Soru Custom rom garanti dışı bırakır mı?

Melisa38

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melisa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
18
Merhaba, Mi hesabı üzerinden bl kilidi açıldığı görülüyor ise telefona başka bir hesap kurup bl kapalı şekilde garantiye verirsek sonuç ne olur aklıma takıldı bu soru?

Can123im

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Fatih
Cihazım
Redmi note 9pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Merhaba, Mi hesabı üzerinden bl kilidi açıldığı görülüyor ise telefona başka bir hesap kurup bl kapalı şekilde garantiye verirsek sonuç ne olur aklıma takıldı bu soru?
Eğer telefonu inceleyen kişi bl kilidi açılmış mı diye bakarsa görebiliyor geri kapattığınızı şans tabi ama istedikleri sürece fark ederler.
Yani fark etmiyor sizin hesap değiştirmeniz açıldığını gördüğü için kapatsanızda hesap değiştirseniz de görebiliyorlar.

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Delta servis hariç diğer tüm garanti firmalarında BL kilidini açmak bile garanti dışı bırakıyor.

robomopaw

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cagatay
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
4

Bence sistem Mi hesabını imei bağlamak için kullanıyor. Yani mi hesabını değiştirseniz bile hesabın değil imei ve seri nolu cihazın bl kilidinin açılıp açılmadığını görüyor olabilirler. Yoksa anakart gitmiş cihazı tespit etmek zor olur diye düşünüyorum.

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Bence sistem Mi hesabını imei bağlamak için kullanıyor. Yani mi hesabını değiştirseniz bile hesabın değil imei ve seri nolu cihazın bl kilidinin açılıp açılmadığını görüyor olabilirler. Yoksa anakart gitmiş cihazı tespit etmek zor olur diye düşünüyorum.
Tam olarak böyle oluyorYes~~
IMEI ve seri no ile eşleştirme yapıldığı için kaçış yok

Melisa38

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melisa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
18
Hiç bu açıdan düşünmemiştim , çok mantıklı. Teşekkürler.

Üst Alt