Bilgisayar (ÇÖZÜLDÜ) kalilinux iso dosyasında virüs mü var

ahmetakif616

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi 8
Konular
36
hocalarım sanal makine de kali linux kurulumu yapmak için iso dosyasını indirdim kurulumu yaptım sonrasında birkaç gün sonra yani şimdi defender uyarı verdi birkaç tehdit bulmuş hepside o isonun içinde

sorun şuki iso dosyası orda duruyor ne açabiliyorum ne bağlayabiliyorum nede silebiliyorum silme butonuna tıklayınca 0 bayt bulundu diyor öylece kalıyor
defender dan sil dedim ama yarımsaattir aynı duruyor tehdtlere karşı eylem alınırken vesaire

ne yapmalıyım

not: şundanda şüphelenmiyorum değil; kali linux ağ üzerinden başka bilgisayarlara erişebilmenizi sağlayan, resmiyette güvenlik test aracı ama günümüzde başka bilgisayarlara erişim olarak kullanılıyor. Acaba defender böyle bir yazlımım olduğundan dolayı mı virüs olarak görüyor

Bi not daha:resmi sitesinden indirdim iso dosyasını

ahmetakif616

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi 8
Konular
36
hocalarım sanal makine de kali linux kurulumu yapmak için iso dosyasını indirdim kurulumu yaptım sonrasında birkaç gün sonra yani şimdi defender uyarı verdi birkaç tehdit bulmuş hepside o isonun içinde

sorun şuki iso dosyası orda duruyor ne açabiliyorum ne bağlayabiliyorum nede silebiliyorum silme butonuna tıklayınca 0 bayt bulundu diyor öylece kalıyor
defender dan sil dedim ama yarımsaattir aynı duruyor tehdtlere karşı eylem alınırken vesaire

ne yapmalıyım

not: şundanda şüphelenmiyorum değil; kali linux ağ üzerinden başka bilgisayarlara erişebilmenizi sağlayan, resmiyette güvenlik test aracı ama günümüzde başka bilgisayarlara erişim olarak kullanılıyor. Acaba defender böyle bir yazlımım olduğundan dolayı mı virüs olarak görüyor

Bi not daha:resmi sitesinden indirdim iso dosyasını
ekleme: 1 2 tehdit değil tam 112 tehdit bulmuş

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Bir hata olduğunu düşünüyorum. Resmi sitesinden indirmişsiniz. Kali bir virüs değil.

ahmetakif616

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi 8
Konular
36
Bir hata olduğunu düşünüyorum. Resmi sitesinden indirmişsiniz. Kali bir virüs değil.
sağolun hocam güvenli moda geçip dosyayı silmekle kalmadım öğüttüm
defender şimdi tek bir tehdit olduğunu söylüyor, dosyayı öğüttüm ama ısrarla Exploit:JS/Blackhole!MSR adlı bir tehdit bulmuş ne kaldırabiliyor ne de karantinaya alıyor
şimdi microsoft safety scanner ile bir tarama yaptırıyorum sonuçlarını yazarım konuya
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

sağolun hocam güvenli moda geçip dosyayı silmekle kalmadım öğüttüm
defender şimdi tek bir tehdit olduğunu söylüyor, dosyayı öğüttüm ama ısrarla Exploit:JS/Blackhole!MSR adlı bir tehdit bulmuş ne kaldırabiliyor ne de karantinaya alıyor
şimdi microsoft safety scanner ile bir tarama yaptırıyorum sonuçlarını yazarım konuya
safety scanner da bir tehdit bulamadı bu yüzden defender üzerinden izin veriyorum ki gitsin başımdan şu tehdit uyarısı teşekürler hocam sizede

Son düzenleme:

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
İçerisindeki Toollar sebebiyle virüs uyarısı veriyordur hocam. Orijinal sitesinden orijinal ISO dosyasını indirdiyseniz problem yok.

Üst Alt