Rom Custom ROM kötü kamera performansı

Marcus Baba

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bilinmiyor
Cihazım
bilinmiyor
Konular
2
Arkadaşlar merhabalar, Xiaomi mi note 3(Jason) telefonuma LinageOS 17.1 kurdum her şey çok iyi fakat kamera performansı hiç tatmin etmedi. Stock MIUI da kamera çok iyi çekiyordu. İnternetten araştırdığım kadarıyla telefonuma Gcam kurmam gerekiyormuş peki Gcam'i nasıl kurabilirim? Bu arada ilk defa Custom ROM kullanıyorum detaylı anlatırsanız çok sevinirim.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Telefon ana bölümünü inceleyebilirsiniz...

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Arkadaşlar merhabalar, Xiaomi mi note 3(Jason) telefonuma LinageOS 17.1 kurdum her şey çok iyi fakat kamera performansı hiç tatmin etmedi. Stock MIUI da kamera çok iyi çekiyordu. İnternetten araştırdığım kadarıyla telefonuma Gcam kurmam gerekiyormuş peki Gcam'i nasıl kurabilirim? Bu arada ilk defa Custom ROM kullanıyorum detaylı anlatırsanız çok sevinirim.
Google kamera kurmak için cihazınızı rootlayıp uygun camera2api modülü yüklemeniz lâzım. Ne var ki Aosp romlarda google kameranın da düzgün çalıştığına dair bir yorum görmedim. Bu yüzden hem stock hem de google kameradan tam performans alabilmeniz için miui bazlı rom kurmanızı tavsiye ederim.

Marcus Baba

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bilinmiyor
Cihazım
bilinmiyor
Konular
2
Google kamera kurmak için cihazınızı rootlayıp uygun camera2api modülü yüklemeniz lâzım. Ne var ki Aosp romlarda google kameranın da düzgün çalıştığına dair bir yorum görmedim. Bu yüzden hem stock hem de google kameradan tam performans alabilmeniz için miui bazlı rom kurmanızı tavsiye ederim.
Hocam, başka uygulama yok mu? Gerçekten berbat çekiyor hatta flaş patladığı zaman siyah çekiyor. Stock ROM'a dönmek istemiyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Telefon ana bölümünü inceleyebilirsiniz...

2-3 sayfa gezdim fakat Custom ROM için bulamadım. Sanırım Koçara adlı hocam haklı fakat başka bir yolu yok mu peki? İlla Gcam olmak zorunda değil. Sadece güzel çeksin istiyorum. Hiç olmadı flaş patladıktan sonra fotoğrafların siyah çıkma problemini çözsem o bile yeter.

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Sayın Marcus Baba
Stock rom kurmak zorunda değilsiniz. Cihazınıza uygun herhangi bir miui bazlı custom rom kurabilirsiniz. Ben Eu beta tavsiye ederim.
Dediğim gibi... Aosp romda ne stock ne de google kameradan istifade edemezsiniz. Tercih sizin.

Marcus Baba

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bilinmiyor
Cihazım
bilinmiyor
Konular
2
Sayın Marcus Baba
Stock rom kurmak zorunda değilsiniz. Cihazınıza uygun herhangi bir miui bazlı custom rom kurabilirsiniz. Ben Eu beta tavsiye ederim.
Dediğim gibi... Aosp romda ne stock ne de google kameradan istifade edemezsiniz. Tercih sizin.
Teşekkürler hocam, MIUI bazlı Custom Romları bir araştırayım. İyi günler diliyorum.

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Rica ederim.

GODfloky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
163
Hocam kamera performansının kötü olması çok normal çünkü orjinal yazılımdaki gibi çok iyi olmasını beklemeyin asla. Aosp romların tonla sıkıntısı var alakasız wifi kopmaları, galeri olmaması gibi mesela kamera sorunu da buna dahil edilebilir

Üst Alt