Yardım Custom Rom - Şarj İlişkisi

azeb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
3
Herkese hayırlı geceler diliyorum. Çok acil yardımınıza ihtiyacım var. Arkadaşlar 3 gün kadar önce cihazı unlock hale getirdim. Sonrasında 3 gün içinde 2 farklı custom rom kurdum. Sonrasında romları beğenmedim ve orjinale dönmeye karar verdim. Orjinale döndüm. (Recovery ile orjinal rom yükledim.) Fakat bütün bunların sonucunda sanırım büyük bir hata yaptım ki hızlı şarj özelliğinden geçtim ekstra yavaş şarj olmaya başladı telefon. (1 saatte %13 şarj oldu.) Sorunun kesinlikle yazılımsal olduğunu düşünüyorum fakat nerede hata yaptığımı bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim gerçekten telefondan soğudum. Şimdiden teşekkürler.

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Herkese hayırlı geceler diliyorum. Çok acil yardımınıza ihtiyacım var. Arkadaşlar 3 gün kadar önce cihazı unlock hale getirdim. Sonrasında 3 gün içinde 2 farklı custom rom kurdum. Sonrasında romları beğenmedim ve orjinale dönmeye karar verdim. Orjinale döndüm. (Recovery ile orjinal rom yükledim.) Fakat bütün bunların sonucunda sanırım büyük bir hata yaptım ki hızlı şarj özelliğinden geçtim ekstra yavaş şarj olmaya başladı telefon. (1 saatte %13 şarj oldu.) Sorunun kesinlikle yazılımsal olduğunu düşünüyorum fakat nerede hata yaptığımı bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim gerçekten telefondan soğudum. Şimdiden teşekkürler.
yedeğiniz varsa alıp mi flash ile mi flash all seçerek farklı bir rom kurulumu yapıp deneyin birde.

Oyla:

azeb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
3
yedeğiniz varsa alıp mi flash ile mi flash all seçerek farklı bir rom kurulumu yapıp deneyin birde.

Hocam yedek falan umrumda değil. Fastboot rom yüklersem düzelir diye düşündüm. Onu denedim. Miflash cihazı bir türlü görmüyor. Win10 64bit PC kullanıyorum.

Oyla:

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Hocam yedek falan umrumda değil. Fastboot rom yüklersem düzelir diye düşündüm. Onu denedim. Miflash cihazı bir türlü görmüyor. Win10 64bit PC kullanıyorum.
linkte verdiğim mi flashı deneyin.

Oyla:

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
bende de bir ara öyle olmuştu ama typ-c kablonun her iki tarafıyla şarj etmeyi denediniz mi

Oyla:

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Hocam cihaz kapalıykende mi yavaş şarj oluyor? Genelde bu tür yavaş şarj problemleri telefonun soketinde toz birikmesinden oluyor. Üflemek/temizlemek çözüm olabiliyor.
Gene düzelmezse yazılımsal olabilir.

MI 4S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

azeb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
3
Hocam cihaz kapalıykende mi yavaş şarj oluyor? Genelde bu tür yavaş şarj problemleri telefonun soketinde toz birikmesinden oluyor. Üflemek/temizlemek çözüm olabiliyor.
Gene düzelmezse yazılımsal olabilir.

MI 4S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam kapalıyken daha da yavaş şarj oluyor çok ilginç bir şekilde. Şarjdayken kullanırken bile düşüyor. Soketi temizledim, şarj aletinin girişini çıkışını üfledim temizledim. Yine aynı sıfırdan fastboot rom kurmayı başardım dün gece yine hiç fark etmedi. Fastboot romdan sonra en son çıkan global betayı kurdum yine aynı. Sorunun yazılımsal olduğunu şuradan düşünüyorum çünkü aniden oldu ve custom rom yüklemelerinden sonra bu hale geldi.

Oyla:

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
kabloyu çıkarıp tekrar tak üfle müfle şarj çihazı değiş inş olur yoksa romluk bir durum oldugunu sanmam

Oyla:
Üst Alt