlikte. Oyun ise biraz daha minimal ancak Witcher 3 oynamayı çok istediğim oyunlardan. Oyun konusunda Ultra ayarlarda oynayayım 60 FPS alayım gibi bir derdim yok orta-yüksek ayarlarda akıcı bir şekilde oyun oynamak benim yeterli.

Bütçe olarak 10.000₺ diyebilirim belki biraz daha üzerine çıkabilirim. Bana tavsiyeleriniz ne olur?

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Bence öncelikle kediyi değiştirin sonra bilgisayara bakarsınız :D

Açıkçası işin içine oyun girince maliyet inanılmaz artıyor ya da farklı şeylerden feragat ediliyor. Kriptolar sonrası ekran kartları da her anlamda dengesizleşti zaten. Ben de uzun zamandır Asus kullanıcısıyım ve cihazım iki defa servis görmüş olsa da son derece memnunum ve başka marka düşünmüyorum. Bence bütçeyi biraz yükseltip zenbook serisine bir bakın. Oyun kısmı eksik gelecektir ama tasarım anlamında gerçekten muhteşem. Oyun olmazsa olmaz derseniz de bütçenize uygun rog serisi.

Üst Alt