Yardım çok garip bir kamera sorunu (bu sorunu daha önce kimse yaşamadı)

redphalanxx

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
can
Cihazım
redmi note 8
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
11.0.8.0
Telefon Modeli
redmi note 8
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar herkese merhaba. Redmi note 8 kullanıcısıyım. Telefonumun kamerası twitter insangram gibi uygulamalarda çalışırken kamerayı normal açmak istediğimde kameraya bağlanamıyor hatası veriyor. Whatsappda görüntülü konuşmada veya webe bağlanmada sorun yok ancak fotograf gonderimine bastıgımda kamera yine açılmıyor lütfen yardım edin

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
gayet net yani bir sorun olduğuna dair bir belirti yok

Tahminimi söyleyeyim. Diğer uygulamalar arka kamerada ki sıradan bir merceği seçip kullanıyor olabilir. Malum 4 kamera var. Ama ana kamera uygulaması bir tanesinde hata varsa sizi uyarmaya çalışıyordur. Bunun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğunu stok romu tekrar flashlayarak yada fabrika ayarlarına dönerek öğrenebilirsiniz.

Oyla:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Oyla:

redphalanxx

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
can
Cihazım
redmi note 8
Konular
1
Tahminimi söyleyeyim. Diğer uygulamalar arka kamerada ki sıradan bir merceği seçip kullanıyor olabilir. Malum 4 kamera var. Ama ana kamera uygulaması bir tanesinde hata varsa sizi uyarmaya çalışıyordur. Bunun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğunu stok romu tekrar flashlayarak yada fabrika ayarlarına dönerek öğrenebilirsiniz.
diğer uygulamalarda hangi kamerayı kullandığını elimle test ettim en üstteki ana kamerayı kullanıyor. Fabrika ayarlarına dönderdim telefonu wipe data şeklinde ancak değişen bir şey olmadı üstüne el feneri kısayolu artık aktif değil. Ancak diğer uygulamarda flashlı çekimde de sorun yok

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
diğer uygulamalarda hangi kamerayı kullandığını elimle test ettim en üstteki ana kamerayı kullanıyor. Fabrika ayarlarına dönderdim telefonu wipe data şeklinde ancak değişen bir şey olmadı üstüne el feneri kısayolu artık aktif değil. Ancak diğer uygulamarda flashlı çekimde de sorun yok

Donanım test bölümünü kullandığınızda da sorun veriyor demiştiniz. Bir bölümde sıkıntı var ve cihaz kendini koruyor belliki. İlginç hocam

Oyla:

redphalanxx

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
can
Cihazım
redmi note 8
Konular
1
ve bu donanım testinde alttaki kameralar açıldıgında da hergangi bir sorun yok ancak ana kamerayı seçtiğimde testte atıyor bahsettiğim testte telefon hakkında sekmesinde tüm özellikler kısmında çekirdek sürümüne 4 kez basarak girdiğim test
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Donanım test bölümünü kullandığınızda da sorun veriyor demiştiniz. Bir bölümde sıkıntı var ve cihaz kendini koruyor belliki. İlginç hocam
bu virüs dönemi olmasa garantiye vereceğim de şu dönemde çekiniyorum birazcık. Anlamadım da internette araştırıyorum benimkine benzer problemi olan birini bulamadım çoğu kişide kamera komple gitmiş değiştirilmiş ve çözülmüş ancak benim kamera canı istediği uygulamalarda açılıyor sanırım

Oyla:

adnancuha

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
adnan
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
0
Persist in widevine sertifikasini sildigi gibi duyum aldım. Doğruluğu var mıdır?

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
ve bu donanım testinde alttaki kameralar açıldıgında da hergangi bir sorun yok ancak ana kamerayı seçtiğimde testte atıyor bahsettiğim testte telefon hakkında sekmesinde tüm özellikler kısmında çekirdek sürümüne 4 kez basarak girdiğim test
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bu virüs dönemi olmasa garantiye vereceğim de şu dönemde çekiniyorum birazcık. Anlamadım da internette araştırıyorum benimkine benzer problemi olan birini bulamadım çoğu kişide kamera komple gitmiş değiştirilmiş ve çözülmüş ancak benim kamera canı istediği uygulamalarda açılıyor sanırım

Diğer uygulamalar da arada bir açıldığını söyleseniz, evet kamerada temassızlık sorunu yada mercek sorunu var dicem. Ama diğer uygulamalarda devamlılık şeklinde çalıştığını söylediniz. İnce bir sorun

Oyla:

redphalanxx

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
can
Cihazım
redmi note 8
Konular
1
Diğer uygulamalar da arada bir açıldığını söyleseniz, evet kamerada temassızlık sorunu yada mercek sorunu var dicem. Ama diğer uygulamalarda devamlılık şeklinde çalıştığını söylediniz. İnce bir sorun
hatta bu sorun olduktan sonra wpde görüntülü konuşma dahi yaptım arka ve ön kamera kullanılarak yaklaşık yarım saat. Temassızlık var desem bazı uygulmaarda hiç sıkıntısız kullanıyorum ...

Oyla:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Oyla:

CANPARD

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1
Cihazım
Redmi note 10
Konular
14
Arkadaşlar herkese merhaba. Redmi note 8 kullanıcısıyım. Telefonumun kamerası twitter insangram gibi uygulamalarda çalışırken kamerayı normal açmak istediğimde kameraya bağlanamıyor hatası veriyor. Whatsappda görüntülü konuşmada veya webe bağlanmada sorun yok ancak fotograf gonderimine bastıgımda kamera yine açılmıyor lütfen yardım edin
İzinler bölümünü bi kontrol edin belki oradandır

Oyla:
Üst Alt