Soru Custom ROM sürüm düşürme+Birkaç Soru/Yardım

Melisa38

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melisa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
18
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Havoc-OS v4.11
Telefon Modeli
Xiaomi Mi Note 10 Lite
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba, yazıp yazmama konusunda kararsız kaldım. Danışmakta fayda var dedim.

Havoc OS 4.11 kullanıyorum şuan güncel olarak. Öncesinde 4.8 ya da 4.6'ydı sanırım.

Sorum ilk olarak şu; güncelleme sonrası kamera kaydı aldığım zaman, bakıp izliyorum ve kayıt sesinin çok düşük olduğunu görüyorum sesi sonuna kadar açıyorum yani... Mikrofon problemi yok, toz veya arıza vs durumu yok. Güncelleme sonrası olduğunu fark ettim. Bu 1.si.

2.si rom mu yoksa uygulama kaynaklı mı bilmiyorum Messenger'da ses kaydı attığımda sesim karşıya düşük gidiyor, sesli aramada problem yok. Ses kaydında var. Messenger haricinde başka hiçbir şeyde düşük ses gitme problemi yok. Telegram , İnsta gayet normal. Hatta telegram aşırı net, sorunsuz.

Danışmak istediğim nokta şu, kamera olayı benim sinirimi bozuyor, 4.8'e geçmeyi düşündüm ancak şu ana dek hiçbir romda sürüm düşürme işlemi yapmadım (stok veya custom).

Şu anki 4.11'e temiz format mı atmalıyım ?
4.8'e geçmeli miyim, custom romda sürüm düşürme nasıl yapılır ? Bakındım burdan, netten ancak bulamadım.
Yoksa hiç ellemeyip bir sonraki güncellemeyi mi beklemeliyim ?

4.11 format olarak düşünüyorum ancak bir işlem yapmadan evvel danışmak istedim. Fikir veya düşüncelerinizi bekliyorum. Saygılarımla.

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Merhaba, yazıp yazmama konusunda kararsız kaldım. Danışmakta fayda var dedim.

Havoc OS 4.11 kullanıyorum şuan güncel olarak. Öncesinde 4.8 ya da 4.6'ydı sanırım.

Sorum ilk olarak şu; güncelleme sonrası kamera kaydı aldığım zaman, bakıp izliyorum ve kayıt sesinin çok düşük olduğunu görüyorum sesi sonuna kadar açıyorum yani... Mikrofon problemi yok, toz veya arıza vs durumu yok. Güncelleme sonrası olduğunu fark ettim. Bu 1.si.

2.si rom mu yoksa uygulama kaynaklı mı bilmiyorum Messenger'da ses kaydı attığımda sesim karşıya düşük gidiyor, sesli aramada problem yok. Ses kaydında var. Messenger haricinde başka hiçbir şeyde düşük ses gitme problemi yok. Telegram , İnsta gayet normal. Hatta telegram aşırı net, sorunsuz.

Danışmak istediğim nokta şu, kamera olayı benim sinirimi bozuyor, 4.8'e geçmeyi düşündüm ancak şu ana dek hiçbir romda sürüm düşürme işlemi yapmadım (stok veya custom).

Şu anki 4.11'e temiz format mı atmalıyım ?
4.8'e geçmeli miyim, custom romda sürüm düşürme nasıl yapılır ? Bakındım burdan, netten ancak bulamadım.
Yoksa hiç ellemeyip bir sonraki güncellemeyi mi beklemeliyim ?

4.11 format olarak düşünüyorum ancak bir işlem yapmadan evvel danışmak istedim. Fikir veya düşüncelerinizi bekliyorum. Saygılarımla.
sonraki sürümü beklemelisin ve havoc os indirdigin sitede biraz araştırma yapmanı tavsiye ederim belki seninle benzer sorunlar yaşayanlar vardır bir sonraki sürümde düzeltilebilir

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
148
Custom romlarda Antirollback sorunu yoktur. O yüzden rahat bir şekilde Sürüm düşürebilirsiniz. Yedeklerinizi alın ve kurmak istediğiniz romu sıfırdan kurun. Bir sonraki güncelleme ne zaman gelir Allah bilir beklemeye değmeyen bir güncelleme ise Zaman kaybı olur sizin için. Zaten sürüm düşürdükten sonra gelen güncelleme fixlenmişse direk üzerine veri kaybı olmadan kurabilirsiniz.

Oyla:

Melisa38

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melisa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
18
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Custom romlarda Antirollback sorunu yoktur. O yüzden rahat bir şekilde Sürüm düşürebilirsiniz. Yedeklerinizi alın ve kurmak istediğiniz romu sıfırdan kurun. Bir sonraki güncelleme ne zaman gelir Allah bilir beklemeye değmeyen bir güncelleme ise Zaman kaybı olur sizin için. Zaten sürüm düşürdükten sonra gelen güncelleme fixlenmişse direk üzerine veri kaybı olmadan kurabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim sağolun, telegram sayfasına yazdım cevap yok xda da kimse bundan bahsetmemiş vs.
Antirb sorunu olmaması içimi rahatlattı, çok teşekkürler 🙏🙏

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
148
Çok teşekkür ederim sağolun, telegram sayfasına yazdım cevap yok xda da kimse bundan bahsetmemiş vs.
Antirb sorunu olmaması içimi rahatlattı, çok teşekkürler 🙏🙏
Rica ederim Hocam.

Oyla:
Üst Alt