Soru Cihazın Hangi Rom'u Kullandığını Nasıl Anlarız?

nick9

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Melih
Cihazım
Redmi 9 Pro
Konular
4
Merhaba değerli arkadaşlar, bu işlerde yeniyim ve ilerleyen dönemlerde telefonu flashlamayı düşünüyorum. Ne denediysem bildirim gelmeme sorununu çözemedim. Cihazın hangi romu kullandığını ve rom yüklerken hangilerini yükleyebileceğimi nasıl öğrenebilirim? Örneğin; Global rom yüklü bir cihaza Eu rom yüklenir mi?

otgunn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erdem
Cihazım
Pocophone F1
Konular
14
Evet yüklenir.
Telefon modelinize göre forumda konuyu bulup inceleyebilirsiniz. Hangi sürümü kullandığına Ayarlar- Cihazım- MIUI Sürümü kısmından ulaşabilirsin.

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Merhaba değerli arkadaşlar, bu işlerde yeniyim ve ilerleyen dönemlerde telefonu flashlamayı düşünüyorum. Ne denediysem bildirim gelmeme sorununu çözemedim. Cihazın hangi romu kullandığını ve rom yüklerken hangilerini yükleyebileceğimi nasıl öğrenebilirim? Örneğin; Global rom yüklü bir cihaza Eu rom yüklenir mi?
Kilit açarsanız eu rom kurabilirsiniz

nick9

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Melih
Cihazım
Redmi 9 Pro
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevabınız için teşekkür ederim. Bir sorum daha var; farklı rom yükleme olayında cihaz rootlanmış oluyor mu? Kurulum rehberlerine baktım Twrp falan yükleniyor. Root olmazsa daha güzel olacak.

M.E.Y

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Not 8
Konular
14
Cevabınız için teşekkür ederim. Bir sorum daha var; farklı rom yükleme olayında cihaz rootlanmış oluyor mu? Kurulum rehberlerine baktım Twrp falan yükleniyor. Root olmazsa daha güzel olacak.
Root isteğinize kalmış fakat twrp yi kurmak zorundasınız onun için de bl kilidini açmanız gerekir.

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
Hocam cihazınız garantili ise bu işlere girmenizi hiç tavsiye etmem şayet bu işler için bootloader kilidi açmanız gerekecek bu da haliyle cihazınızın garanti dışı kalmasına sebep olacaktır.

nick9

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Melih
Cihazım
Redmi 9 Pro
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam cihazınız garantili ise bu işlere girmenizi hiç tavsiye etmem şayet bu işler için bootloader kilidi açmanız gerekecek bu da haliyle cihazınızın garanti dışı kalmasına sebep olacaktır.
Hocam bu bildirim sorununun önüne geçemedim. Whatsapp, Gmail gibi uygulamalarda sorun olmazken, diğer bir çok uygulamada bildirim gelmiyor. Bazen 1 saat sonra (o da kafasına göre) geliyor. Yılbaşında MIUI 12'nin yeni bir sürümü çıkacakmış. Onu bekleyeceğim ve bildirim probleminin çözülme durumuna göre tekrar düşüneceğim.

M.E.Y

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Not 8
Konular
14
Size kalmış bişey hocam ben global rom kullanmak istemedim cihazı aldıktan 1 hafta sonra bl kilidini açtım.

Üst Alt