Soru Çinden Telefon Getirtmek

exelans

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
Redmi 4x
Konular
11
Evet dostlar soru başlıktaki gibi..ordaki fiyatlarla yasal olarak hangi yöntemi uygularsam xiaomi telefonlardan birine uygun fiyatla kavuşurum..

exelans

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
Redmi 4x
Konular
11
yok hocam araştırıp birini bulmak lazım o halde....öteki türlü gümrükten geçmiyormuş...aslında adamın olunca herşey kolay...

Oyla:

star0742

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
naci
Cihazım
redmi note 2
Konular
32
Alieskpresten urun alipta yorum yapanlar saticiyida puan veriyorlar bu nasıl oluyorda gümrükten geçiyor satıcıya mesaj gönderdim problem olmaz eline ulaşır diye cvp verdiler

Redmi Note 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Tmp341

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tugay
Cihazım
iPhone 7
Konular
7
Yöntemleri var, değişmediyse. Ama olay yakınınızdaki gümrük kontrol noktasında bitiyor. Görevli dert etmezse geçiyor, anlarsa geri gönderiyorlar.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Geri gönderme olayına bir açıklık getirmek gerekiyor.
Önce biraz mantık kuralım. Bunca insanın telefon getirememesinin bir sebebi olmalı değil mi? Sebep ilk etapta basit olarak telefonların bireysel ithalat yoluyla getirilmesinin mümkün olmaması.
Peki biz telefonu satın alabiliyor ve gümrükten geçmezse geri dönüyorsa ve paramızı geri alabiliyorsak ne riskimiz var? Alırız geçerse geçer, geçmezse geri gider paramızı geri alırız. Hiçbir sıkıntı yok. Peki bu böyleyse bunca insan niçin hala bunu denemiyor?
Çünkü durum böyle değil.
Gümrüğe takılan her ürün iade edilmiyor. Gümrükte el konuyor. Yıllardır duyarız, gümrükteki cihazlar açık arttırma ile satışa çıkarıldı diye. İşte bu ürünler o ve diğer her ne sebeple olmuşsa gümrükte el konan ürünler.
Gümrükte el konan ürünlerin, gümrükte kalmaması için gönderici tarafından geri çekilmesi gerekmektedir. Yani cihaz takılınca satıcıyı arayıp geri çektirmeniz gerekiyor. Bunun da ayrı bir masrafı var. Bir de kargo masrafı ekleniyor. Donanımhaberde bir kişi 300$ veridği telefondan sadece 150$'ını geri alabilmişti.
Bir de Paypal olayı var. Paypal gümrük sorunları nedeniyle elinize ulaşmayan cihazlar için itirazınızı kabul etmiyor. Diyor ki gümrük mevzuatı alıcının sorumluluğundadır.

Oyla:

akelesh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Akif
Cihazım
Mi 5s
Konular
1
Geri gönderme olayına bir açıklık getirmek gerekiyor.
Önce biraz mantık kuralım. Bunca insanın telefon getirememesinin bir sebebi olmalı değil mi? Sebep ilk etapta basit olarak telefonların bireysel ithalat yoluyla getirilmesinin mümkün olmaması.
Peki biz telefonu satın alabiliyor ve gümrükten geçmezse geri dönüyorsa ve paramızı geri alabiliyorsak ne riskimiz var? Alırız geçerse geçer, geçmezse geri gider paramızı geri alırız. Hiçbir sıkıntı yok. Peki bu böyleyse bunca insan niçin hala bunu denemiyor?
Çünkü durum böyle değil.
Gümrüğe takılan her ürün iade edilmiyor. Gümrükte el konuyor. Yıllardır duyarız, gümrükteki cihazlar açık arttırma ile satışa çıkarıldı diye. İşte bu ürünler o ve diğer her ne sebeple olmuşsa gümrükte el konan ürünler.
Gümrükte el konan ürünlerin, gümrükte kalmaması için gönderici tarafından geri çekilmesi gerekmektedir. Yani cihaz takılınca satıcıyı arayıp geri çektirmeniz gerekiyor. Bunun da ayrı bir masrafı var. Bir de kargo masrafı ekleniyor. Donanımhaberde bir kişi 300$ veridği telefondan sadece 150$'ını geri alabilmişti.
Bir de Paypal olayı var. Paypal gümrük sorunları nedeniyle elinize ulaşmayan cihazlar için itirazınızı kabul etmiyor. Diyor ki gümrük mevzuatı alıcının sorumluluğundadır.

Hocam çok teşekür ederim. Detaylı ve çok anlaşılır bir açıklamaydı. Bu mesajdan sonra sparişten vazgeçtim.

Oyla:
Üst Alt