Çözüldü Çok çok acemi

Alp Es-Es

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Türkiye
Cihazım
Xiaomi Note 8
Konular
1
Merhaba benim adım Alp konu ise telefonum xiaomi note 8 ve bu gün nasıl olduysa Nfc ihtiyacım oldu her şekilde baktım ama var diye bildiğim Nfc yokmuş. Ve ayrıca geçen gün de yazmıştım telefonumu 12.5 versiyona yükseltmek istiyorum ama nasıl yapılır hiç bir fikrim yok. Forumdaki bazı soru ve cevapları okudum kafam çok karıştı birde anlamayınca iyice çıldırttı ama geçen sefer nicki Pivok olan bir arkadaş yardımcı olayım demişti. sonucta ben telefonu yükseltmek istiyorum peki Nfc donanım olduğuna göre ben nerenin cihazını kullanıyorum bilmiyorum bunun için nasıl yapsamda cihazı yükseltip varsa Nfc yide aktif hale getirsem benim için bu konuda yarrdımcı olabilecek bilgili arkadaşlardan yardım istiyorum ama mümkünse hem tanışalım bi kahve içelim hem de telefonumu beraber güncellesek yani mümkünse Anttalyadan bir arkadaş şimdilik çok da iyi olur benim için ve çok teşekkürler şimdiden.

Zaferksc78

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Mi Mix 2S
Meslek
Sporcu
Konular
34
Merhaba..
Cihazınız için 12.5 güncellemesi halen çıkmadı, o yüzden 12.5 sürümüne yükseltemezseniz..
Custom Rom'lar mevcut ama pek önermem sizin için, her hangi bir bug-sorun yoksa şu an kullanmakta olduğunuz kendi orjinal Rom'uyla devam edin..

NFC konusuna gelecek olursak da...
Cihazınız da NFC özelliği yok malesef..
NFC özelliği yazılımla ilgili birşey değil, tamamen donanımsal bir özellik (Sonradan eklenebilecek birşey değil yani)..
Cihazınız da NFC için gerekli donanım olmadığı için NFC özelliğini kullanamazsınız..

Alp Es-Es

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Türkiye
Cihazım
Xiaomi Note 8
Konular
1
Çok teşekkür ederim bazen donmalar oluyor onuda telefonu uykuya alıp tekrar açıyorum bazen çok sıkıyor ama idare ediyorum.. Umarım gelecek olan güncelleme iyi olur. Neyse beklemeye devam edeyim en iyisi. Yine çok teşekkürler ellerinize sağlık hocam.

Alp Es-Es

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Türkiye
Cihazım
Xiaomi Note 8
Konular
1
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba geçen haftalarda yardım istemiştim cihazım Note 8 ve buna yeni güncelleme miui 12.5 ile güncelleme olurmu dediğimde hayır çıkmadı bu cihaz için güncelleme yok denildi. ancak bir kaç gündür yeni yazıları okuduğumda note 8 için güncelleme oluğu yazılmış sorunum ise bu güüncelleme olsa bile bunu yapabilecek teknik bilgim yok bir terslik olsa nasıl yaparım b,ilmiyorum. Eğer cihazım için bir güncelleme çıkmış ise ve nasıl yapabileceğim hakkındaa çok basit bir yol var ise yardımcı olurmusunuz .. Şimddiden çok teşekkür ederim iyi geceler..

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Merhaba Alp Es-Es, Cihazınız garantili mi bilmiyorum ancak eğer garantili değil ise boot kilidini açarak twrp (özel bir kurtarma menüsü) yükleyip istediğiniz roma twrp ile geçiş yapabilirsiniz. Cihazınız garantili ise çıkan güncellemeyi yüklemenizin tek yolu size ota üzerinden o güncellemenin verilmesi yada manuel olarak indirip güncelleme kısmından yüklemeniz. Az önce de baktığım üzere özel romlar haricinde 12.5 henüz verilmemiş. Beklemeniz gerekiyor ne yazık ki. Yada açın boot kilidini kurtulun :)

Alp Es-Es

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Türkiye
Cihazım
Xiaomi Note 8
Konular
1
Çok teşekkür ederim Mustafa bey sanırım beklemeye devam edeceğim ancak bu ota ne bilmiyorum ama umarım en kısa zamanda güncellemeyi gönderir saygılarımla..

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Çok teşekkür ederim Mustafa bey sanırım beklemeye devam edeceğim ancak bu ota ne bilmiyorum ama umarım en kısa zamanda güncellemeyi gönderir saygılarımla..
Rica ederim Alp Es-Es, kısaca ota, cihazın kendi güncelleme menüsü altından yapılan yükleme işlemine deniyor.

Üst Alt