Çözüldü Cihazım kayıt dışı görünüyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mümtaz41

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mümtaz
Cihazım
Red mi note 8 p
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 11.0.6
Telefon Modeli
Redmi note 8 pro
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
2 gün önce Kocaeli ovacık Carrefoursa marketten Xiaomi red mi note 8 pro 128gb ürününüzü satın aldim. Bugün aldığım ürünün kayıt dışı olduğunu öğrendim konu hakkında benim ile iletişime geçilmesini rica ediyorum. Bu denli büyük bir markanın nasıl oluyor da ürünleri kayıt dışı kalabiliyor üstelik Türkiye garantili. Tüm evraklarim elimde mevcut istenilen herkes ile paylasabilirim. İletişim numaram xxxxxxxxx teşekkür ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
2 gün önce Kocaeli ovacık Carrefoursa marketten Xiaomi red mi note 8 pro 128gb ürününüzü satın aldim. Bugün aldığım ürünün kayıt dışı olduğunu öğrendim konu hakkında benim ile iletişime geçilmesini rica ediyorum. Bu denli büyük bir markanın nasıl oluyor da ürünleri kayıt dışı kalabiliyor üstelik Türkiye garantili. Tüm evraklarim elimde mevcut istenilen herkes ile paylasabilirim. İletişim numaram xxxxxxxxx teşekkür ederim
Yanliş yer. Evofone ile görüşün.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyla:

Alperenscs

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi note 6pro
Meslek
9 Eylül Hukuk Fak.
Konular
59
Hocam genelde 3 gün içinde kayıt ediyorlar diye biliyorum

Oyla:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
İletişim numaranızı açık yerlerde paylaşmamanız sizin için daha iyi olacaktır hocam. İletişim numaranızı mesajınızdan sildim

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Konu başlığını okuyarak konuya gelen ve aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar için not düşerek konuyu çözüldü olarak değiştirelim ve yorumlara kapatalım.

Normal şartlarda ithal edilen telefonlar gümrükten çıkmadan önce BTK tarafından onay verilir ve kayıt işlemleri tamamlanır. Yani sadece onay verilen cihazların gümrükten çıkmasına izin verilir ve bu işlemin doğal sonucu olarak da kayıt işlemleri tamamlanır. Ancak bazı durumlarda onay sonrasında kayıt hemen gerçekleşmeyebiliyor (15 gün kadar sürebiliyor) ancak bu cihazlara onay verilmiş olduğu için gümrükten çıkıyor ve satışa sunuluyor.

Eğer yeni satın olmuş olduğunuz telefon kayıt dışı görünüyor ise muhtemelen sizin telefonunuz da yeni ithal edilmiş olan bu serilerdendir ve büyük ihtimalle iki hafta içerisinde kayıt gerçekleşecektir. Eğer bu süre sonunda da kayıt gerçekleşmez ise; telefonunuzu satın almış olduğunuz yere başvurarak kaydın ivedi olarak yapılmasını, yapıl(a)maması halinde telefonunuzu iade etmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Kayıt dışı olduğuna dair belge ve fatura ibraz etmeniz iade için yeterli olacaktır.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt