Yardım Custom Rom Yükleme Sonrası Google Play Geri Yüklenemedi Hatası

scream123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
29
Telefona custom rom yükledikten sonra telefonu kurarken hesabı girip uygulama yedeğini geri yüklemek istiyorum fakat whatsapp, instagram, facebook gibi uygulamalar google play de geri yüklenemedi uyarısı verip bir türlü yüklenmiyor. Bankacılık uygulamaları falan hepsi yükleniyor onlarda sorun yok. Getapps yükleyip öyle yüklemek istedim ordan bile yüklenmiyor. Elite, ExtendedUİ, 5k Edition romların tümünde bu sorun var, Xiaomi EU yüklüyorum hiçbir sorun yok tüm uygulamalar yükleniyor. Sebebi ne olabilir ?

Bir hata yapıyomuyum diye rom flashlama adımlarımı yazayım. Cihaz açık şekilde pc ye bağlayıp download klasörüne rom dosyasını atıyorum. Orange Fox girip Wipe bölümünden Dalvik/ART Cache, Metadata, Data ve Cache yaptıktan sonra indirdiğim rom dosyasını flashlıyorum. Son olarak Format Data - Yes yapıp Reboot System diyerek cihazı yeniden başlatıyorum

Son düzenleme:

scream123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
29
Telefona custom rom yükledikten sonra telefonu kurarken hesabı girip uygulama yedeğini geri yüklemek istiyorum fakat whatsapp, instagram, facebook gibi uygulamalar google play de geri yüklenemedi uyarısı verip bir türlü yüklenmiyor. Bankacılık uygulamaları falan hepsi yükleniyor onlarda sorun yok. Getapps yükleyip öyle yüklemek istedim ordan bile yüklenmiyor. Elite, ExtendedUİ, 5k Edition romların tümünde bu sorun var, Xiaomi EU yüklüyorum hiçbir sorun yok tüm uygulamalar yükleniyor. Sebebi ne olabilir ?

Bir hata yapıyomuyum diye rom flashlama adımlarımı yazayım. Cihaz açık şekilde pc ye bağlayıp download klasörüne rom dosyasını atıyorum. Orange Fox girip Wipe bölümünden Dalvik/ART Cache, Metadata, Data ve Cache yaptıktan sonra indirdiğim rom dosyasını flashlıyorum. Son olarak Format Data - Yes yapıp Reboot System diyerek cihazı yeniden başlatıyorum
+

scream123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
29
Böyle bir sorun yaşayan ya da neden kaynaklanır bilen yokmu

wborland

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tobias
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Avukat
Konular
1
diğer konuda cevaplamıstım burda da yazayım orangefox twrp yerine burdaki twrp yi kullanın sorun çözülecek.

scream123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
29
Deneyeyim geri dönüşü yazarım başkalarına da faydası olsun
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Deneyeyim geri dönüşü yazarım başkalarına da faydası olsun

scream123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
29
diğer konuda cevaplamıstım burda da yazayım orangefox twrp yerine burdaki twrp yi kullanın sorun çözülecek.
Hocam çok teşekkür ederim sorun orange fox yerine twrp kurup romu öyle yükleyince çözüldü.

Üst Alt