Yardım Cihazım Çin Mi Hindistan Mı?

alixugur

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Meslek
KAMU
Konular
6
Benimki Android 13 ama S ile başlıyor

ahmetfy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Yılmaz
Cihazım
Note 12 pro 5g
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Merhabalar bugün redmi note 12 pro 5g aldım aldığım kişi çin versiyonu dedi arka etikette 22101316C yazıyor ama telefonun içinde resimdeki gibi yazıyor ve NFC gözükmüyor telefonda sizce rom değiştirsek NFC gelirmi?
Herhangi bir kayıt yaptırmadım IMEI de sıkıntı olmaz sanırım.
Hocam selamün aleyküm ben de sizinle aynı sorunu yaşıyorum. Yalnız benim telefona direnç kayıt imei atılı. EU romu yüklediğim zaman bu direnç kayıt uçar mı? Forumdaki tüm imei uçması ile alakalı yazıları okudum ama kafam karıştı. Kimi uçar demiş kimisi de hiçbir şey olmaz demiş nasıl bir yol izlemeliyim bana yol gösterebilir misiniz? Ya da birisi beni bu konuda bilgilendirebilir mi?

alixugur

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Meslek
KAMU
Konular
6
Hocam selamün aleyküm ben de sizinle aynı sorunu yaşıyorum. Yalnız benim telefona direnç kayıt imei atılı. EU romu yüklediğim zaman bu direnç kayıt uçar mı? Forumdaki tüm imei uçması ile alakalı yazıları okudum ama kafam karıştı. Kimi uçar demiş kimisi de hiçbir şey olmaz demiş nasıl bir yol izlemeliyim bana yol gösterebilir misiniz? Ya da birisi beni bu konuda bilgilendirebilir mi?
Hocam bende bilmiyorum ama Xiaomi repair adlı sitede direnç kayıtlılar uçmaz yazıyor ama bazen paylaşımlar görüyorum direnç olduğu söylenen cihazlar uçuyor. Şahsen ben içinde gelen orijinal romu değiştigim için pişmanım Tayvan Endonezya ve eea adlı romları denedim hiçbiri pil performansı olarak orijinal rom a yaklasamadi.

ahmetfy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Yılmaz
Cihazım
Note 12 pro 5g
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Hocam bende bilmiyorum ama Xiaomi repair adlı sitede direnç kayıtlılar uçmaz yazıyor ama bazen paylaşımlar görüyorum direnç olduğu söylenen cihazlar uçuyor. Şahsen ben içinde gelen orijinal romu değiştigim için pişmanım Tayvan Endonezya ve eea adlı romları denedim hiçbiri pil performansı olarak orijinal rom a yaklasamadi.
Anladım hocam peki rom değiştirince NFC geldi mi sizin cihaza?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazınız çin cihazı, rom olarak fake rom var ve hindistan romu gibi. Bu Romla NFC çalışmaz. Cİhazın BL açıp endonezya vs. bir romu flaşlarsanız NFC kullanıma girecektir.

Imei işlemi varsa cihazınızda dikkatli olun.
Hocam ben de alixugur ile aynı sorunu yaşıyorum cihaz çin ama hindistan romu var ve nfc ayarlarda yok. Tek fark benim telefon direnç imei kayıtlı. EU rom atarsam direnç imei uçar mı? Veya uçmaması için nasıl bir yol izlemeliyim? Kimi direnç imei uçar yazmıs kimisi de bir şey olmaz yazmış forumda. Beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleme:

elemor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Elemor
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
0
Eveeeetttt sanırım aynı sorunlarla haşir neşir olanların sayıları hızla artacak gibi. Aynı üründen bende de var ve direnç kayıtlı olduğu söylenerek aldım. Öncesinde NFC'yi direnç kaydın ne kadar iyi yapıldığını öğrenmenin bir yolu olduğunu keşfettiğim için girdim bu konuya.

Aynı cihaz bende de var. Çin cihazı ama içteki rom farklı. NFC dışında gerçekten pil ve ısınma konusu çok çok iyi. Merak ettiğim iki konu var yakında öğrenirim veya son anda NFC için maceraya girmeye gerek yok deyip vazgeçerim. NFC açan romlar da aynı pil ve ısınma performansını verebiliyor mu? Direnç kayıt gerçekten iyi yapılmış mı?

Direnç kayıt yapıldığında NFC kullanılabilir mi diye merak eden bir arkadaşlar; Kullanılabiliyor. Bu konuyu uzun süre araştırmıştım. Tümüyle yapan kişinin ustalığına bağlı.

Emrah_d

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi6 128 Srmk
Meslek
Mekanik Tasarım
Konular
4
Anladım hocam peki rom değiştirince NFC geldi mi sizin cihaza?

Hocam ben de alixugur ile aynı sorunu yaşıyorum cihaz çin ama hindistan romu var ve nfc ayarlarda yok. Tek fark benim telefon direnç imei kayıtlı. EU rom atarsam direnç imei uçar mı? Veya uçmaması için nasıl bir yol izlemeliyim? Kimi direnç imei uçar yazmıs kimisi de bir şey olmaz yazmış forumda. Beni bilgilendirirseniz sevinirim.
Ben henüz direnç işlemi yaptırmadığım şahsi yorumum olamaz ancak üstadlar diyor ki dirençle imei atıldıysa imei gitmez diyor. BL kilidi açıksa istediğin romu kullanabilirsin.

Eveeeetttt sanırım aynı sorunlarla haşir neşir olanların sayıları hızla artacak gibi. Aynı üründen bende de var ve direnç kayıtlı olduğu söylenerek aldım. Öncesinde NFC'yi direnç kaydın ne kadar iyi yapıldığını öğrenmenin bir yolu olduğunu keşfettiğim için girdim bu konuya.

Aynı cihaz bende de var. Çin cihazı ama içteki rom farklı. NFC dışında gerçekten pil ve ısınma konusu çok çok iyi. Merak ettiğim iki konu var yakında öğrenirim veya son anda NFC için maceraya girmeye gerek yok deyip vazgeçerim. NFC açan romlar da aynı pil ve ısınma performansını verebiliyor mu? Direnç kayıt gerçekten iyi yapılmış mı?

Direnç kayıt yapıldığında NFC kullanılabilir mi diye merak eden bir arkadaşlar; Kullanılabiliyor. Bu konuyu uzun süre araştırmıştım. Tümüyle yapan kişinin ustalığına bağlı.
Aslında buna cihaz kaynaklı değilde okuduğunu anlamamak yada araştırmadan ürün alma sorunu desek yeridir. Şuan piyasada bu cihaz genellikle çin cihazı yani band 20 olmayan. Bu ürünü TR ye getiren kişilerde fake denilen romu kullanıyor. Yazılımsal imei atılanlar bu romda kalıyor dirençliler yada hala kayıtsızlar istediği roma kolaylıkla geçebiliyor.

Ben Hindistan romunu da denedim ( NFC yok) EU romu da denedim endonz. romu da denedim. Bana göre en kullanışlı ve stabil olan olan rom endonezya romu ( NFC de aktif) . Günlük yoğun iş kullanımında şarjım ortalama 1.5 2 gün gitmekte. ( fake romda 1 günü anca çıkarıyordum) Cihazda ısınma donma yada bug da kalma gibi durumlar söz konusu değil.

Direncin iyi olup olmadığı konusunda cihazda sorun yoksa iyidir. sorun varsa kötüdür.

Son düzenleme:

elemor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Elemor
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
0
Evet kesinlikle cihazla ilgili bir son değil. "Sorun" kısmı daha çok satıcılarla ilgili. Çünkü bir çoğu cihazla ilgili burada yazıp çizdiğimiz terimleri ilk kez duyuyor. Ben araştırdım aldım ama içini açıp veya NFC kullanmadan ne olduğunu anlama şansı yok. Çünkü sistem dosyasında dirençli olduğu görülse dahi NFC sistemine zarar gelmişse kullanma imkanı olmayacak. Bu süreçte işin ayrıntılarını bilen satıcılarla sadece ticaretini yapanları da birbirinden ayırmak lazım. Bazılarının sorduğum soruları bile hiç anlamadığını, anlamadığını karşı tarafa çaktırmamak için benim anlamayacağımı düşündüğü şeyler söylediklerini farkettim. Bu kesim ürünü alıp satan kesim.

Ürüne işlem yapanlar da satışı yapacak olanlara ne söylerse satıcılar onu aktarıyor. Arada teknik bilgilerle, satışı yapabilmek için kurulan cümleler, muhatap olan alıcının konuya ne kadar hakim olduğuna bağlı satış oluyor. Çoğu bir şeylerin ters gittiğini sorun yaşadıkça anlıyor. Çünkü ürün kendisine söylenildiği gibi olmuyor. Eğer bir şeyler bildiğinizi görürlerse sorun yaşamamak için rafta duranlardan sorun yaşatmayacak olanları tercih ediyorlar.

Ben bu tarz ürünleri alırken telefonu tüm ayrıntıları ile inceliyorum, son noktada romdan roma atlamayı da göze alıyorum. Ya sorun yaşadığında ne yapacağını bilmeyen kesim, yani asıl büyük kesim! İnternet gerçekten büyük nimet. Zorda kalanları usta bile ediyor.

Rom denemelerim sonunda NFC 'nin durumuna göre direnç ne kadar iyi yapılmış göreceğiz bakalım.

elemor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Elemor
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
0
Rom değişimi sonrası NFC göründü ve sorunsuz çalıştı. (Yani direnç işlemi sonrası NFC kesinlikle çalışıyor). Rom değişimi sonrası imei sorunu yaşanmadı.

Pil durumu iyi sayılır. Dün bu saatlerde (01:40) full dolu idi şu an %59 görünüyor. Pil tasarrufunu sürekli açık tutuyorum. Gün içerisinde boş kaldıkça bol miktarda kurcalıyorum.

Şu an tek eksiği bildirim ışığının yanmaması ama bu sanırım tümünde olan bir sorun. Biraz araştırdım eklenti yükleyerek sorunu çözenler olmuş.

Üst Alt