Soru Çin cihazı sıfırlamadan root

Ysrylmz32

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yasar
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
8
Hâlâ çin cihazları sıfırlamadan root atmak mümkün değil mi acaba sadece sıfırlayarak mı yapılabiliyor

Yokusasagi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhsin
Cihazım
Red mi not 8
Konular
11
Eğer bootloader kilidiniz açıksa sıfırlamanıza gerek yok fakat bootloader kilidi açık değilse açılırken cihazınız sıfırlanacaktır.
Çin cihazlar için dediğiniz geçerli değil. Çin cihazlarda bootloader açık olsa bile şifreleme diye bir kısım var onun açılması için twrp üzerinden işlem yapmak gerekiyor. Bu işlem sonunda ise telefon sıfırlanıyor.

Ben de format atmadan root atmanın yolunu arıyorum ama bulamadım halen.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Çin cihazlar için dediğiniz geçerli değil. Çin cihazlarda bootloader açık olsa bile şifreleme diye bir kısım var onun açılması için twrp üzerinden işlem yapmak gerekiyor. Bu işlem sonunda ise telefon sıfırlanıyor.

Ben de format atmadan root atmanın yolunu arıyorum ama bulamadım halen.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Buradaki rehberde telefon sıfırlamaktan bahsedilmiyor. Çin veya Global fark etmiyor tüm Androidlerde eğer TWRP uyumlu değilse şifreleme yapılır ve şifreyi kaldırmak için format data yapmak gerekir. Eğer uyumlu bir TWRP kurarsanız sıfırlamanız gerekmez.

Oyla:

Ysrylmz32

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yasar
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
8

Buradaki rehberde telefon sıfırlamaktan bahsedilmiyor. Çin veya Global fark etmiyor tüm Androidlerde eğer TWRP uyumlu değilse şifreleme yapılır ve şifreyi kaldırmak için format data yapmak gerekir. Eğer uyumlu bir TWRP kurarsanız sıfırlamanız gerekmez.
bahsettiğiniz konu çin cihazlar için değil alttaki çin cihazlar için olanda da format atmak zorunda kalınıyor

Oyla:
Üst Alt