Rom custom romda ayarlardan sıfırlama yaparsanız ne olur?

Yusuf halil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf halil
Cihazım
Mi A2 lite
Konular
7
Ne olduğunu niye olduğunu anladım.Kendi cahilliğimden ama bilmeyenleri bilgilendirelim dedim.((Cihaz mi a2 lite,rom global redmi note 6pro portu MIUI 11 ama cihaz fark etmez genelde));Eğer custom romlarda ayarlardan sıfırlama yaparsanız başınıza bunlar gelecek;
? Cihazımda twrp flashlamadım sadece bir kere ADB den boot ettim.Olay şöyle başladı.Miui 11 custom romumda,ayarlardan mi hesabımı girerek fabrika verilerine sıfırla dedim .Amacım sadece uygulamaların vb.silinmesi idi,fakat twrpye attı. pcye bağlandığımda cihazın hepsi boş idi 1Mb bile dolu değildi.Yani öyle bir silmiş ki bende anlamadım.İlk başta fastboota girmedi,sadece twrp vardı.Aynı romu SD karttan flashladım herşey normal gitti flashlama başarılı oldu ama cihazin hala 1Mbı bile dolmadı,rom da kurulmadı.Sonra başka bir MIUI 11 romu indirip attım yine flashlama başarılı oldu bir tane hata mesajı bile vermedi, başarılı dedi,yine yazılımı kurmadı.Sonra fabrika yazılımı olan ve MIUI olmayan saf android global kararlı sürümü flashladım ve basarısız dedi.Sonra MIUI Türkiye'den indirdiğim a2 litre twrp 3.3.1 i attım ve flashladım twrpyi yeniden başlattım ve twrp çöktü,birdaha ulaşamadım.Sonra fastboota girmeye başladı ama miflashda bile gözükmüyordu,sonra gözüktü.Bunun üzerine miflashda gözüküyorsa eğer ADB den tekrar twrp.img çalıştırayım dedim,ADB görmedi.Bunun üzerine buraya konu açtım ve o recovery modu başarısız olan global kararlı romun aynısının miflash versiyonunu yani .tgz olanı indirerek miflash üzerinden flashladım.Error uyarısı verdiğinde miflash telefonu çektim ve errora rağmen şuan sorunsuz bir android one kullanmaktayım.

Sakın ayarlardan sıfırlama yapmayın.İyi forumlar.

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Hoş geldiniz.

Telefonu sıfırlama ve daha bir çok bilgiler aşağıdaki konu da ve daha bir çok konuda yer almaktadır.
Önemli olan hangi işi yapıyor isek yapalım mutlaka okuyarak, acele etmeden ve sorarak yapmamız da fayda var.

Atalarımız "Sora Sora Bağdat Bulunur" demiş. :)

Yusuf halil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf halil
Cihazım
Mi A2 lite
Konular
7
Hoş geldiniz.

Telefonu sıfırlama ve daha bir çok bilgiler aşağıdaki konu da ve daha bir çok konuda yer almaktadır.
Önemli olan hangi işi yapıyor isek yapalım mutlaka okuyarak, acele etmeden ve sorarak yapmamız da fayda var.

Atalarımız "Sora Sora Bağdat Bulunur" demiş. :)
Hocam imeim gitmedi konuda o da olur denilmiş.Eski imeilerim duruyor Allah'a şükür.Sormadan rom atıp sormadan sıfırlarsam böyle olur.Ben de insanlara. Yardımcı olsun diye açtım konuyu.Fastboot miflash işime yaradı en azından.

Üst Alt