Rom CrDroid v 7.1 Android 11 For Xiaomi Mi 6 Sagit 16.12.2020

selcukseker58

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selçuk
Cihazım
mi6
Konular
5
Cevabınız için teşekkür ederim, peki şuanda bu konuda bulunan CrDroid rom, derleyiciden bizzat aldığınız rom mudur yoksa XDA da da konusu bulunan rom mudur?
Konu aynı konu ama xda da bakarsanız 7.0 sürümü yayınlanmıştır. Buradaki sürüm yayınlanmamış 7.1 beta test sürümüdür.

maceral

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 6
Konular
1
CrDroid v 7.1 Android 11 For Xiaomi Mi 6 Sagit 16.12.2020

Çalışmayan bir özellik tespit edilemedi.

Bu romun pil performansı diğer Android 11 e göre daha iyi olduğu kanısındayım. Kernel Profili Batarya seçilirse ve pil tasarrufu modunda kullanılırsa daha yüksek pil ömrü sağlanabilir.

Bu romda yer alan ekstra özellikler:
Yüz tanıma, Miui Kamera, Tam Ekran Gezinme Hareketleri, Audio Fx

Asop dialer ve kişiler uygulaması: Aramada tam ekran profil resmi. Otomatik arama kaydedici. Çağrı geçmişinden arama kayıtlarına ulaşabilme.

CrDroid özelleştirme ayarları:
3 parmak ile ekran görüntüsü alabilme.
Durum çubuğu kişiselleştirme.
Kilit ekranı özelleştirme.
Gezinme tuşları özelleştirme
Kısayol tuşları atama
Bildirim ışığı ve sesi özelleştirme
Maksimum şarj desteği seçeneği.

Öncelikle Full yedekleme almanız tavsiye edilir.

KURULUM:
1. önerilir.
2. Full Wipe: Cache, Dalvik Cache, Data, System, Vendor bölümlerini temizleyin.
3. kurun.
4. kurun. Paketi kendim hazırladım. İçerisinde core gapps paketi, chrome, google klavye, haritalar, fotoğraflar, duvar kağıtları, drive ve takvim vardır. Full paketi Dialer ve kişiler uygulamasını değiştirmektedir. Sorun yaşamamak için Gapps paketini romun üstüne hemen kurun.
5. Telefonu başlatabilirsiniz.

Yeni romunuz hayırlı olsun.

HEDİYELER:

Hocam tam ekran gezinme hareketlerini bulamadım nerede acaba

selcukseker58

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selçuk
Cihazım
mi6
Konular
5
Hocam tam ekran gezinme hareketlerini bulamadım nerede acaba
crdroid ayarlarıyla biraz oynayınca bazen kaybolduğunu zannediyorum. Crdroid ayalarında gezinme tuşlarını ekleyip kapatırsanız. sistem ayarlarında gezinme tuşlarını açıp kapatın, sonrasında ayarlar / ek ayarların içinde sistemde gezinme açılacaktır umarım. yazılımsal bir sorun diye düşünüyorum.

neoptolemos

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
mi6
Konular
3
Selçuk bey merhaba, bugün bu romu yüklemeye niyetlendim ancak bir sorunla karşılaştım.
Orange Fox önerdiğiniz için öncelikle Orange Fox Recovery'yi indirdim, hali hazırda TWRP kullandığım için direk .zip dosyasını TWRP üzerinden install diyerek yükledim, buraya kadar her şey normal. Sonra telefonu recovery moduna aldım, bir şeylerin ters gitme ihtimaline karşı telefonun yedeğini almaktı niyetim, orange fox ekran kilidini sordu, ekran kilidi desenini doğru çizmeme rağmen partition ları decrypt edemedi, bende bu yüzden yedek alamadım/alamıyorum. Acaba orange fox'u yüklemeden önce TWRP üzerinden mi yedek almam gerekirdi :/

selcukseker58

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selçuk
Cihazım
mi6
Konular
5
Üstat bana bu soru biraz zor geldi. Twrp üzerinde güvenlik vs o kadar detaylı şeyler yapmadım daha önce.
Ama şöyle birşey söyleyim. Tabi bunlar sorumluluk gerektiren şeyler. Birşeylerin bozulma ihtimali de vardır.
Root/data/misc/keystore
Klasöründe sizin şifreleriniz vardır.
Bu dosyaları silerseniz telefon şifresiz kalır.
Dediğim gibi bu dosyalar daha fazla arıza da çıkarabilir.

Datalar önemli değilse önce data wipe denersiniz. Daha sonra içinde birkaç şifre dosyası kalır daha net görürsünüz. Velhasılı data/media hariç data klasörünün içini silerseniz telefon güvenliği kırılmış olur.
Data/media yı sakın silmeyin. İçinde normal bilgileriniz yer alır.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Selçuk bey merhaba, bugün bu romu yüklemeye niyetlendim ancak bir sorunla karşılaştım.
Orange Fox önerdiğiniz için öncelikle Orange Fox Recovery'yi indirdim, hali hazırda TWRP kullandığım için direk .zip dosyasını TWRP üzerinden install diyerek yükledim, buraya kadar her şey normal. Sonra telefonu recovery moduna aldım, bir şeylerin ters gitme ihtimaline karşı telefonun yedeğini almaktı niyetim, orange fox ekran kilidini sordu, ekran kilidi desenini doğru çizmeme rağmen partition ları decrypt edemedi, bende bu yüzden yedek alamadım/alamıyorum. Acaba orange fox'u yüklemeden önce TWRP üzerinden mi yedek almam gerekirdi :/
Root/data/media/fox klasörünü silerseniz
Orange fox recovery ayarları şifreleri silinebilir.
Ama backup klasöründe aldığınız yedekler vardır. Yedekleri silmek istemiyorsanız. Backup klasörünü silmeyin.

Üstat bana bu soru biraz zor geldi. Twrp üzerinde güvenlik vs o kadar detaylı şeyler yapmadım daha önce.
Ama şöyle birşey söyleyim. Tabi bunlar sorumluluk gerektiren şeyler. Birşeylerin bozulma ihtimali de vardır.
Root/data/misc/keystore

Datalar önemli değilse önce data wipe denersiniz. Daha sonra içinde birkaç şifre dosyası kalır daha net görürsünüz. Velhasılı data/media hariç data klasörünün içini silerseniz telefon güvenliği kırılmış olur.

Ama backup klasöründe aldığınız yedekler vardır. Yedekleri silmek istemiyorsanız. Backup klasörünü silmeyin.
Biraz konuyu dağıttım galiba. Konu yedek almak ise sadece. Eski twrp nize dönüp bir denersiniz.

Son düzenleme:

maceral

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 6
Konular
1
crdroid ayarlarıyla biraz oynayınca bazen kaybolduğunu zannediyorum. Crdroid ayalarında gezinme tuşlarını ekleyip kapatırsanız. sistem ayarlarında gezinme tuşlarını açıp kapatın, sonrasında ayarlar / ek ayarların içinde sistemde gezinme açılacaktır umarım. yazılımsal bir sorun diye düşünüyorum.
Teşekkürler hocam düzeldi
Yalnız şu çizgi beni biraz rahatsız etti bunu kaldırmanın yolu var mıdır

neoptolemos

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
mi6
Konular
3
Root/data/misc/keystore

Biraz konuyu dağıttım galiba. Konu yedek almak ise sadece. Eski twrp nize dönüp bir denersiniz.
Selçuk bey cevabınız için teşekkür ederim, twrp ye geri dönüp oradan yedeğimi aldım, şimdi yedeklerim harici diskimde duruyor. Şuanda LineageOs 17.1 kullanıyorum, başka bir firmware flashlamama gerek olmadan CrDroid'e geçebilir miyim? Bildiğiniz üzere LineageOS Android 10 tabanlı bir rom, CrDroid ise Android 11 tabanlı bir rom. Birde son olarak wipe yaparken hangi partition'ları wipe yapılmalıyım? Teşekkürler

neoptolemos

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
mi6
Konular
3
Merhaba, romu yükledim, genel olarak beğendim, çok akıcı, hiç takılma olmuyor. Ancak çözemediğim bir konu var, otomatik doldurma. Google hesabıma kayıtlı, parola ve bilgileri otomatik doldurmasını bir türlü yapamadım. Normalde uygulamaya yazarken otomatik doldurmak istiyor musunuz şeklinde bir ekran çıkardı ve bilgileri otomatik olarak doldururdu. Bu sorunu yaşayan başka birisi varmı acaba?

selcukseker58

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selçuk
Cihazım
mi6
Konular
5
Merhaba, romu yükledim, genel olarak beğendim, çok akıcı, hiç takılma olmuyor. Ancak çözemediğim bir konu var, otomatik doldurma. Google hesabıma kayıtlı, parola ve bilgileri otomatik doldurmasını bir türlü yapamadım. Normalde uygulamaya yazarken otomatik doldurmak istiyor musunuz şeklinde bir ekran çıkardı ve bilgileri otomatik olarak doldururdu. Bu sorunu yaşayan başka birisi varmı acaba?
Nikgapps addons bölümünde google cüzdan var ingilizcesi google wallet bunu google playde arayın yoksa addons bölümünde var. Onu flashlayın

neoptolemos

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
mi6
Konular
3
Nikgapps addons bölümünde google cüzdan var ingilizcesi google wallet bunu google playde arayın yoksa addons bölümünde var. Onu flashlayın
Çok sağolun, yaptım.
Şimdi de şu ekranın üst kısmındaki tarih yazısını silemiyorum, başka kullandığım bir widget var, onu kullanacağım ama bir türlü kaldıramadım bu arkadaşı.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üst Alt