Çözüldü createTarFork() process ended with ERROR=255 hatası [ÇÖZÜLDÜ]

MI'ER

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Redmi Note 8 Global V12.5.2.0.RCOMIXM
Telefon Modeli
Xiaomi Redmi Note 8
Bootloader Kilidi
Açık
Terminal'da (TWRP'de çünkü rom yüklemek için her zamanki gibi format atmak zorunda kaldım) su ya da pm remove-user 999 yazıyorum ama sh: pm: not found hatası veriyor ne yapacağım?
Not: USB bellekten denediğimde işlem %3'te, telefon hafızasından yapınca %93'te hata (ERROR:255) veriyor.
(Ayrıca): "Enable Digest Vertification of Backup Files" aktif olunca Digest failed to match on 'data/media/TWRP/BACKUPS/14029ca9/backup/data.f2fs.win005 hatası veriyor.

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Terminal'da (TWRP'de çünkü rom yüklemek için her zamanki gibi format atmak zorunda kaldım) su ya da pm remove-user 999 yazıyorum ama sh: pm: not found hatası veriyor ne yapacağım?
Not: USB bellekten denediğimde işlem %3'te, telefon hafızasından yapınca %93'te hata (ERROR:255) veriyor.
(Ayrıca): "Enable Digest Vertification of Backup Files" aktif olunca Digest failed to match on 'data/media/TWRP/BACKUPS/14029ca9/backup/data.f2fs.win005 hatası veriyor.
TWRP de format data yapın ve recovery yeniden başlatın eğer sorununuz devam ederse recovery'i restore etmek gerekebilir full wipe yapıp recovery'i yeniden flashlayın...

Oyla:

MI'ER

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
recovery olarak güncel olanı flashladım da yine aynısı oluyor. Ve de yukarıda belirttiğim "data.f2fs.win005" dosyasını silince geri yükleme yapıyor ama işe yaramıyor çünkü yeni romla cihaz kurulumu yapınca recovery dahil (TWRP) herşey siliniyor. Yeni rom kurup da yeniden twrp flashlayınca bu sefer data verileri encrypt olmuyor. Encrypt olmayan data ne okunabiliyor (rastgele karakterler var) ne de üzerine veri kopyalanabiliyor. Her güncel rom kurarken böyle zahmetli ve yorucu süreçlere kafa yormak zorunda kalıyorum. Bu güncellemelerin daha kolay ve kalıcı bir yolu olmalı...

Son düzenleme:
Oyla:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207

Oyla:

Canny1913

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Canny
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
2
Yedeğiniz bozuk,geçmiş olsun. Hash hataları genellikle dosya bozuk olduğu içindir.
recovery olarak güncel olanı flashladım da yine aynısı oluyor. Ve de yukarıda belirttiğim "data.f2fs.win005" dosyasını silince geri yükleme yapıyor ama işe yaramıyor çünkü yeni romla cihaz kurulumu yapınca recovery dahil (TWRP) herşey siliniyor. Yeni rom kurup da yeniden twrp flashlayınca bu sefer data verileri encrypt olmuyor. Encrypt olmayan data ne okunabiliyor (rastgele karakterler var) ne de üzerine veri kopyalanabiliyor. Her güncel rom kurarken böyle zahmetli ve yorucu süreçlere kafa yormak zorunda kalıyorum. Bu güncellemelerin daha kolay ve kalıcı bir yolu olmalı...
ROM'u yükledikten sonra ekteki zipi yükleyeyin ve Format Data yapın. Şu rezalet rastgele karakter sorununu çözecektir.

Her güncelleme yaptığınızda bu zipi yükleyin yoksa telefon açılmaz ve verileriniz bozulur.

Ekli dosyalar

• Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt_11.02.2020 (1).zip
    4,8 MB · Görüntüleme: 12
Oyla:

MI'ER

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
tamamdır sorunu flaş bellekten değil de sd karttan yükleyerek ve yukarıdaki rehberden yararlanarak çözdüm.

Oyla:

hasanpirinc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
note 10 pro
Konular
0
Merhaba