Yardım Çin telefona global rom yuklenerek satılan telefonlar otomatik normal bir global versiyon gibi güncelleme alıyor mu ?

İbrahim3564

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi8
Konular
3
Arkadaşlar merhaba. Bilen yada deneyemi olan varsa yardımcı olursa sevirinim mi 8 alicam ama Hepsiburada da olsin n11 de olsun artık direk global versiyon kutulu cihaz neredeyse kalmamis hepsi Türkçe rom atılmış öyle satılıyor yaklaşık 1 aydır bu şekilde. Diyelim ki ben migrosta satilanlar gibi çin versiyona global rom atılmış cihazı aldım. Standart her global versiyon a gelen guncelleme, manual bir işlem gerektirmeden benim telefonada gelirmi yoksa kendim o rom u tekrar atmam mi gerekir?

AviTa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Tekniker
Konular
9
Sanırım normal bir şekilde güncellemeleri alabiliyorsunuz global versiyondayken

LloydGanzer54

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Emre
Cihazım
Mi 6
Konular
17
Arkadaşlar merhaba. Bilen yada deneyemi olan varsa yardımcı olursa sevirinim mi 8 alicam ama Hepsiburada da olsin n11 de olsun artık direk global versiyon kutulu cihaz neredeyse kalmamis hepsi Türkçe rom atılmış öyle satılıyor yaklaşık 1 aydır bu şekilde. Diyelim ki ben migrosta satilanlar gibi çin versiyona global rom atılmış cihazı aldım. Standart her global versiyon a gelen guncelleme, manual bir işlem gerektirmeden benim telefonada gelirmi yoksa kendim o rom u tekrar atmam mi gerekir?
Evet hocam alıyor
Bende Migros'tan almıştım ota dan MIUI 10 güncellemesi almıştı

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Çin cihaza global rom atarken bl kapatıldığında brick olur mu

İbrahim3564

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi8
Konular
3
Evet hocam alıyor
Bende Migros'tan almıştım ota dan MIUI 10 güncellemesi almıştı
bi sıkıntı yaşanmıyor yani demi manual olarak bilgisayara falan baglamadan güncelleme yapıyor ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bahsettiğiniz cihazlar Bootloader kilidi kapanmadığı sürece her hangi bir sorun olmadan kullanılabiliyor.
Yani hocam diyelim ki ben gittim migrostan global versiyon olmayan çin ce kutulu bir adet mi 8 aldım guncelleme konusunda bir sıkıntı yasamam demi

LloydGanzer54

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Emre
Cihazım
Mi 6
Konular
17
Evet hocam bi sıkıntı çıkmıyor ben de Mi 6 almıştım Migros'tan bilgisayara falan bağlamaya gerek kalmıyor güncelleme için ama siz aldığınız zaman orda kutuyu bi açtırın kontrol edin cihazı sorunlu falan çıkarsa orada değiştirirsiniz

İbrahim3564

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi8
Konular
3
Evet hocam bi sıkıntı çıkmıyor ben de Mi 6 almıştım Migros'tan bilgisayara falan bağlamaya gerek kalmıyor güncelleme için ama siz aldığınız zaman orda kutuyu bi açtırın kontrol edin cihazı sorunlu falan çıkarsa orada değiştirirsiniz
Sorunlu olup olmadığı derken nasıl bir sorun mesela

Üst Alt