Soru Custom romdan Global roma geçdikden sonra yaranan sorunlar

Sad Alien

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murad
Cihazım
redmi note 7
Meslek
öğrenci
Konular
3
Selamun aleyküm öncelikle Ben 2 ay önce telefona bootloader kilidini açıp rom falan denedim herşey iyi güzel sonra globale geçmek istedim dün miui global v11.5.0 mi flash toolsun lock and wipe seçeneğyle flashladım şimdi telefonu kullanıyorum arayüzde takılmalar falan bildiğiniz telefon kasıyor gibi ama önceden globalde böyle bir şey yoktu neden olur bu?

Sad Alien

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murad
Cihazım
redmi note 7
Meslek
öğrenci
Konular
3
Bl kilit açıyorsunuz globalde bir sürü rom mevcut sizin derdiniz kasmaysa bir tek yada bir saniye ya suanda hali hazırda guncelleme vardır ki sizin cihazda 11.08 falan bir bakar misiniz?
11.06 şu an mevcut eu sanırım 11.08 yani telefonun üzerinde global gelmişdi o yüzden globalı flashladım benim anlamadığım olay burası acaba custom'a geçtikden sonra yeniden stocka dönerken mi flashtools'n flashlamadğı bir şeylermi kalıyor yoksa, yanı neden olsunki böyle birşey

Oyla:

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
Baktim 11.06 gelmiş size
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

11.06 şu an mevcut eu sanırım 11.08 yani telefonun üzerinde global gelmişdi o yüzden globalı flashladım benim anlamadığım olay burası acaba custom'a geçtikden sonra yeniden stocka dönerken mi flashtools'n flashlamadğı bir şeylermi kalıyor yoksa, yanı neden olsunki böyle birşey
Dur dur hallolacak şimdi hocam hersey güncelleme 11.06 var suanda dimi bassaniz cihaz güncelleme yapacak durumda?

Oyla:

Sad Alien

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murad
Cihazım
redmi note 7
Meslek
öğrenci
Konular
3
Baktim 11.06 gelmiş size

Dur dur hallolacak şimdi hocam hersey güncelleme 11.06 var suanda dimi bassaniz cihaz güncelleme yapacak durumda?
Güncellemeyi 1 saat önce yaptım hocam evet kendi kendisini güncelledi ama durum aynı

Oyla:

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
Güncellemeyi 1 saat önce yaptım hocam evet kendi kendisini güncelledi ama durum aynı
E tamam öyleyse hard reset atacaksiniz yeni guncelleme oturmamış ki ondan kasar, hard reset sonrasi simi bile takmayin wifi bağlanmayın cihaz açılsın google play guncellemeleri, ayarlardan sistem uygulama güncelleyici, gelistirici secenekleri icinde açılışta güncelle,, vs bunlari kapatin sonra simi takin cihazi baslatin hard reset sonrasi tertemiz olacak hersey sorun kalmayacak bakin görün harfiden dediklerimi yaparsanız

Oyla:

Sad Alien

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murad
Cihazım
redmi note 7
Meslek
öğrenci
Konular
3
E tamam öyleyse hard reset atacaksiniz yeni guncelleme oturmamış ki ondan kasar, hard reset sonrasi simi bile takmayin wifi bağlanmayın cihaz açılsın google play guncellemeleri, ayarlardan sistem uygulama güncelleyici, gelistirici secenekleri icinde açılışta güncelle,, vs bunlari kapatin sonra simi takin cihazi baslatin hard reset sonrasi tertemiz olacak hersey sorun kalmayacak bakin görün harfiden dediklerimi yaparsanız
Adım adım sıralarmısınız pek anlaşılmadı

Oyla:

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
Adım adım sıralarmısınız pek anlaşılmadı
Hard reset atmadan önce mi hesabınız vs aciksa cihazda kapatin, sonra hard reseti atin 3 kere wipe data yapin sonra simi cikarin cihaz açılışında karsiniza gelen kurulumda guncelleme dair herseyi kapatin cihaz acilsin simsiz wifide baglamayin, google play tıklayın sag üst 3 nokta tiklayin güncellemeleri kapatın ayarlar girin sistem güncelleyici der onun sag üstünden guncellemeleri otomatik yükle falan yazar onu kapatin, sonra telefon hakkinda tıklayın sistem güncelleme yazar oraya girin sag ustten onunds otomatik guncellemesi kapatin sonra gene telefon hakkinda miui sürümü uzerine 5 kere basın gelistirici ayarlarını açın geliştirici ayarları icinde açılışda cihazi güncelle tiki aciktir onuda kapatin sonra cihazi yeniden baslatip simi takin

Bu anlattigim tertemiz bir islemdir ve düzelmeme imkani yok ha duzelmezse bu gene sanmıyorum cihazinizdan kaynakli olsun güncelleme 11.06 da sorun vardır, sayet öyle birsey varsa son care kilidi açıyoruz 11.05 de mi memnundunuz onu flashliyoruz sonra gene hard resetliyoruz dedigim islemleri yapıyoruz hersey yoluna girecek sonra inşallah

Son düzenleme:
Oyla:

Sad Alien

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murad
Cihazım
redmi note 7
Meslek
öğrenci
Konular
3
Hard reset atmadan önce mi hesabınız vs aciksa cihazda kapatin, sonra hard reseti atin 3 kere wipe data yapin sonra simi cikarin cihaz açılışında karsiniza gelen kurulumda guncelleme dair herseyi kapatin cihaz acilsin simsiz wifide baglamayin, google play tıklayın sag üst 3 nokta tiklayin güncellemeleri kapatın ayarlar girin sistem güncelleyici der onun sag üstünden guncellemeleri otomatik yükle falan yazar onu kapatin, sonra telefon hakkinda tıklayın sistem güncelleme yazar oraya girin sag ustten onunds otomatik guncellemesi kapatin sonra gene telefon hakkinda miui sürümü uzerine 5 kere basın gelistirici ayarlarını açın geliştirici ayarları icinde açılışda cihazi güncelle tiki aciktir onuda kapatin sonra cihazi yeniden baslatip simi takin

Bu anlattigim tertemiz bir islemdir ve düzelmeme imkani yok ha duzelmezse bu gene sanmıyorum cihazinizdan kaynakli olsun güncelleme 11.06 da sorun vardır, sayet öyle birsey varsa son care kilidi açıyoruz 11.05 de mi memnundunuz onu flashliyoruz sonra gene hard resetliyoruz dedigim islemleri yapıyoruz hersey yoluna girecek sonra inşallah
Deneyeceğim şimdi hocam

Oyla:

Sad Alien

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murad
Cihazım
redmi note 7
Meslek
öğrenci
Konular
3
Daha yeni mi deneyeceksiniz bende gece boyu bekledim sizden ses cikmadi sabahin 6 sina kadar bekledim ne durumdasiniz diye
Çokkk teşekkür ederim herşey yolunda hard reset den dediyin herşeyi yaptım olumlu takılma falan kalmadı 3ywallah Hocam

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
Çokkk teşekkür ederim herşey yolunda hard reset den dediyin herşeyi yaptım olumlu takılma falan kalmadı 3ywallah Hocam

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sevindim hocam bu duruma, güle güle kullanin inşallah

Oyla:
Üst Alt