Yardım Cihazım Suya Düştü

arasa11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ARDA
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
12
Arkadaşlar Redmi Note 7 var cihaz çok kaygan kaydu ve suya düştü pirince koydum kapatıp ne yapmam gerek ?

alpereneker

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
RedmiNote4x
Meslek
Webmaster,Graphic
Konular
25
Çamaşır makinesinde yikanan tuşlu telefonum aylar sonra tekrardan açılmıştı ekran ışığı çalışmıyordu alkol ile temizleyip açmıştım şans hocam inşallah açılır

Ekli dosyalar

• IMG_20161003_133749_HDR.jpg
    IMG_20161003_133749_HDR.jpg
    3,8 KB · Görüntüleme: 24
Oyla:

brsshn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Barış
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
0
Kulaklık takılı gibi göstermesi kulaklık girişindeki sudan kaynaklıdır diye düşünüyorum. Hafif sıcak ortamda simkart girişini çıkarıp bekleyin hava alsın telefonun içi. Kuruyunca düzelebilir.

Oyla:

ismailaksac83

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Red mi not 7
Konular
0
Sakın elleme benim mi A1 3.cü gün dirilmişti en az iki gün elleme ve telefonu dik konumda pirince göm ki su içinden dışarı doğru süzülsün sakın selülozik tiner kullanma plastik naylon gibi parçaları eritir dikkat edersen o tiner tenekede satılıyor diğer sentetik tiner de plastikte...Bu elektronik aletler bordlar için oksit temizleyici ve önleyici ürünler var araştır ondan alıp kullan geçmiş olsun kardeş

Oyla:

arasa11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ARDA
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
12
Arkadaşlar az önce bir gelişme oldu alarm kurmuştum ve alarm çaldığı için telefon açıldı ekran felan sağlamdı alarmı kapatıp hemen geri kapattım sizce ne yapıyım alarımı tam kapatmadım pazar günü bir daha çalıcak Yani telefonu bir daha açmam doğru olur mu ?

Oyla:

ismailaksac83

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Red mi not 7
Konular
0
Arkadaşlar az önce bir gelişme oldu alarm kurmuştum ve alarm çaldığı için telefon açıldı ekran felan sağlamdı alarmı kapatıp hemen geri kapattım sizce ne yapıyım alarımı tam kapatmadım pazar günü bir daha çalıcak Yani telefonu bir daha açmam doğru olur mu ?
Açma dediğim şekilde göm pazar alarm çalınca alarmı kapat yine göm pazartesi akşama doğru açar bakarsın durumuna

Oyla:

arasa11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ARDA
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
12
Açma dediğim şekilde göm pazar alarm çalınca alarmı kapat yine göm pazartesi akşama doğru açar bakarsın durumuna
Yarın tamire götürücem oksit felan oluşmasın diye inşallah bir şey bozulmamışdır kulaklık girişi çözüldi titreşim motoru çalışıyor hapörlör çalışıyor Ekranın bir kısmında kırık vardı ordan içine su girmişmidir ?
(Çatlak sim kart yuvasının orda)

Oyla:

Mahmut Koçyiğit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi MI 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Normalde cihazın içini açıp su varsa temizlemeniz gerekir. Pirinç e koymuşsunuz pirinicin ağzı açık olsun. Normalde pirinç hikaye diyorlar.

Oyla:

arasa11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ARDA
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
12
Normalde cihazın içini açıp su varsa temizlemeniz gerekir. Pirinç e koymuşsunuz pirinicin ağzı açık olsun. Normalde pirinç hikaye diyorlar.
Galiba pirinç birazda olsa etki etti yarın içini açtırıp temizlettircem ortalama bir fiyat bilgisi verebilir misiniz ?
(Tamirciye Götürcem)

Oyla:

ismailaksac83

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Red mi not 7
Konular
0
Yarın tamire götürücem oksit felan oluşmasın diye inşallah bir şey bozulmamışdır kulaklık girişi çözüldi titreşim motoru çalışıyor hapörlör çalışıyor Ekranın bir kısmında kırık vardı ordan içine su girmişmidir ?
(Çatlak sim kart yuvasının orda)
Bunları merak etmek yerine beklemeni tavsiye ederim girdiyse zaten girmiştir en azından kurumasını bekleyerek riske girmemiş olacaksın telefoncu en az 50 lira alacak aseton veya tinerle fırça atacak belki sadece fırça atacak belki hiç açmayıp yaptım diyecek elinden geliyorsa sana ilk dediğimi yap elinden gelmiyorsa pazartesiye kadar pirinçte beklet sonra telefoncuya git bakımını senin yanında yapmasını söyle

Oyla:

Mahmut Koçyiğit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi MI 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Galiba pirinç birazda olsa etki etti yarın içini açtırıp temizlettircem ortalama bir fiyat bilgisi verebilir misiniz ?
(Tamirciye Götürcem)
Tam olarak bilmiyorum hocam ama abimin iPhone 6s i de öyle olmuştu telefoncuda 80 TL ye oksit temizleme yaptırmıştık.

Oyla:
Üst Alt