Rom Custom ROM Sonrası Siyah Ekran Sorunu

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
40
K60 pro projeniz ne vaziyette Skorpi hocam. Dört koldan yapılan yoğun baskı halâ bir netice vermedi mi? 8=)mm~~

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
48
Ben asla AOSP ci olmamıştım hocam, beni Miui ciyim... Max3 e güncelleme desteği bitince, arayışa girdim ve bazı AOSP romları denemeye başlamıştım, Ancient OS çok hoşuma gitmişti, bol özellikleri vardı ama bildirim sorunu nedeniyle vede sevgili Sayın Ironsides hocamın tavsiyesiyle Crdroid e geçtim, her ay düzenli güncelleme alıyordu ve her şey sorunsuz du, sonra geliştiricisi bunu paralı yapmaya başladı ve bu beni soğutmaya yetti.. Özellikle Max3 için olan AOSP romlar neredeyse birbirinin aynısı, sadece isimleri değişik.
O nedenle Şubat ta tekrar Miui12 ye döndüm, sonrasında tekrar bir umut AOSP, ama kaldığım yerdeki gibi her şey aynı olunca, Miui13 Android 12 ye döndüm.. Şimdilik bu şekilde devam... CrDroid i övdüğümde gerçekten de süper di ama biliyorsunuz ki, her AOSP Rom, her cihaz'da aynı performansı verebilemiyor...

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk
Anladım hocam,Max 3'e yapılan crdroid eğer offical ise bir kere bu duruma Crdroid ekibinin karşı çıkması ve cezalar vermesi gerekirdi.Çünkü crdroid ekibi ve diğer resmi crdroid bakımcıları bile ücretli rom yapmıyorlar çünkü ztn custom romlar yapmak ztn gönüllü kişilerden oluşuyor.Cidden sizin yerinizde olsam soğumakdan beter olurdum.Sizi anlıyorum hocam.MIUI yazılım anlamında optimizasyon ve stabilitelik çok da iyi olmasa bile candır.AOSP romların neredeyse hepsi aynı olduğunun görüşüne vardım sizin sözünüz ile.Telefonum garantiden gelince AOSP rom kurmayı düşünmüyorum artık çünkü AOSP bir yerden sonra sıkıyor zaten.Hem custom AOSP rom kurarken bile telefonun sistemini kendi özünden değiştirmek bile bozuyor hem🙂

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
K60 pro projeniz ne vaziyette Skorpi hocam. Dört koldan yapılan yoğun baskı halâ bir netice vermedi mi? 8=)mm~~
Biz dinozor olduğumuz için baskı bize çok fazla işlemiyor hocam, kararsızım doğrusunu söylemek gerekirse, Max3 den bir türlü vazgeçemiyorum ve bunun için de doğrusu bir neden de yok şimdilik.. Cihaz ağır, ben yaşlı ve yorgun, yuvarlanıp gidiyoruz

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Anladım hocam,Max 3'e yapılan crdroid eğer offical ise bir kere bu duruma Crdroid ekibinin karşı çıkması ve cezalar vermesi gerekirdi.Çünkü crdroid ekibi ve diğer resmi crdroid bakımcıları bile ücretli rom yapmıyorlar çünkü ztn custom romlar yapmak ztn gönüllü kişilerden oluşuyor.Cidden sizin yerinizde olsam soğumakdan beter olurdum.Sizi anlıyorum hocam.MIUI yazılım anlamında optimizasyon ve stabilitelik çok da iyi olmasa bile candır.AOSP romların neredeyse hepsi aynı olduğunun görüşüne vardım sizin sözünüz ile.Telefonum garantiden gelince AOSP rom kurmayı düşünmüyorum artık çünkü AOSP bir yerden sonra sıkıyor zaten.Hem custom AOSP rom kurarken bile telefonun sistemini kendi özünden değiştirmek bile bozuyor hem
Official değildi hocam maalesef.. Şimdi olay lütfen yanlış anlaşılmasın, ben asla AOSP romlar kötü demedim, eski cihazları adeta şaha kaldırıyor, hele bir de biraz Android bilginiz varsa, rootlu ve örneğin Nova Launcher ile kullanıldığında, harikalar yaratıyor, tabiki burada da geliştiricilerin önemi ve bilgileri öne çıkıyor,kötü ve az deneyimli geliştirici ye denk gelirseniz, vay halimize ama bunu maalesef denemeden asla bilemeyiz, bazı kullanıcıların ise olumlu /olumsuz yorumları dikkate almaya bile değmez bence

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
48
Official değildi hocam maalesef.. Şimdi olay lütfen yanlış anlaşılmasın, ben asla AOSP romlar kötü demedim, eski cihazları adeta şaha kaldırıyor, hele bir de biraz Android bilginiz varsa, rootlu ve örneğin Nova Launcher ile kullanıldığında, harikalar yaratıyor, tabiki burada da geliştiricilerin önemi ve bilgileri öne çıkıyor,kötü ve az deneyimli geliştirici ye denk gelirseniz, vay halimize ama bunu maalesef denemeden asla bilemeyiz, bazı kullanıcıların ise olumlu /olumsuz yorumları dikkate almaya bile değmez bence

Haklısınız hocam.Anlatımınız adına teşekkür ederim.

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Bir üstteki olumlu olumsuz yorumlara ek olarak örnek bir olay.. Bazı yerlerde Redmi K60 Pro ile ilgilendiğimi belirttim, Sayın serkanguzel hocam, aynı cihazı eşine aldığını ve hoparlörün sesi fazla açıldığında, sesin bozulduğunu kızının söylediğini yazdı, aynı cihazı özellikle benim şahsi tavsiyem üzerine alan sevgili Sayın kafeinsiz ve Ironsides hocalarım da cihazın her şeyinden öyle mutlular ki, öve öve bitiremiyorlar, beni de almam için ikna etmeye çalışıyorlar ama ben bir türlü karar verip, Max3 den vazgeçemiyorum... 2 değerli hocama göre cihaz muhteşem, diğer değerli hocamın kızına göre ise, ses çok açılınca, kötü... Hadi buyur, buradan gel bakayım... Bilmem anlatabildim mi

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
40
Biz dinozor olduğumuz için baskı bize çok fazla işlemiyor hocam, kararsızım doğrusunu söylemek gerekirse, Max3 den bir türlü vazgeçemiyorum ve bunun için de doğrusu bir neden de yok şimdilik.. Cihaz ağır, ben yaşlı ve yorgun, yuvarlanıp gidiyoruz

Gençlik yıllarımızın efsane bir karakteri vardı, belki hatırlarsınız. Büyük üstad Rüştü Asyalı' nın bir banka reklamında canlandırdığı o meşhur tipleme... Kararsız Kasım. Ben sizin durumunuzu biraz da ona benzetiyorum. giggle~~
Görünüşte belki canlı ama ruhen ve fikren ölmüş bir cihazı çeşitli kan takviyeleriyle hayatta tutmaya çalışıyorsunuz gibime geliyor. Lâkin bence nafile bir çaba. facepalm~~
Zaman geçiyor hocam. Sakın bana ben yaşlıyım bana yetiyor demeyin. Zincirleri kırıp atma zamanı geldi de geçiyor. Ben bir şekilde başardım peki ya siz? wasntme~~8=)

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
48
Bir üstteki olumlu olumsuz yorumlara ek olarak örnek bir olay.. Bazı yerlerde Redmi K60 Pro ile ilgilendiğimi belirttim, Sayın serkanguzel hocam, aynı cihazı eşine aldığını ve hoparlörün sesi fazla açıldığında, sesin bozulduğunu kızının söylediğini yazdı, aynı cihazı özellikle benim şahsi tavsiyem üzerine alan sevgili Sayın kafeinsiz ve Ironsides hocalarım da cihazın her şeyinden öyle mutlular ki, öve öve bitiremiyorlar, beni de almam için ikna etmeye çalışıyorlar ama ben bir türlü karar verip, Max3 den vazgeçemiyorum... 2 değerli hocama göre cihaz muhteşem, diğer değerli hocamın kızına göre ise, ses çok açılınca, kötü... Hadi buyur, buradan gel bakayım... Bilmem anlatabildim mi

Hocam Redmi K60 Pro(POCO F5 Pro)yu belki diğer hocamızın kızı indirdiği programlarla belki oynama yada farketmeden bozulmuş olabilir.Ben K60 Proyu hiç kullanmadım ama alan arkadaşlarım çok memnun hiç sorunları yok.Ama bence en iyisi kendi hislerinizi dinleyerek alın

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Gençlik yıllarımızın efsane bir karakteri vardı, belki hatırlarsınız. Büyük üstad Rüştü Asyalı' nın bir banka reklamında canlandırdığı o meşhur tipleme... Kararsız Kasım. Ben sizin durumunuzu biraz da ona benzetiyorum. giggle~~
Görünüşte belki canlı ama ruhen ve fikren ölmüş bir cihazı çeşitli kan takviyeleriyle hayatta tutmaya çalışıyorsunuz gibime geliyor. Lâkin bence nafile bir çaba. facepalm~~
Zaman geçiyor hocam. Sakın bana ben yaşlıyım bana yetiyor demeyin. Zincirleri kırıp atma zamanı geldi de geçiyor. Ben bir şekilde başardım peki ya siz? wasntme~~8=)
Ben hem kararsızım hemde Max3 e aşığım, ona alternatif bulamadım henüz... Siz bana hangi cihazı önerirsiniz hocam

Üst Alt