Soru Custom rom yüklüyken bl kilitleme hskkında

Lenovoş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
14 Mart 2019
Konular
101
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
RİCEDROİD
Telefon Modeli
Redmi 9
Bootloader Kilidi
Açık
Custom rom yüklüyken mtk client gibi araçlarla bootloader'i veri sıfırlamadan kilitlemek brick eder mi? Mesela miflash ile eu rom yüklerken bootloaderi kilitleyebiliyorsun ve sorun olmuyor. Zaten fastboot'u hiç kullanmıyorum sadece rom değişeceğim zaman recovery üzerinden firmware vs.flaşlıyorum yani fastbootla bir işim olmuyor. Mesela BL'yi Kapatsam recovery'yi kullanamama gibi bir durum oluyor mu? Yani sorum şu; custom rom ve custom recovery yüklü bootloader'i veri sıfırlamadan kilitlesem daha sonra rom,kernel değiştirmek gibi işlemlerde recovery'yi kullanabiliyor muyuz yokka bootloader illa açık olmak zorunda mı? Dediğim gibi fastboot'u kullanmayacağım zaten kilitli olursa fastboot gibi durumda brom dan flaşlama yaparım. Ama şöyle bir sorun var bl kilitleyince vbmeta etkinleşiyor ve sadece üretici imzalı romlar çalışıyormuş dolayısıyla brick olacak sanırım günlerdir araştırıyorum bir çözüm bulamadım

Son düzenleme:

Lenovoş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
14 Mart 2019
Konular
101
Bence EU Rom ile EEA Rom'u karıştırıyor, isimden dolayı.
Hayır eea dediğiniz stock rom avrupa varyantı, kastetiğimse bir custom rom. bir videoda gördüm mi flash üzerinden clean all and lock seçeneğiyle yüklüyordu bulursam atarım. Şimdi baktım da hep brick olmakta deniyor sanırım o bl kilitleyen video clickbait gibi birşeydi. Neyse konu kilitlenebilir

Oyla:

Bawer21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İnan
Cihazım
Poco F3
Konular
4
Hayır eea dediğiniz stock rom avrupa varyantı, kastetiğimse bir custom rom. bir videoda gördüm mi flash üzerinden clean all and lock seçeneğiyle yüklüyordu bulursam atarım. Şimdi baktım da hep brick olmakta deniyor sanırım o bl kilitleyen video clickbait gibi birşeydi. Neyse konu kilitlenebilir
Mi flash ile custom rom kurulamaz bile diye biliyorum. Bu yüzden karışıklık vardır diye düşünmüştüm. Sağlıcakla kalın.

Oyla:
Üst Alt